Alytaus senjorus kviečiame į baigiamąją projekto konferenciją

 

Spalio 23 d. 12 val. kviečiame Alytaus senjorus į konferenciją „Sveikata ir emocinė išmintis“. Renginys vyks Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje. Ši konferencija yra įgyvendinto pasienio projekto „Neužmiršk manęs“ kartu su partneriais iš Ožyšo (Orzysz, Lenkijos Respublika) savivaldybės baigiamoji veikla. Visus metus įgyvendinant projektą vyko mokymai, konsultacijos, užsiėmimai pasienio senjorams. Dar neseniai – spalio 1 d. Globos skyriaus gyventojai kartu su partneriais šventė Senjoro dieną. Įvykęs susitikimas su socialinių paslaugų įstaigų vadovais, ekspertais buvo pilnas ne tik naujų žinių, bet ir pasidalijimo gerąja patirtimi. Atvira ir nuoširdi diskusija įtraukė visus senjorus. Šventinė diena po aktyvių diskusijų apie aktyvų senėjimą ir dalyvavimą bendruomenės gyvenime toliau tęsėsi šokio ir dainos apsuptyje. Alytaus ir Ožyšo miestų senjorai ne tik pristatė savo meninius gebėjimus, bet kartu ir sugiedojo Europos Sąjungos himną – Odę džiaugsmui. Pilni gerų emocijų ir nuotaikos projekto partneriai atsisveikino su daina vieni kitiems linkėdami greitai susitikti baigiamojoje projekto konferencijoje.
Planuojantiems dalyvauti konferencijoje būtina išankstinė registracija iki spalio 19 dienos el. paštu sonata.dumbliauskiene@alytus.lt arba telefonu 8 688 80 649. Pirmenybė teikiama senjorams, kurie turi „Alytaus senjoras“ kortelę – registruodamiesi nurodykite kortelės numerį. Paskubėkite, nes vietų skaičius ribotas !
Senėjimas nebūtinai turi būti našta ir tai nebūtinai turi sumažinti žmogaus galimybes prisidėti prie visuomeninio gyvenimo: senyvo amžiaus žmonės gali svariai prisidėti savo bendruomenei ir džiaugtis aukšta gyvenimo kokybe pasienio regionuose. Vadovaudamiesi šia idėja du projekto partneriai – VšĮ Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centras bei Ožyšo savivaldybė (Lenkijos Respublika) tęsia bendro pasienio projekto „Neužmiršk manęs“, skirto pasienio senjorams, įgyvendinimą. Siekdami kovoti su skurdu ir socialine atskirtimi abu projekto partneriai suorganizavo Tarptautinę senjorų dieną spalio 1 d. Alytuje bei planuoja projektą užbaigti pristatydami bendruomenei pasiektus rezultatus baigiamojoje konferencijoje. Projekto partneriai taip pat sukūrė bendrą programą „Neužmiršk manęs“, skirtą pasienio senjorams, ji yra viešinama interneto svetainėje www.amrc.lt. Siekdami užtikrinti aktyvų senjorų užimtumą ir sveiką senėjimą partneriai jau įsigijo sodo ir daržo įrangą – pasitelkę ją užaugino daržoves, uogas, vaistažoles, gėles ir jau nuėmė pirmą derlių.
Pagrindinis projekto tikslas yra dalijantis patirtimi ir žiniomis teikti pasienio senjorams aukštos kokybės viešąsias paslaugas. Projekto trukmė 10 mėnesių. Bendras abiejų projekto partnerių biudžetas 31 858,10 Eur, investicijų dalis, tenkanti Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centrui – 16 258,35 Eur, Europos regioninės plėtros fondo skirta parama 13 819,59 Eur.

Alytaus miesto savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą