Nuotraukos autorius: sveikaszmogus.lt

Geriausia krūtų vėžio prevencija – sveikas gyvenimo būdas

 

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, jog spalis yra Supratimo apie krūties vėžį mėnuo, o nuo 2008 m. Europos krūties vėžio koalicijos iniciatyva spalio 15 d. kasmet minima Krūtų sveikatos diena. Šį mėnesį, o ypač Krūtų sveikatos dieną, įvairiomis akcijomis ir renginiais siekiama priminti visuomenei apie krūtų ligų aktualumą bei prevencijos svarbą. 2017 m. Europos krūties vėžio koalicija šia proga kviečia laikytis sveikos gyvensenos principų, siekiant išsaugoti krūtų sveikatą.
Krūties vėžys tai – krūties audinio piktybinis navikas. Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, tai yra dažniausia moterų onkologinė liga. Kasmet mūsų šalyje diagnozuojama apie pusantro tūkstančio naujų krūties vėžio atvejų. Daugiausia naujų krūties vėžio atvejų nustatoma moterims, vyresnėms nei 50 metų amžiaus. Krūties vėžiu gali susirgti ir vyrai – kasmet Lietuvoje nustatoma apie 15 tokių atvejų. Nuo krūties vėžio 2016 m. Lietuvoje mirė 512 moterų ir 1 vyras.

Nors šios ligos priežastys dar nėra iki galo aiškios, tačiau įvardijami kai kurie veiksniai, didinantys krūties vėžio riziką. Didesnę riziką susirgti krūties vėžiu turi moterys, praeityje jau sirgusios krūties vėžiu, turėjusios gerybinius krūties navikus, kurioms taikyta pakaitinė hormonų terapija menopauzės metu, vartojusios kontraceptines tabletes, negimdžiusios ir nemaitinusios krūtimi, turėjusios ankstyvas mėnesines ir vėlyvą menopauzę, turinčios antsvorio menopauzės metu, ilgą laiką piktnaudžiavusios alkoholiu. Manoma, kad nedidelis susirgimų krūties vėžiu atvejų skaičius gali būti susijęs ir su paveldėjimu. 

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą