Alytuje dirbę būsimi dizaineriai pristatė pasiūlymus miestui

Vakar Alytaus miesto teatre buvo pristatyti studentų pasiūlymai miestui, sukurti projekto „Dizaino antenos“ metu. Projekte dalyvauja menų studentai bei dėstytojai bei dizaino profesionalai. Studentai, vykstantys dizaino sprendimus siūlyti įvairiems Lietuvos miestams, šiemet pasirinko Alytų. „Projekto esmė – skleisti dizaino idėjas Lietuvos regionuose bei padėti studentams savo įgytas žinias taikyti praktiškai“, –pasakojo studentus koordinuojanti dėstytoja Dovilė Gaižauskienė.

Iki pasiūlymų pateikimo miestiečiams „Dizaino antenų“ komanda analizavo įvairias miesto erdves, tokias kaip Pramonės rajonas, Dailidžių bei pėsčiųjų tilto apylinkes, centrą. „Kiekviena diena mieste buvo lydima naujų pažinčių, išbandymų ir potyrių, kurie, manome, bus naudingi ir studentams, ir Alytaus miestui“, – teigė Kauno kolegijos dėstytoja.

Baigiamajame susitikime – darbų pristatyme studentai pateikė 4 konceptualias idėjas. Didelio susidomėjimo sulaukė kitoks požiūris į pasivaikščiojimą po miestą emocijų ir potyrių maršrutais, tokiais kaip „Zen“, „Skaudančios kojytės“ ir „Meilės takas“. Buvo pristatyta idėja rengti autokino seansus nenaudojamuose pramoniniuose pastatuose, taip įnešant gyvybės į apleistas miesto dalis. Atgyjantį susidomėjimą 1970 -ųjų kultūra atspindi idėja buvusiame populiariame „alytnamyje“ įsteigti autentiškai apstatytą viešbutį. Tačiau didžiausio susidomėjimo sulaukė idėja #Yra Ką Veikti. Susitikinėdami su miestelėnais studentai identifikavo iniciatyvumo stoką ir pasiūlė netradicines priemones pasyvumui sklaidyti. Jos apima visas miesto gyvenimo sritis, pradedant kultūra ir baigiant aplinka.

Pristatyme dalyvavęs miesto vicemeras Tautvydas Tamulevičius padėkojo studentams ir pakvietė juos grįžti į Alytų įgyvendinti savo idėjų, nes iniciatyvūs žmonės Alytuje laukiami!

Alytaus m. sav. inf.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą