„Gyvastis“ apie organų donorystę ir pėsčiųjų žygyje „Nemuno kilpomis“



Nepabūgę permainingo ir nenuspėjamo oro, daugiau nei 6 tūkstančiai žygeivių šeštadienį dalyvavo VšĮ „TrenkTuro“ organizuotame pėsčiųjų žygyje „Nemuno kilpomis“.
Tarp gausių dalyvių, ryškiaspalviais kaklaraiščiais išsiskyrė Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ komanda. Organizacija vienija žmones, gyvenančius persodinto inksto, širdies, plaučių, kepenų ar kasos dėka, taip pat tuos, kurie laukia tokios operacijos, jų artimuosius bei medikus. Šiuo metu Lietuvoje yra daugiau nei 2,5 tūkstančių pacientų, kurių savi inkstai neveikia, todėl jiems kas antrą dieną atliekamos dializės procedūros, trunkančios po 4 valandas.

Vardan kilnaus tikslo
Eiti „Už organų donorystę! Už gyvenimą!“ susirinko Asociacijos „Gyvastis“ nariai iš Vilniaus ir Marijampolės skyrių, taip pat iš Šiaulių „Atgajos“ bei „Kauno Gyvasties“ draugijų. Palaikyti savo artimuosius ir skleisti donorystės idėją bendram tikslui susivienijo ir pacientų šeimos nariai.

„Spalis – organų donorystės ir transplantacijos mėnuo, todėl kviečiame visus šeimose pasikalbėti apie organų donorystę. Nes vienas pokalbis gali išgelbėti net keleto žmonių gyvybes“, - prieš startą pasveikinusi visus žygeivius kvietė A. Degutytė.
Pokalbio svarbą patvirtintų ir Vida Monkuvienė, prieš 8 metus netekusi savo vienturtės paauglės dukters Justinos. Būdama gyva Justina ne kartą buvo užsiminusi, jog norėtų, kad jos organai būtų paaukoti donorystei. Po nustatytos smegenų mirties, merginos organai pratęsė gyvenimą net 7-iems sunkiai sergantiems žmonėms.

Šiuo metu Lietuvoje gyvena apie 900 žmonių po įvairių organų transplantacijų. Daugiausia jų tarp jų tų, kuriems persodinti inkstai (daugiau kaip 800). Maždaug 100 atlikta širdies, kepenų ar plaučių transplantacija. Kai kurie persodinto organo dėka gyvena daugiau kaip 30 metų. Šiuo metu įvairių transplantacijų laukia 463 pacientai, iš jų - 30 vaikų. Kasmet maždaug 350-čiai žmonių nustoja funkcionuoti savi organai.



Lietuvos asociacija „Gyvastis“ informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą