Dainavos pagrindinėje mokykloje Šaškių-šachmatų turnyras buvusiam mokytojui Nikodemui Krukoniui atminti

Spalio 16 dieną Dainavos pagrindinėje mokykloje surengtas šaškių – šachmatų turnyras, skirtas mokytojui Nikodemui Krukoniui atminti. Pirmajame čempionate dalyvavo per 50 kupinų entuziazmo ir noro tobulėti mokinių.
Nikodemas Krukonis – ypatinga asmenybė, matematikos mokytojas, šachmatų ir šaškių čempionas, daugkartinis prizininkas, sporto meistras. Pasak buvusių mokinių, net ir nesigaudančius matematikos platybėse jis sugebėdavo sudominti dėstomu dalyku ir visi jam buvo vienodai lygūs.
Nikodemas Krukonis gimė 1936 m. Ryliškiuose, Merkinės vlsč., Alytaus apskr. (dab. Alytaus raj.) Mokytojavo Jurbarke, Dauguose, Alytaus mokykloje internate. 1977 metais pradėjo dirbti matematikos mokytoju Dainavos vidurinėje mokykloje. Mokyklos bendruomenė norėdama pagerbti ir įprasminti Nikodemo Krukonio atminimą ir surengė Šaškių-šachmatų turnyrą.
Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narys Julius Sabatauskas. Jis pats asmeniškai su malonumu žaidžia šachmatais ir savo meile bei entuziazmu šiam žaidimui, puikiu gebėjimu bendrauti su jaunimu gali sudominti ir nemokančius žaisti. Gerbiamas svečias mokiniams, dalyvaujantiems turnyre, atvežė gausybę neįgaliųjų kepyklėlėje keptų pyragaičių. Julius Sabatauskas pasidžiaugė puikia mokyklos iniciatyva ir pažadėjo nupirkti mokyklai mokomųjų šachmatų lentų.
Prisiminimais dalijosi Nikodemo Krukonio žmona, buvusi Dainavos pagrindinės mokyklos mokytoja Daina Krukonienė. Taip pat atvyko Algirdas Telšinskas, kuris yra žaidęs šaškėmis bei šachmatais kartu su Krukoniu.
Šaškių – šachmatų turnyre iš jaunučių berniukų 1-ąją vietą užėmė Rokas Cickevičius (3b kl.), 2-ąją - Ričardas Lungis (4b kl.), trečioji vieta atiteko Kristupui Mažrimui (2b kl.). Iš jaunučių mergaičių pirmąja vieta džiaugėsi Ema Naujalytė (4b kl.). Antrąją vietą iškovojo Joana Ilinskaitė (2b kl.), trečiąją vietą laimėjo Emilija Bieliauskaitė (3a kl.). Iš jaunių berniukų geriausiai sužaidė ir pirmąją vietą iškovojo Emilis Mikelaitis (6b kl.), 2-ąją - Airidas Mikelaitis (7b kl.). Trečioji vieta atiteko Matui Kudarauskui (8a kl.). Geriausiai iš jaunių merginų sužaidė ir pirmąja vieta džiaugėsi Gabija Marčiulaitytė (6a kl.), antrąją vietą iškovojo Lugnė Šveiterytė (8b kl.), Trečioji vieta atiteko Ausmai Kasparavičiūtei (5a kl.).
Mokslas įrodė, kad tiek šaškės, tiek šachmatai gerina atmintį, lavina operatyvų mąstymą, protą, vaizduotę, stiprina įgūdžius priimti savarankiškai sprendimus. Tikimasi, kad šis turnyras taps tradiciniu ir jame dalyvaus dar daugiau šaškių – šachmatų entuziastų ne tik iš mūsų, bet ir kitų mokyklų.

 

Alytaus Dainavos pagrindinės mokyklos informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą