Į vaikų dienos centrą vaikai ateina mokytis gyventi

Nors jau vasara seniai pasibaigė ir prasidėję mokslo metai mokinius įsuko į pamokų ir būrelių sūkurį, VšĮ Alytaus miesto bendruomenės centre įsikūrusio Vaikų dienos centro lankytojai neaplenkia. Čia kasdien vyksta kas nors įdomaus, sužinoma kažkas naujo, išmokstama įvairių dalykų.
Neseniai vaikų dienos centre lankėsi Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnai, kurie vaikams priminė saugaus elgesio gatvėje taisykles. O kad tamsiuoju paros metu pėstieji būtų matomi vairuotojams, kiekvienas užsiėmimo dalyvis galėjo pasigaminti norimos formos atšvaitą. Nors vaikai apie atšvaitų naudą žino, tačiau dažnas atšvaitą turi „kažkur namuose", o savos gamybos atšvaitas daug mieliau nešiojamas.
Dar šiek tiek anksčiau su vaikais ir jų mamytėmis buvo kalbėta apie saugumą automobilyje bei saugos diržų naudojimą. Kai kurie tėveliai neprimena vaikams apie būtinybę užsisegti saugos diržus, tačiau filmuotos medžiagos peržiūros metu buvo paaiškinta, kaip greitai mes galime netekti pačių mylimiausių žmonių.
Vaikams labai patinka praktiniai užsiėmimai, jie mielai prisijungia gaminant darbelius patalpoms puošti, sportuoja, šoka, daro karpinius ir pan. Tačiau bene mėgstamiausia veikla – maisto gamyba. Gal dėl to, kad jiems čia leidžiama viskas: patys lupa daržoves, jas pjausto, smulkina mėsą, plaka, maišo tešlą, deda prieskonius pagal savo skonį, netgi formuoja kepinius tokius, kokie jiems patinka. Tik namų ruošos darbų ir indų plauti nemėgsta. Tačiau juk gyvenime visko reikia, todėl mokosi ir šių darbų.
Esame dėkingi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, kad jų finansuojamo projekto „Laimingas vaikas – laiminga bendruomenės" lėšomis galime įsigyti veikloms vykdyti ir paįvairinti reikiamo inventoriaus, priemonių, maisto produktų. Šis projektas išplečia Vaikų dienos centro galimybes vaikams suorganizuoti vis kitokias veiklas, panaudoti naujesnes, vaikams dar nematytas priemones, suteikia galimybes dažniau išvykti ir pažinti aplinką.
Vaikų dienos centrą gali lankyti bet kuris vaikas iki 14 m. amžiaus. Čia vaikai ruošia pamokas, žaidžia, bendrauja. Tėveliai gali drąsiai užeiti ir pabendrauti su socialiniais darbuotojais, išsakyti savo lūkesčius, dalyvauti veiklose kartu su vaikais. Juk vaikystėje išlaikyti tvirti tarpusavio santykiai padės išvengti paauglystėje kylančių problemų.
VšĮ Alytaus miesto bendruomenės centro informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą