Nuo spalio vidurio maksimalaus dydžio išmokų avansai

Nuo spalio 16 d. Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) ūkininkams pradeda mokėti tiesioginių išmokų avansinę dalį. Taip pat avansinių išmokų sulauks pareiškėjai, ūkininkaujantys nederlingose žemėse, bei pirmą kartą – ekologinių ūkių valdytojai. Tiesioginių išmokų avansas sudarys 70 proc. tiesioginių išmokų dalies, o pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonę „Išmokos už vietoves, kuriose yra gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“ ir KPP priemonę „Ekologinis ūkininkavimas“ – 85 proc. skirtos paramos sumos.

Planuojama, kad 320 mln. Eur tiesioginių išmokų avansas pasieks iki 99 proc. pareiškėjų. Šiemet, kad būtų sušvelnintos COVID-19 pasekmės, Europos Komisija leido mokėti avansines išmokas ir vaisius, uogas bei daržoves auginantiems ūkininkams.

Tuo tarpu 30 mln. Eur avansas pagal KPP priemonę „Išmokos už vietoves, kuriose yra gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“ pasieks iki 95 proc. ūkininkaujančių nederlingose žemėse, tačiau tik tuos, kurie laiko gyvulių.

Taip pat pirmą kartą 2020 m. bus mokama paramos pagal KPP priemonę „Ekologinis ūkininkavimas“ avansinė dalis. Planuojama, kad ekologinių ūkių valdytojams bus išmokėta 15 mln. Eur paramos ir ji pasieks iki 70 proc. pareiškėjų.

Europos Sąjungos reglamentas įpareigoja valstybes nares avanso išmokas mokėti nuo spalio 16 d. iki lapkričio 30 d., tačiau NMA daugumą avansinių išmokų (net 365 mln. Eur) planuoja išmokėti spalio mėnesį, nes jau užbaigta didžioji dauguma būtinų atlikti patikrinimų. Avansinių išmokų sulauks ūkininkai, kurių pateiktose paraiškose nebuvo nustatyta neatitikimų ar jie buvo išspręsti.

Nuo gruodžio 1 d. pareiškėjų sąskaitos bus papildytos likusia minėtų išmokų dalimi. Galutinis išmokų mokėjimo terminas – kitų metų birželio 30 d., tačiau kasmet NMA mokėjimus atlieka vis greičiau. 99 proc. pareiškėjų tiesiogines išmokas (išskyrus išmokas už mėsinius galvijus, mokamas nuo kitų metų kovo 1 d.) už 2019 metus gavo iki gruodžio 31 d.

Informacija apie avansų išmokėjimo laikotarpius ir sumas

Primename, kad pareiškėjai savo pateiktų paraiškų administracinę būseną gali stebėti informaciniame portale. Prisijungę prie informacinio portalo ir paspaudę 2020 m. pateiktos paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškos nuorodą, ūkininkai jau gali matyti ir jiems planuojamus avansų išmokėjimo laikotarpius.

Taip pat apie išmokų avanso mokėjimo terminus galima sužinoti NMA bendruoju informacijos teikimo telefonu (8 5) 252 6999 arba trumpuoju numeriu 1841 (paskambinus spausti „1“). Robotas skambinančiajam pateiks aiškią ir tikslią informaciją, jei tik pareiškėjas skambins iš paraiškoje nurodyto telefono numerio.

Preliminarias išmokų sumas taip pat galima apskaičiuoti naudojantis atitinkama skaičiuokle čia.

nma.lt informacija

 

Komentarai

 • Sharon Wayne
  prieš 34 minučių
  I want to thank Dr Emu a very powerful spell caster who help me to bring my husband back to me, few month ago i have a serious problem with my husband, to the extend that he left the house, and he started dating another woman and he stayed with the woman, i tried all i can to bring him back, but all my effort was useless until the day my friend came to my house and i told her every thing that had happened between me and my husband, then she told me of a powerful spell caster who help her when she was in the same problem I then contact Dr Emu and told him every thing and he told me not to worry my self again that my husband will come back to me after he has cast a spell on him, i thought it was a joke, after he had finish casting the spell, he told me that he had just finish casting the spell, to my greatest surprise within 48 hours, my husband really came back begging me to forgive him, if you need his help you can contact him with via email: Emutemple@gmail.com or add him up on his whatsapp +2347012841542 is willing to help any body that need his help.
 • Susan Benson
  prieš 4 minučių
  Sveiki, ponios ir ponai, ar jums reikalinga finansinė pagalba? Aš Susan Benson. Esu skolintojas, taip pat finansų konsultantas.

  Ar jums reikia verslo paskolos, asmeninės paskolos, hipotekos paskolos ar paskolos, kad užbaigtumėte savo projektą? jei jūsų atsakymas yra teigiamas, rekomenduosiu kreiptis į mano įmonę. Mes teikiame visų rūšių paskolų paslaugas, įskaitant ilgalaikes ir trumpalaikes paskolas. Norėdami gauti daugiau informacijos, parašykite mums el. Paštu: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) arba išsiųskite man žinutę tiesiogiai „WhatsApp“ telefonu: +447903159998 ir gaukite atsakymą akimirksniu.

  Mes esame išsami finansinių paslaugų įmonė ir esame pasiryžę padėti jums įgyvendinti visus jūsų siekius. Mes specializuojamės teikdami struktūrizuotus finansinius sprendimus asmenims ir įmonėms efektyviausiu ir greičiausiu būdu.
 • Brandy
  prieš 51 minučių
  Sveiki visi, tai puikus liudijimas, kuriuo privalau pasidalinti. Niekada netikėjau burtais ar magija, kol nesutikau daktaro Ogalos. Po 3 metų skyrybų žmona paliko mane su dviem vaikais. Aš beveik nusižudžiau, buvau emociškai palūžęs. Ačiū burtų leidėjui, pavadintam dr. „Ogala“, kurią sutikau internete. Vieną ištikimą dieną naršydama internete radau daug atsiliepimų apie būtent šį ratuką. Vieni žmonės patikino, kad jis parsivežė savo buvusį mylimąjį, kiti tikino, kad jis atstatė jų gimdą, išgydė vėžį ir kitas ligas, kiti patikino, kad gali užburti, kad sustabdytų skyrybas. Man taip pat teko susidurti su vienu konkrečiu liudijimu, tai buvo moteris vardu Sonia, ji paliudijo, kaip jis per mažiau nei 2 dienas grąžino savo buvusį mylimąjį, o pasibaigus liudijimui ji atsisakė jo el. Pašto adresas (Drogalad02@gmail.com). Perskaičiusi visas šias apžvalgas nusprendžiau pabandyti. Aš susisiekiau su juo jo elektroniniu paštu ir paaiškinau jam jo problemą. Vos per 48 valandas mano žmona grįžo pas mane. Mes išsprendėme savo problemas ir esame dar laimingesni nei anksčiau. Daktaras Ogala yra tikrai talentingas vyras, nesiliausiu jo skelbęs, nes jis nuostabus žmogus. Jei turite problemų ir ieškote tikro sprendimo bei tikro rašybos rato, kuris už jus išspręs visas jūsų problemas, susisiekite su dr. Ogala su savo galiomis. Tai gali paversti jūsų svajones realybe. Neketinu jo pamokslauti, nes jis nuostabus žmogus. Jei turite problemų ir ieškote tikro sprendimo bei tikro rašybos rato, kuris už jus išspręs visas jūsų problemas, susisiekite su dr. Ogala su savo galiomis. Tai gali paversti jūsų svajones realybe. Neketinu jo pamokslauti, nes jis nuostabus žmogus. Jei turite problemų ir ieškote tikro sprendimo bei tikro rašybos rato, kuris už jus išspręs visas jūsų problemas, susisiekite su dr. Ogala su savo galiomis. Tai gali paversti jūsų svajones realybe.
  .................................
  Tai taip pat gali jums padėti:
  1. Grąžinkite savo vaikiną ar draugę
  2. Grąžinkite savo vyrą ar žmoną
  3. Laimėkite loteriją ir kampaniją biuruose
  4. Padėkite pastoti, jei jums reikia kūdikio
  5. Norėdami visiškai išgydyti bet kokią ligą, susisiekite su juo dabar: „Hangout“: drogalaspells@gmail.com, el. Paštas: Drogalad02@gmail.Com .. galite paskambinti / „WhatsApp“ naudodamiesi šiuo mobiliojo telefono numeriu 2347049668119
 • presley
  prieš 8 minučių
  Tai labai stebinantis liudijimas, noriu, kad visi kartu prisijungtumėte dėkodami Kiriji meilės burtui, nes jis iš tikrųjų yra jo žodžių žmogus. Daugelį metų man buvo širdis, kiekvienas vyras, kuris kreipėsi į mane, galų gale niekada manęs nesureikšmino. Po paskutinės patirties su vyru, kuris mane nuvylė, kaip įprasta, aš pradėjau ieškoti sprendimo, kaip užbaigti savo problemą, tada pristatė mano kolega darbe aš į Didžiojo Kiriji meilės burtų šventyklą, tada susisiekiau su juo per jo el. pašto adresą; kirijilovespell@gmail.com, jis užtruko kelias dienas, kol man atsakė, o kai jis atsakė, man buvo nurodyta, ką daryti, kad galėčiau išsilaisvinti iš dvasinės vergijos, aš padariau viską, ką jis pasakė, ir šiandien esu patenkintas savo vyru. Vyras, kuris mane be priežasties išmetė, dabar man grįžo per 3 dienas. Jis taip pat padėjo mano kolegai sugrąžinti savo vyrą, kai jie išsiskyrė. Tai jo kontaktinė informacija; kirijilovespell@gmail.com arba vis tiek galite susisiekti su juo naudodamiesi savo „WhatsApp“ numeriu: +2349020168697
 • jenny
  prieš 52 minučių
  Ar esate čia ir jums reikia pagalbos išsaugoti savo santykius ir susigrąžinti savo buvusį meilužį! susisiekti: drogalad02@gmail.com tikrai yra vienas geriausių rašybos ratukų internete ir jo rezultatas yra 100% garantija.
  Po 10 metų santuokos mano vyras ir aš buvome vienas ar kitas kivirčas, kol galiausiai mane paliko ir išsikraustė būti su kita moterimi. Jaučiau, kad mano gyvenimas baigėsi, ir mano vaikai manė, kad niekada nebematys savo tėvo. stengiausi būti stiprus tik vaikams, bet negalėjau suvaldyti skausmų, kurie kankina mano širdį, mano širdį užpildė nuoskaudos ir skausmai, nes tikrai buvau įsimylėjęs savo vyrą. Kiekvieną dieną ir naktį aš galvoju apie jį ir visada noriu, kad jis sugrįžtų pas mane, aš buvau labai nusiminusi ir man reikėjo pagalbos, todėl ieškojau pagalbos internete ir aptikau svetainę, kurioje buvo pasiūlyta, kad Dr.Ogala gali padėti sugrįžti. greitai. Taigi, pajutau, kad turėčiau jį išbandyti. Aš susisiekiau su juo ir jis man pasakė, ką man daryti, o aš tai padariau, tada jis man padarė meilės burtą. Po 21 valandos mano vyras tikrai man paskambino ir pasakė, kad labai pasiilgau manęs ir vaikų, taip nuostabu !! Taigi jis tą pačią dieną grįžo su didele meile ir džiaugsmu ir atsiprašė už savo klaidą ir skausmą, kurį sukėlė man ir vaikams. Nuo tos dienos mūsų santuoka dabar buvo stipresnė nei buvo anksčiau. Ačiū dr. Ogalai, jis yra toks galingas ir aš nusprendžiau pasidalinti savo istorija čia internete, kad Dr.Ogala yra tikras ir galingas, kurio aš visada melsiuosi. ilgai gyventi, kad padėtų jo vaikams bėdų metu, jei esate čia ir jums reikia jūsų buvusio atstovo ar vyro, susisiekite su šiuo galingu burtų šaukliu dabar. Štai jo kontaktas „WhatsApp“: +2347049668119, el. Paštas: drodalad02@gmail.com, daugiau neverk.
 • susan shaw
  prieš 53 minučių
  There is no other medication that can cure herpes and other STDs, or STIs, permanently, i have come to find out that herbal medication is the only form of medication that has cured herpes successfully, i was once tested positive of herpes but herbal medicine i got from Dr Ofua Ofure( https://dr-ofua-ofure-herbal-healing-home.business.site) help me to get rid of herpes totally, now am free from herpes virus permanatly. contact dr ofua ofure thegreatherbalhealinghome@gmail.Com to know more about his herbal healing products and get cured just i have been cured. whastapp/call +2347059497969
 • Claudia Klein
  prieš 35 minučių
  Sveiki ir Sveiki atvykę į „Spotcap“ pasaulines paskolų paslaugas. Mano vardas Claudia Klein, esu skolintoja ir finansų konsultantė.

  Ar jums labai reikia finansinės paramos? Ar jums reikia paskolos įvairiems tikslams? jei jūsų atsakymas yra teigiamas, patarsiu susisiekti su mano įmone per | spotlightglobalservices@gmail.com | arba praneškite mums „WhatsApp“: +4915758108767 | ir turėkite paskolą savo sąskaitoje per 24 valandas, nes mes teikiame puikias paskolų paslaugas visame pasaulyje.

  Mes siūlome visų rūšių paskolų paslaugas (asmeninė paskola, verslo paskola ir daug daugiau), mes siūlome ir ilgalaikes, ir trumpalaikes paskolas, taip pat galite pasiskolinti iki 15 milijonų eurų ir mes suteikiame paskolas už mažą 3% per metus. Mano įmonė padės jums pasiekti įvairiausių tikslų, naudodama įvairiausius paskolų produktus.

  Mes žinome, kad teisėtos paskolos gavimas visada buvo didžiulė problema Asmenims, turintiems finansinių problemų ir kuriems reikia jų sprendimo, daugeliui žmonių taip sunku gauti kapitalo paskolą iš savo vietinių bankų ar kitų finansinių institucijų dėl didelio susidomėjimo. norma, nepakankamas užstatas, skolos ir pajamų santykis, žemas kredito balas ar kitos priežastys

  Nebereikia laukimo laiko ar įtempto banko apsilankymo. Mūsų paslauga yra prieinama 24 valandas per parą 7 dienas - galite gauti paskolą ir užbaigti operacijas bet kada ir kur jums to reikia

  Teikiame 24 valandų pasaulinės klasės paskolų paslaugas. Jei turite klausimų / klausimų? - Siųsti el. Laišką į spotlightglobalservices@gmail.com | arba praneškite mums „WhatsApp“: +4915758108767 | arba per svetainę: https://spotlightglobalfin.wixsite.com/financial ||

  Jūsų šeimai, draugams ir kolegoms nereikia žinoti, kad jums trūksta pinigų, tiesiog parašykite mums ir gausite paskolą.

  Jūsų finansinė laisvė yra jūsų rankose !!
 • Anita
  prieš 6 minučių
  Ar jums skauda širdi? Nenusiminkite, tegul Dr.Ogala padeda jums susigražinti savo buvusiji “, jis iš tikruju yra tikras ir sažiningas meiles burtu ratukas, jis sugražino mano vyra. Aš esu Tracy Mattingly iš vieningos valstybes, aš labai džiaugiuosi, kad mano vyras grižo po to, kai paliko mane del kitos moters. Mano vyras turejo romana su bendradarbiu, ir aš taip myliu savo vyra, bet jis mane apgaudinejo su savo bendradarbiu, ir ši mergina, manau, mano vyrui naudojo raganas ar juodaja magija, kad jis manes nekestu ir tai buvo toks kritiškas ir neprašomas, aš verkiu visa diena ir nakti, kad Dievas atsiustu man pagalbininka, kuris gražintu mano vyra! Buvau tikrai nusiminusi ir man reikejo pagalbos, todel ieškojau pagalbos internete ir aptikau svetaine, kurioje buvo pasiulyta, kad dr. Ogala gali padeti greitai susigražinti buvusi vaikina. Taigi, pajutau, kad tureciau ji išbandyti. Aš susisiekiau su juo ir jis man pasake, ka man daryti, o aš tai padariau, tada jis man padare meiles burta. Po 16 valandu mano vyras tikrai man paskambino ir pasake, kad manes taip ilgisi, o Dieve! Aš buvau tokia laiminga, o šiandien aš vel džiaugiuosi savo vyru ir mes džiaugsmingai gyvename kartu, ir aš dekoju galingam burtu ratukui Dr.Ogala, jis yra toks galingas ir aš nusprendžiau pasidalinti savo istorija cia. jei esate cia ir jusu mylimasis jus atsisako, arba jei jusu vyras persikele pas kita moteri, daugiau neverkite, susisiekite su juo pagalbos dabar. Štai jo kontaktas. Siuskite el. laiška šiuo adresu: drogalad02 @ gmail. „com“ arba „Call / Whats-app“: +2347049668119.
 • Anderson
  prieš 9 minučių
  Tai tikrai puiki žinia ir patariu visiems, kuriems reikia tikros paskolos, kreiptis per šiuos el. Pašto adresus (christywalton355@gmail.com) whatsapp: +12522852093, dabar džiaugiuosi, kad gavau prašomą paskolą
 • Anderson
  prieš 8 minučių
  Tai tikrai puiki žinia ir patariu visiems, kuriems reikia tikros paskolos, kreiptis per šiuos el. Pašto adresus (christywalton355@gmail.com) whatsapp: +12522852093, dabar džiaugiuosi, kad gavau prašomą paskolą
 • Claudia Klein
  prieš 21 minučių
  Sveiki, Sveiki atvykę į „Spotcap Global Financial Services“, mano vardas Claudia Klein, esu vokietė ir siūlau visokias paskolų paslaugas

  Ar jums labai reikia finansinės paramos? Ar jums reikia paskolos įvairiems tikslams? jei jūsų atsakymas yra teigiamas, patarsiu susisiekti su mano įmone per | spotcapglobalservices@gmail.com | arba praneškite mums „WhatsApp“: +4915758108767 | ir turėkite paskolą savo sąskaitoje per 24 valandas, nes mes teikiame puikias paskolų paslaugas visame pasaulyje.

  Mes siūlome visų rūšių paskolų paslaugas (asmeninė paskola, verslo paskola ir daug daugiau), mes siūlome tiek ilgalaikes, tiek trumpalaikes paskolas, taip pat galite pasiskolinti iki 15 milijonų eurų ir mes suteikiame paskolas su maža palūkanų norma. 3% per metus. Mano įmonė padės jums pasiekti įvairiausių tikslų naudodama įvairiausius paskolų produktus.

  Pripažįstu faktą, kad teisėtos paskolos gavimas visada buvo didžiulė problema Asmenims, turintiems finansinių problemų ir kuriems reikia jų sprendimo, daugeliui žmonių taip sunku gauti nuosavybės paskolą iš savo vietinių bankų ar kitų finansinių institucijų dėl didelė palūkanų norma, nepakankamas užstatas, skolos ir pajamų santykis, žemas kredito balas ar kitos priežastys

  Nebereikia laukimo laiko ar įtempto banko apsilankymo. Mūsų paslauga yra prieinama visą parą, be išeiginių - galite gauti paskolą ir užbaigti operacijas bet kada ir kur jums to reikia

  Mes teikiame 24 valandų pasaulinės klasės paskolų paslaugas. Jei turite klausimų / klausimų? - Siųsti el. Laišką | spotcapglobalservices@gmail.com | arba praneškite mums „WhatsApp“: +4915758108767 | ir mes nedelsdami jus aptarnausime

  Jūsų šeimai, draugams ir kolegoms nereikia žinoti, kad jums trūksta pinigų, tiesiog parašykite mums ir gausite paskolą.

  Jūsų finansinė laisvė yra jūsų rankose !!
 • stay self
  prieš 15 minučių
  Mano gyvenimas smogė ir visą laiką buvo žema, kai man buvo 29 metai, atrodė, kad viskas pakrypo į blogiausią dalyką, bet nieko, ką padariau, man nepasiteisino, turėjau sunkių santykių, alkoholio ir pykčio problemų, kurios niekada nebuvo mano tikrasis aš praeityje, buvo teigiamas dėl herpeso, kuris jau yra praeitis, kai radau jūsų svetainę, buvau ties atsisakymo riba, žinojau, kad turiu blogos energijos, trukdančios mano gyvenimui, kaip ženklai, kurie man yra tikri! jūs padėjote man atsikratyti pūslelinės vaistažolėmis ir pašalinkite tamsų debesį, apimantį mano gyvenimą savo galingu burtu. DrAbiola Efa, jūs atnešate tikrąjį gydymą mano kūnui ir sielai, paverskite mano gyvenimą geresniu, mūsų giliausia, giliausia nuoširdus, dėkingumas tau, ačiū !!

  https://drabioladeadlydiseasescure.business.site/

  whatsApp jį: +2348100609098
  El. Paštas: drabiolasolutionhome@gmail.com

  drabiolasolutionhome.webs.com

  https://www.facebook.com/DrAbiolaHomeRemedy/

  Dar kartą labai ačiū
 • blank atm card
  prieš 13 minučių
  Email:Creditcards.atm@gmail.com  
  WhatsApp:+1(305) 330-3282     
  -hack into any kind of phone
  _Increase Credit Scores
  _western union, bitcoin and money gram hacking
  _criminal records deletion
  _BLANK ATM/CREDIT CARDS
  _Hacking of phones(that of your spouse, boss, friends, and see whatever is being discussed behind your back)
  _Security system hacking...and so much more. Contact THEM now and get whatever you want at  

  Email:Creditcards.atm@gmail.com   
  WhatsApp:+1(305) 330-3282      You can also contact us on Telegram.
  Kindly click on the link now for more information
  Download telegram click:https://t.me/joinchat/S_ZFxGlBnxQJ1SN_
  ✔✔✔ ✔©®™ ‍ ‍ ‍
 • blank atm card
  prieš 12 minučių
  Email:Creditcards.atm@gmail.com  
  WhatsApp:+1(305) 330-3282     
  -hack into any kind of phone
  _Increase Credit Scores
  _western union, bitcoin and money gram hacking
  _criminal records deletion
  _BLANK ATM/CREDIT CARDS
  _Hacking of phones(that of your spouse, boss, friends, and see whatever is being discussed behind your back)
  _Security system hacking...and so much more. Contact THEM now and get whatever you want at  

  Email:Creditcards.atm@gmail.com   
  WhatsApp:+1(305) 330-3282      You can also contact us on Telegram.
  Kindly click on the link now for more information
  Download telegram click:https://t.me/joinchat/S_ZFxGlBnxQJ1SN_
  ✔✔✔ ✔©®™ ‍ ‍ ‍
 • blank atm card
  prieš 9 minučių
  Email:Creditcards.atm@gmail.com  
  WhatsApp:+1(305) 330-3282     
  -hack into any kind of phone
  _Increase Credit Scores
  _western union, bitcoin and money gram hacking
  _criminal records deletion
  _BLANK ATM/CREDIT CARDS
  _Hacking of phones(that of your spouse, boss, friends, and see whatever is being discussed behind your back)
  _Security system hacking...and so much more. Contact THEM now and get whatever you want at  

  Email:Creditcards.atm@gmail.com   
  WhatsApp:+1(305) 330-3282      You can also contact us on Telegram.
  Kindly click on the link now for more information
  Download telegram click:https://t.me/joinchat/S_ZFxGlBnxQJ1SN_
  ✔✔✔ ✔©®™ ‍ ‍ ‍
 • blank atm card
  prieš 17 minučių
  Email:Creditcards.atm@gmail.com  
  WhatsApp:+1(305) 330-3282     
  -hack into any kind of phone
  _Increase Credit Scores
  _western union, bitcoin and money gram hacking
  _criminal records deletion
  _BLANK ATM/CREDIT CARDS
  _Hacking of phones(that of your spouse, boss, friends, and see whatever is being discussed behind your back)
  _Security system hacking...and so much more. Contact THEM now and get whatever you want at  

  Email:Creditcards.atm@gmail.com   
  WhatsApp:+1(305) 330-3282      You can also contact us on Telegram.
  Kindly click on the link now for more information
  Download telegram click:https://t.me/joinchat/S_ZFxGlBnxQJ1SN_
  ✔✔✔ ✔©®™ ‍ ‍ ‍
 • blank atm card
  prieš 15 minučių
  Email:Creditcards.atm@gmail.com  
  WhatsApp:+1(305) 330-3282     
  -hack into any kind of phone
  _Increase Credit Scores
  _western union, bitcoin and money gram hacking
  _criminal records deletion
  _BLANK ATM/CREDIT CARDS
  _Hacking of phones(that of your spouse, boss, friends, and see whatever is being discussed behind your back)
  _Security system hacking...and so much more. Contact THEM now and get whatever you want at  

  Email:Creditcards.atm@gmail.com   
  WhatsApp:+1(305) 330-3282      You can also contact us on Telegram.
  Kindly click on the link now for more information
  Download telegram click:https://t.me/joinchat/S_ZFxGlBnxQJ1SN_
  ✔✔✔ ✔©®™ ‍ ‍ ‍
 • Susan Benson
  prieš 42 minučių
  Sveiki, ponios ir ponai, ar jums reikalinga finansinė pagalba? Aš Susan Benson. Esu skolintojas, taip pat finansų konsultantas.

  Ar jums reikia verslo paskolos, asmeninės paskolos, hipotekos paskolos ar paskolos, kad užbaigtumėte savo projektą? jei jūsų atsakymas yra teigiamas, rekomenduosiu kreiptis į mano įmonę. Mes teikiame visų rūšių paskolų paslaugas, įskaitant ilgalaikes ir trumpalaikes paskolas. Norėdami gauti daugiau informacijos, parašykite mums el. Paštu: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) arba parašykite man žinutę tiesiogiai „WhatsApp“ telefonu: +447903159998 ir gaukite atsakymą akimirksniu.

  Mes esame išsami finansinių paslaugų įmonė ir esame pasiryžę padėti jums įgyvendinti visus jūsų siekius. Mes specializuojamės teikdami struktūrizuotus finansinius sprendimus asmenims ir įmonėms efektyviausiu ir greičiausiu būdu.

  Štai keletas priežasčių, kodėl turėtumėte kreiptis į mus dėl paskolos;
  * Patogumas - galite kreiptis dėl paskolos bet kada ir bet kur.
  * Lanksti suma - jūs nusprendžiate, kiek norite pasiskolinti.
  * Greitas tiesioginis finansavimas - gaukite paskolą per 24 valandas po patvirtinimo.
  * Lanksti palūkanų norma - prieinama 3% palūkanų norma.
  * Aukštos patvirtinimo normos
  * Lankstus grąžinimas - jums suteikiama galimybė pasirinkti grąžinimo datą kas savaitę, mėnesį ar metus 1–30 metų laikotarpiui.
  * Paprasta internetinė programa.
  * Asmeninės konsultacijos ir patirtis.
  * Jokių paslėptų mokesčių

  Nepraraskite galimybės dėl lėšų trūkumo. Susisiekite su mano įmone dabar, mes galime jums padėti paskolai gauti, nes mes padėjome daugybei asmenų ir organizacijų, kurios visame pasaulyje susidūrė su finansiniais sunkumais

  Norėdami gauti daugiau informacijos apie mūsų paskolos pasiūlymą, maloniai atsiųskite mums paskolos prašymą šiuo el. Pašto adresu sunshinefinancialgroupinc@gmail.com arba „WhatsApp“ telefonu +447903159998

  Tarpininkai / konsultantai / brokeriai kviečiami atvesti savo klientus ir yra 100% apsaugoti. Visiškai pasitikėdami dirbsime visų dalyvių labui.
 • Elizabeth
  prieš 15 minučių
  Hello!
  My name is Elizabeth, Four years ago, i tested herpes Virus (HSV-2) positive and i was told that there is no cure that i will live with it till i die, The shock of knowing that the Virus has no cure was something that scared me most. I was never feeling good because each time i intend to be happy, the thought that there is no cure will come into my mind and i will just be sad once more. I lose weight unknowingly to me and it was as if i was going to die, everyday is always ful of fear. After four years as i was online, i came across a testimony about how Doctor Ojeabulu has done so many things and cure so many people then i showed my Doctor that there is a herbal cure for the Virus and the Doctor said there is nothing as such. I decided to give it a try because my present condition was nothing to write about then i write to the email i saw online and he responded and told me all that i need to know. I told my friend and she told me never to believe anything i saw online, i believe her because i was scammed earlier. But i wanted to change my condition then i proceed with the purchase of Doctor Ojeabulu medicine. After some days that i purchased the medicine then i started observing some changes in my health and i went to the hospital and i tested negative. Doctor Ojeabulu has done so many other great things that you and i have seen online, a man complained that his business is in stagnant position and doctor Ojeabulu help him to be successful, a woman lose her husband to another lady after one month of marriage and Doctor Ojeabulu help her also to balance her marriage. Doctor Ojeabulu has so many solutions to any problem that you might be facing that seems to be very difficult to you now. Give it a try and you will see great change in your life.
  HE IS A SPIRITUALIST, HE HAS ANSWER TO ALMOST ALL YOUR PROBLEMS, CONTACT HIM TODAY AND SEE THE DIFFERENCE IN YOUR LIFE.
  Contact him with this :
  email: ojeabulusolutionhome@gmail.com
  https://drojeabulusolutionhome.wordpress.com/
 • Claudia Klein
  prieš 7 minučių
  Sveiki ir Sveiki atvykę į „Spotcap Global Financial Services“, mano vardas Claudia Klein, esu vokietė ir siūlau visokias paskolų paslaugas

  Ar jums labai reikia finansinės paramos? Ar jums reikia paskolos įvairiems tikslams? jei jūsų atsakymas yra teigiamas, patarsiu susisiekti su mano įmone per | spotcapglobalservices@gmail.com | arba praneškite mums „WhatsApp“: +4915758108767 | ir turėkite paskolą savo sąskaitoje per 24 valandas, nes mes teikiame puikias paskolų paslaugas visame pasaulyje.

  Mes siūlome visų rūšių paskolų paslaugas (asmeninė paskola, verslo paskola ir daug daugiau), siūlome tiek ilgalaikes, tiek trumpalaikes paskolas, taip pat galite pasiskolinti iki 15 milijonų eurų ir mes suteikiame paskolas su mažomis palūkanomis. 3% per metus. Mano įmonė padės jums pasiekti įvairiausių tikslų naudodama įvairiausius paskolų produktus.

  Pripažįstu faktą, kad teisėtos paskolos gavimas visada buvo didžiulė problema Asmenims, turintiems finansinių problemų ir kuriems reikia jų sprendimo, daugeliui žmonių taip sunku gauti nuosavybės paskolą iš savo vietinių bankų ar kitų finansinių institucijų dėl didelė palūkanų norma, nepakankamas užstatas, skolos ir pajamų santykis, žemas kredito balas ar kitos priežastys

  Nebereikia laukimo laiko ar įtempto banko apsilankymo. Mūsų paslauga yra prieinama visą parą, be išeiginių - galite gauti paskolą ir užbaigti operacijas bet kada ir kur jums to reikia

  Teikiame 24 valandų pasaulinės klasės paskolų paslaugas. Jei turite klausimų / klausimų? - Siųsti el. Laišką į spotcapglobalservices@gmail.com | arba praneškite mums „WhatsApp“: +4915758108767 | ir mes nedelsdami jus aptarnausime

  Jūsų šeimai, draugams ir kolegoms nereikia žinoti, kad jums trūksta pinigų, tiesiog parašykite mums ir gausite paskolą.

  Jūsų finansinė laisvė yra jūsų rankose !!
 • Ana Mark Bigs
  prieš 0 minučių
  Good day friends. The truth is that GREAT MOTHER IS REAL AND UNIQUELY POWERFUL. Contact the Great Mother today and she will help you. when my husband left me for another woman, i thought that was the end but i contacted many spell casters but there was no positive responses and everything seemed not to be working and i was losing my mind until my cousin told me about the GREAT MOTHER who also helped her to bring back her man and also helped her to cure her herpes disease. I gave it a try and i contacted the Great Mother on her Website and i saw various testimonies about her on her good works how she has helped a lot of people. I explained my problems to her. she laughed and told me that, everything will be okay again and that she will help me bring back my man in 3 days time. I actually thought that it was a joke but since i had no other options, i gave it a try and i did what she instructed me do and to my greatest surprise, my man came back to me begging in 3 days time just as she told me. Contact the Great Mother now on her website:   https://Ourgreatmother1.blogspot.com   and you can also reach her on her email: Greatmotherofsolutiontemple1@gmail.com  or you can equally contact her on her whatsapp number: +17025514367
 • Ana Mark Bigs
  prieš 53 minučių
  Good day friends. The truth is that GREAT MOTHER IS REAL AND UNIQUELY POWERFUL. Contact the Great Mother today and she will help you. when my husband left me for another woman, i thought that was the end but i contacted many spell casters but there was no positive responses and everything seemed not to be working and i was losing my mind until my cousin told me about the GREAT MOTHER who also helped her to bring back her man and also helped her to cure her herpes disease. I gave it a try and i contacted the Great Mother on her Website and i saw various testimonies about her on her good works how she has helped a lot of people. I explained my problems to her. she laughed and told me that, everything will be okay again and that she will help me bring back my man in 3 days time. I actually thought that it was a joke but since i had no other options, i gave it a try and i did what she instructed me do and to my greatest surprise, my man came back to me begging in 3 days time just as she told me. Contact the Great Mother now on her website:   https://Ourgreatmother1.blogspot.com   and you can also reach her on her email: Greatmotherofsolutiontemple1@gmail.com  or you can equally contact her on her whatsapp number: +17025514367
 • Caillo Lisa
  prieš 14 minučių
  This is another testimony on how Chief Dr Lucky cured my HIV disease. Do you need a cure for your HIV disease? Do you want to be cured from your cancer disease? Or you want to be free from any type of disease. He just cured my HIV disease and I’m very grateful to him, he is the only herbalist that can cure you.
  WhatsApp number : +2348132777335
  Via Email : chiefdrlucky@gmail. com
  Thank you all for reading,
  God bless"
 • Domisa Bells
  prieš 5 minučių
  DR. JOROMI IS TRULY A POWERFUL MAN. Contacting Dr Joromi is the best thing that has ever happened to me. My husband left me for another woman for the reason which i know nothing about. I tried every means to get him back but to no avail, all my efforts proved abortive. I was even contemplating suicide. On a lucky day when i was browsing the internet, i came across some amazing testimonies about Dr. Joromi on how he has helped a lot of people with his powerful love spells. I contacted him and explained all my problems to him and he assured me that he will help me. He told me what to do and assured me that my man will be back in 12 hours. I obeyed him and followed the instructions and to my Greatest surprise, my man called me in 12 hours time just as Dr. Joromi said. Thank you Dr Joromi. May the good God continue to bless you. If you are in need of help please contact Dr Joromi now on his website: https://www.joromispells.com and you can also reach him with his email: Joromispells@gmail.com and here is his WhatsApp number which you can also use to reach him +2348138695387 Thank you Dr Joromi. Thank you once again
 • John white
  prieš 33 minučių
  Ar jums reikia paskolos? Ar esate verslo vyras ar moteris ir ar jums reikia paskolos, kad sustiprintumėte savo verslą? Ar jums reikia kapitalo norint pradėti verslą? Kad ir kokios bebūtų jūsų kreditavimo problemos, mes norime jums padėti, nes mes siūlome paskolas asmenims ir įmonėms už žemas ir prieinamas palūkanas.
  Susisiekite su mumis šiandien adresu gmail .financelimited011 @ gmail.com, financelimited011 @ gmail.com.
  ačiū Johnui White'ui.
 • michelle huff
  prieš 26 minučių
  MY HIV HEALING TESTIMONY

  My mouth is short of words, i am so happy because Dr voodoo has healed me
  from HIV which i have been suffering from the past 5years now, i have
  spend a lot when getting drugs from the hospital to keep me healthy, i have
  tried all means in life to always i can become HIV negative one day, but
  there was no answer until i found Dr voodoo the parish of African who
  provide me some healing herbs that i uses , now i am glad telling everyone
  that i am now HIV Negative, i am very happy, thank you Dr voodoo for
  helping my life comes back newly without any form of crisis, may the good
  lord that i serve blessed you Dr voodoo and equip you to the higher grade
  for healing my life. i am so amazed. so i will announced to everyone in
  this whole world that is HIV positive to please follow my advice and get
  healed on time, because we all knows that HIV disease is a deadly
  type,contact Dr voodoo for your HIV healing herbs today at:
  voodoospelltemple66@gmail.com He will be always happy to assist you
  online and ensure you get healed on time, contact Dr voodoo today for
  your healing hearbs immediately, you can also
  add him on whatsApp +2348140120719 thank you sir.
 • RANDA ROSE
  prieš 55 minučių
  GET YOUR EX LOVER BACK.

  This is my testimony of life that I will tell everyone. I have been married for 25 years Another woman had a spell to get me away from my lover, My husband left me and the children and we suffered for 2 years until I saw post about where this man Dr Omokpo has helped so many people recover their broken marriages and relationships to get their ex lovers back.
  I decided to give him a message about my family and how my husband left me for him to help me bring back my loving husband home, This great man told me what to do and I followed him as he instructed. After 48 hours, as he told me, I saw a car enter the compound. I was shocked when I saw my husband. As I share my testimony with you my husband came back to me and the kids and that's why I'm happy to put all of you in the same situations to meet this man for solutions to your problem and bring your lover back to you and mend your broken marriage or your relationship restored back to happiness as you wished. Contact this great man on: dromokpo@gmail.com
 • michelle huff
  prieš 2 minučių
  powerful herbal healer called Dr. voodoo who use his natural herbs to cure
  my HIV disease I suffered from 5years, but now I am a happy woman and i am
  free from this disease that has been problem to my living, after using Dr.
  voodoo herbal medicine within 1week i was diagnose negative, I will
  recommend Dr. voodoo to everyone reading this article because this herbal
  healer is capable to heal anything below.

  1. Diabetes
  2. HERPES 1/2
  3. CANCER
  4. Lymphoma disease
  5. Conceived a child
  6. Fibroid

  Email Dr voodoo at: voodoospelltemple66@gmail.com add Dr. voodoo on
  whatsApp: +2348140120719
 • juwan james
  prieš 13 minučių
  TESTIMONY ON HOW I GOT CURED TOTALLY FROM HERPES VIRUS BY DR ISHIAKU HERBS

  I want to inform the public how I was cured of herpes  Virus by a Doctor called Dr ISHIAKU. I visited different hospitals but they gave me a list of drugs like Famvir, Zovirax, and Valtrex which are very expensive to treat the symptoms and never cured me. I was browsing through the Internet searching for remedies on Herpes and I saw comments of people talking about how Doctor ishiaku cured them. I Was scared because I never believed in the Internet but I was convinced to give him a try because I had no hope of being cured of herpes so I decided to contact him on his email, i searched his email on the net and I saw a lot of people testifying about his goodness. When I contacted him he gave me hope and sent a Herbal medicine to me that I took and it seriously worked for me, am a free person now without any problems, my HERPES result came out negative. You can contact him on his email: (ishiakuherbalcure@yahoo.com)or what - sapp him via (+2348180828544) and get all your problems solved.

  1)Sickness of any kind
  2)Help to cure  HEPATITIS B, DIABETICS, HIV
  3)Marriage problem, To Re-unit or to cast a spell
  4)Pregnancy problem
  5)Financial problem and Job promotion
  6)bad mouth odour or tooth problem
  7)eye or ear problem
  8) enlargement of manhood

  Website: www.ishiakuherbalcure.Wordpress.com
 • Eunice madu
  prieš 59 minučių
  Dr agbadu A very big thanks to you and your entire staff, to be honest with you, at first I was skeptical but I had to talk to you about my situation because I’ve done everything possible for me to get cured, and the doctors doesn’t make us believe there is a cure. I did exactly what you said, i took the medicine for some weeks just the way you instructed that I supposed to and my Hsv1 and 2 is gone. Now I’m free with no side effects or whatsoever. I really appreciate you and your entire staff, for the good thing you all have done in my life, Indeed you are a great healer, Once again thanks and God bless. dragbadu@gmail.com whatsapp him on +2349038986741
 • Bridgette
  prieš 35 minučių
  I have been suffering from (HERPES) disease since last year without hope for cure and i was miserable until this year i was checking on new developments about this virus then i saw how different persons talks about getting cure for herpes through a particular herbalist called Dr.Agbadu so I email him (dragbadu@gmail.com) and he responded with. instructions about what he needs to prepare the herbal medication which i did and he sent it to me in LA and after taking the herbal medicine as he instructed i went back to the hospital few days later and the test result shows i,m negative and now i,m completely free of Herpes, thanks to Dr.Agbadu for his urgent response, you can call or whats-app his personal cell phone number +2349038986741 Contacted him through
 • MORGAN
  prieš 46 minučių
  this is real take it serious, who will believe that a herb can cure ten
  years HIV in my body, i never believe that this will work i have spend a
  lot when getting drugs from the hospital to keep me healthy, what i was
  waiting for is death because i was broke, one day i hard about this great
  man who is well know of HIV and cancer cure, i decided to email him,
  unknowingly to me that this will be the end of the HIV aids in my body, he
  prepare the herb for me, and give me instruction on how to take it, at the
  end of the two week, he told me to go to the hospital for a check up, and i
  went, surprisingly after the test the doctor confirm me negative, i thought
  it was a joke, i went to other hospital was also negative, then i took my
  friend who was also HIV positive to the Dr voodoo after the treatment she
  was also confirm negative . He also have the herb to cure cancer please i
  want every one with this virus to be free, that is why am dropping his
  email address, voodoospelltemple66@gmail.com i want you to email him he
  is a great man. the government is also interested in this Dr voodoo
  thank you for saving my life, and I promise I will always testify
  for your good work you can also add him on whatsApp
  +2348140120719
 • homelend sumiti
  prieš 42 minučių
  Good day. I am a private loan lender that gives out both business and personal loans to individual at a low interest rate of 2% no matter your location. If you are interested Contact me (Whats App) number:+917310847059 sumitihomelend@gmail.com Mr. Sumiti
 • Jermaine Greg
  prieš 53 minučių
  Every winter, for years, I get a cold sore on the corner of my mouth and it last for literally months. It hurts, breaks open every time I open my mouth to eat or yawn and it’s embarrassing! I’ve tried everything and nothing has ever worked. This winter the cold sore spread to my chin! So through google i came upon this, website, https://dr-ofua-ofure-herbal-healing-home.business.site of Dr Ofua Ofure, I contacted him thegreatherbalhealinghome@gmail.com / whatsapp +2347059497969, I started in last December taking the herbal remedy for herpes on three weeks dosage and it’s been the best thing I ever did. Of course I didn’t believe it would work at first but I decided to gave it a shot and it did actually worked just as Dr ofua ofure have said , am cured and i haven’t had any cold sore since January and my recent blood reference test i did show no more active herpes virus on my body system , Am herpes free now.
  Thanks alot Dr Ofua Ofure indeed you are great.

  Jermaine Greg.
 • jiansong
  prieš 37 minučių

  We are supplier of high Quality Methylone ,Ketamine, Ethylone Big rock crystal,Brown crystal and different products of very good quality and competitive prices. jiansong19@gmail.com

  Other product includes:

  Alprazolam,
  eutylone,
  etizolam,
  Bromazolam,
  protonitazene,
  isotonitazene,
  2fdck,
  metonitazene,
  sgt,
  5bnpd,
  4b,
  jwh,
  6cladb,
  adgt,
  8add,
  tianeptine sodium salt,
  tiletamine,
  apv,
  tadalafil,
  ritonavir,
  flubromazepam,
  rilmazafone,

  we do supply others products upon request if you need. We offer the most reliable transaction and sell at very affordable prices. We ship world wide and offer one of the best discreet delivery service ever to our customers address.

  Please contact us if interested via Email : jiansong19@gmail.com
  jiansong19@gmail.com or wickrme ....jiansong19 skype ......live:.cid.978aece94a525b00
  website.......https://chuzachemstore.com/
  FEDEX,DHL,TNT,EMS
 • maria
  prieš 46 minučių
  I am Aron Deborah , I was diagnosed of ALS (Lou Gherigs Disease) in 2015, the doctor told me there is no permanent cure for the disease, i was given medication to slow down the progress of the disease, at the initial stage it was not so bad till it progressed to the end middle stage were i had difficulties going about my daily functions as i constantly felt weakness in my legs, ankles and feet, i was totally devastated till my husband's co-worker Mrs Vicky told us about a herbal doctor from west Africa who have herbal medicines for all kind of diseases including ALS, when i contact this herbal doctor via his Email ackugbespiritualtemple@gmail.com, he sent me two orange color bottles of ALS herbal medicine which has good teats through courier service, when i received this herbal medicine, he gave me step by instructions on how to apply it, when i applied it as instructed, i was cured of the disease within 22-24 days of usage. Doctor ArbertOtamidi welcome to United State and i'm pleased to meet you in person my entire family appreciate your good works. ackugbespiritualtemple@gmail.com whatape +2347051758952


  if you have any challenges with all this also Dem dr clement he can also help you
  as FOLLOWING.
  1. HIV/AIDS
  2. Hpv
  3 EX back
  4. penis enlargement
  5. HEPATITIS B
  6. DIABETES
  7. HPV
  8 cancer
  9 lotto spell
  10 getting pregnancy
  11 Lyme disease
  12 pad disease
  13 win of mega million
 • Elihle Valela
  prieš 36 minučių
  I have poly cystic ovarian disease and I was also tested positive for herpes virus and was told by Gwyn that I was not producing eggs. I wanted to have a baby so I opted to Dr Akhigbe herbal medicine for (P.O.D). I got pregnant in the first cycle and I am very happy! I have my first child in November. and Dr Akhigbe also gave me a herbal medicine that cures me of the herpes simplex virus infection and today I am herpes free,I would suggest this treatment to everyone. The only downfall is that it gave me cramping pain, headaches, and fatigue, but it was all worth it. Email him: (Drakhigbeherbalhome5@gmail.com) or WhatsAPP +2349021374574. To know more about the great herbalist that help me and am sure he will help you.`Once again thanks Dr Akhigbe
 • Donald Jason
  prieš 33 minučių
  Ar jums reikia patogios paskolos jūsų pasitenkinimui? Mes siūlome prieinamą 3% palūkanų paskolą vietiniams ir tarptautiniams skolininkams. Esame sertifikuoti, patikimi, patikimi, efektyvūs, greiti ir dinamiški bei dirbame kartu. Suteikiame ilgalaikę paskolą nuo 2 iki 50 metų.

  Ar jums reikia tiesioginės, paprastos ir prieinamos paskolos, kad galėtumėte sumokėti skolas, pradėti verslą ar dėl kokių nors kitų priežasčių? Jei taip, susisiekite su mumis ir pateikite kredito užklausą.

  Šis pasiūlymas skirtas rimtiems žmonėms.

  Jei susidomėjote, susisiekite su mumis: Standardcapitalltd@gmail.com
 • Angelina Brooks
  prieš 44 minučių
  Susitaikymo puslapyje mačiau nuostabų Helmos liudijimą apie gerus dr. Ilekhojie kūrinius. Niekada to netikėjau, nes niekada anksčiau nieko negirdėjau apie tokį stebuklą. Niekas nebūtų galėjęs manęs įtikinti ne tik tada, kol dr. Ilekhojie padarė man nuostabų darbą, kuris atkūrė mano sugedusią santuoką po šešių mėnesių išsiskyrimo. Buvau tikrai šokiruota, kai mano vyras atsiklaupė maldaudamas atleidimą, kad galėčiau jį priimti atgal. Man tikrai trūksta žodžių, kad parodyčiau savo padėką dr. Ilekhojie už tai, ką jis padarė man ir visai mano šeimai. Mes džiaugiamės kartu ir mano namuose yra ramybė. Visa tai įmanoma dėl jo susitaikymo rašybos. Susisiekite su juo dabar, kad gautumėte bet kokią pagalbą per „WhatsApp“/„Call/Viber“: +2348147400259 arba el. Paštu: gethelp05@gmail.com
 • Taofeeq Seriki
  prieš 8 minučių
  I was able to get rid of my herpes with herbal medicine which was prepared and shipped to me by Dr AKHIGBE. He's a great herbalist and medicine man everyone should know about, he has cures for all types of diseases and viruses in the body. You may need Dr AKHIGBE assistance. His email drakhigbeherbalhome5@gmail.com or WhatsApp him +2349021374574.
 • Mike Morgan
  prieš 57 minučių
  Good morning, I am an individual who offers loans, having a capital that will be used to grant short and long-term loans between individuals ranging from 10,000 to 20,000,000 euros to all serious people who are in real need, the interest rate is 3% per year free. I grant Financial, Mortgage, Investment Loans, Car Loans, Personal Loans. I am available to satisfy my clients in a maximum of 03 days after receiving their application form.
  For more information needs, email is at your disposal:
  muthooth.finance@gmail.com
  Phone number: +917428831341 (Call/What's app)
 • Beate Heister
  prieš 49 minučių
  My humble regards to everyone reading comments on this platform and a great thanks to the admin who made this medium a lively one whereby everyone can share an opinion, I am Mrs. Beate Heister, from New York, United states. I'm a nurse by profession, I had a serious health issue that took me 8 months to get back to work, during this period of eight months I came across an advert with a lot of good comments under the trading broker platform. I was very interested so I decided to contact the trading platform and invest with them, after my first deposit I was told there is an increase in buying stocks so I had to send another funds and this whole thing continued for a good 6 months. before I could realize I was already bankrupt when I discovered that I have been scammed for a total sum of three hundred and fifty seven thousand dollars, I tried to get some recommended hackers online but I ended up getting scammed of an additional thirty-five thousand dollars, it hurts me so much, I already gave it up but then I came in contact with web site and Email: (INFO @ WIZARDWIERZBICKI. COM) who I also message directly via WhatsApp +44 7476 467601 and he responded to me urgently and helped me to get back all my funds, everything was sent to me at once.  Wierzbicki Programmer proves to me that scammed crypto can be recovered. All thanks to Genius Recovery Advocate WhatsApp:+44 7476 467601 Email: WIZARDWIERZBICKIPROGRAMMER@GMAIL.COM  website: wizardwierzbicki .com There is no shame in becoming a scam victim of one of these sophisticated and predatory operations. By reporting you may be able to recover some or all your lost funds and prevent the scammers from targeting others. Their approach relies on working closely with forensic accountants and other experts, as well as law They have an excellent track record of holding scammers accountable, including asset freezes,  Do not let scammers get away with your hard-earned cash, look for ways to recover your stolen funds To recover your Scammed funds back to your bank account or to your bitcoin wallet address also to Clear or Erase Criminal Records 
 • Roze Lettavia
  prieš 57 minučių
  Buvau ties santuokos praradimo slenksčiu, kai įsikišo daktarė Ilekhojie. Mano vyras pateikė prašymą dėl skyrybų po nesibaigiančio ginčo ir emocinės prievartos, kurią abu patyrėme dėl nesusipratimų. Išėjo iš namų ir atsisakė grįžti. Ieškojau tikro sprendimo, žinodama, kad nenoriu dar kartą kentėti dėl skyrybų bylų ir 12 metų vyro netekties. Aš laikiausi jo susitaikymo procedūrų, kurios buvo labai lengvos. Meilė ir ryšys tarp manęs ir mano partnerio buvo atkurtas ir jis grįžo ir paprašė atšaukti skyrybas. Viskas dėl to, kad daktaras Ilekhojie yra sąžiningas ir skaidrus, padėdamas žmonėms, o jūs taip pat tai skaitydami galite rasti sprendimą, kurio ieškote savo santuokoje ar santykiuose. kreipkitės pagalbos į jį dabar. Čia jo kontaktas. WhatsApp: +2348147400259 El. paštas: gethelp05@gmail.com
 • Olivia Matis
  prieš 39 minučių
  Mano vyras paliko mane ir mano vaikus, nes turėjome tiek daug muštynių ir ginčų. Jo mama taip pat buvo prieš mano santuoką su juo. Aš jį labai mylėjau ir labai tikėjausi, kad kartu kursime šviesią ateitį. Aš laukiau 6 mėnesius ir jis niekada negrįžo pas mane. Taigi turėjau susisiekti su daktaru Ilekhojie, kuris padarė viską, ką galėjo, kad mus suvienytų ir atkurtų meilę bei ryšį, kuriuo kadaise dalijome. Jis grįžo namo po 3 dienų, kaip mane patikino daktaras Ilekhojie, ir aš tikrai nustebęs dėl jo nuostabių darbų. Jūs taip pat galite gauti šią didelę pagalbą ir gyventi taip, kad būtumėte jam dėkingi, nes jis niekada nieko nenuvilia. Susisiekite su gydytoju Ilekhojie. El. paštas: gethelp05@gmail.com Taip pat galite „WhatsApp“ jam paskambinti +2348147400259
 • james
  prieš 16 minučių
  Hello, Dr. OZ Odin, I want to thank you for the love spell you did for me. My boyfriend  is back to me after using your returning love spell. Thank you so much, we will never forget this great happiness you brought to my life. If you are in need of this powerful spell caster you can reach him through this W HA T S A P P [+2348139424847]
  email: [doctoroz2020@gmail.com]    I must tell this to everybody because I am so happy...   
  1: Spell to get back your Ex Husband
  2: Luck spell
  3: Lotto spell
  4: Money spell
  5: revenge spell
  W H A T S A P P [+2348139424847]
  e mail: [doctoroz2020@gmail.com]

  I WANT MY EX LOVER BACK WITH THE HELP OF A POWERFUL SPELL CASTER CONTACT DR OZ VIA EMAIL: doctoroz2020@gmail.com OR WHATSAPP HIM +2348159540981
 • main
  prieš 1 minučių
  Hello, Dr. OZ Odin, I want to thank you for the love spell you did for me. My boyfriend  is back to me after using your returning love spell. Thank you so much, we will never forget this great happiness you brought to my life. If you are in need of this powerful spell caster you can reach him through this W HA T S A P P [+2348139424847]
  email: [doctoroz2020@gmail.com]    I must tell this to everybody because I am so happy...   
  1: Spell to get back your Ex Husband
  2: Luck spell
  3: Lotto spell
  4: Money spell
  5: revenge spell
  W H A T S A P P [+2348139424847]
  e mail: [doctoroz2020@gmail.com]

  I WANT MY EX LOVER BACK WITH THE HELP OF A POWERFUL SPELL CASTER CONTACT DR OZ VIA EMAIL: doctoroz2020@gmail.com OR WHATSAPP HIM +2348159540981
 • NICHELLE HARRIS
  prieš 16 minučių
  I am Nichelle harris by name. Greetings to every one that is reading this testimony. I have been rejected by my husband after three(4) years of marriage just because another woman had a spell on him and he left me and the kid to suffer. one day when i was reading through the web, i saw a post on how this spell caster on this address (foreverspellcast49@gmail.com), have help a woman to get back her husband and i gave him a reply to his address and he told me that a woman had a spell on my husband and he told me that he will help me and after 2 days that i will have my husband back. i believed him and today i am glad to let you all know that this spell caster have the power to bring lovers back. because i am now happy with my husband. Thanks for Dr.BOB  His email: foreverspellcast49@gmail.com
  CALL/ WHATSAPP; +2349153314547
 • Mereck Cynthia
  prieš 33 minučių
  I am here to testify of how i got my loan from Mr Robert Richard Loan Company ( loanfundslenders@gmail.com ) after i applied Two times from various loan lenders who claimed to be lenders right here this forum, i thought their lending was real and i applied but they never gave me loan until a friend of mine introduce me to Mr Robert Richard Loan Company, who promised to help me with a loan of my desire and he really did as he promised without any form of delay, I had doubts but i never seize to believe. I never thought there are still reliable loan lenders until i met Mr Robert Richard, who really helped me with my loan and changed my life for the better. I know there are still many good lenders out there but i would advise you to try Robert Richard Loan Company, his caring and understanding. don't know if you are in need of an urgent loan also or want funding for your projects, So feel free to contact Mr Robert Richard Loan Company his email address is ( loanfundslenders@gmail.com )
 • mihailsimpton
  prieš 41 minučių
  Pirkite Orange Adderall internetu. Esame patikimi šio vaisto Adderall, Xanax ir Oxycodone tiekėjai ir tai

  galimi bendromis formomis. (milteliai, skystis ir kapsulės) Parduodame Oxycodone, Adderall ir kitus geriausiomis kainomis

  galite rasti internete. Profesionaliai atliekame visų mūsų gaminių pakavimą ir slaptą siuntimą

  WhatsApp: +16692574643   ??

  El. paštas: vanessachuck20@gmail.com

  Wickr: keanjarrod


  Raktiniai žodžiai:

  Pirkite oksikodoną internetu,
  Pirkite xanax Lenkijoje,
  kup Adderall internete,
  Parduodu ritaliną,
  Kop xanax Belgija,
  Subutex pardavimas Belgijoje,
  Adipex kopen Belgijoje,
  Parduodu dilaudid,
  Pirkite Opaną eutanazijai,
  gyvulinis ketaminas,
  Pirkite Norco Vokietijoje,
  „Tramadol“ internetiniai atsiliepimai,
  geriausias alprazolamo tiekėjas,
  Pirkite Adderall taikiai,
  kaip nusipirkti Ritalin,
  Kur galiu nusipirkti „Subutex“,
  KAIP PIRKTI OXYCODONE INTERNETU?
  Komanda Adderall,
  Pirkite Adderall internetu,
  Užsisakykite Xanax,
  Parduodamas eutanazijos sprendimas,
  Pigus oksikodonas internetu,
  Pirkite alprazolamą,
  Adderall kaina,
  Pirkite Actavis internetu,
  Tramadol Online
  Pirkite Adderall internetu,
  Pirkite Adderall internetu,
  Xanax,
  Pirkite ketamino miltelius,
  Parduodu alprazolamą,
  Parduodu originalius ketamino miltelius,
  Parduodu subutex,
  pirkti Adderall,
  Xanax kainos,
  Kur nusipirkti Xanax,
  Patikimi šaltiniai Adderall,
  Oksikodono dozė,
  Kaip pasigaminti oksikodoną,
  Pirkite secobarbital internetu,
  Kur JK galiu legaliai nusipirkti Xanax?
  Kaip nusipirkti oksikodono JK,
  Kaip nusipirkti Xanax Australijoje,
  pirkti Adderall australia,
  Aderall su orumu,
  kur nusipirkti Adderall,
  pirkti ketamino skystį,
  pirkti Xanax australia,
  pirkti Adderall Airijoje,
  patikimas oksikodono šaltinis,
  pirkti ketamino skystį internetu,
  pirkti Adderall Kanada,
  pirkti oksikodono tabletes,
  patikimi Xanax tiekėjai
  Pirkite Adderall,
  Pirkite ketamino miltelius
  Pirkite Adderall internetu
  (WhatsApp: WhatsApp: +?16692574643
  El. paštas: (vanessachuck20@gmail.com)
  WhatsApp:+?16692574643
  El. paštas: (vanessachuck20@gmail.com)
  Wickr: keanjarrod
 • mihailsimptonn
  prieš 36 minučių
  Pirkite Orange Adderall internetu. Esame patikimi šio vaisto Adderall, Xanax ir Oxycodone tiekėjai ir tai

  galimi bendromis formomis. (milteliai, skystis ir kapsulės) Parduodame Oxycodone, Adderall ir kitus geriausiomis kainomis

  galite rasti internete. Profesionaliai atliekame visų mūsų gaminių pakavimą ir slaptą siuntimą

  WhatsApp: +16692574643   ??

  El. paštas: vanessachuck20@gmail.com

  Wickr: keanjarrod


  Raktiniai žodžiai:

  Pirkite oksikodoną internetu,
  Pirkite xanax Lenkijoje,
  kup Adderall internete,
  Parduodu ritaliną,
  Kop xanax Belgija,
  Subutex pardavimas Belgijoje,
  Adipex kopen Belgijoje,
  Parduodu dilaudid,
  Pirkite Opaną eutanazijai,
  gyvulinis ketaminas,
  Pirkite Norco Vokietijoje,
  „Tramadol“ internetiniai atsiliepimai,
  geriausias alprazolamo tiekėjas,
  Pirkite Adderall taikiai,
  kaip nusipirkti Ritalin,
  Kur galiu nusipirkti „Subutex“,
  KAIP PIRKTI OXYCODONE INTERNETU?
  Komanda Adderall,
  Pirkite Adderall internetu,
  Užsisakykite Xanax,
  Parduodamas eutanazijos sprendimas,
  Pigus oksikodonas internetu,
  Pirkite alprazolamą,
  Adderall kaina,
  Pirkite Actavis internetu,
  Tramadol Online
  Pirkite Adderall internetu,
  Pirkite Adderall internetu,
  Xanax,
  Pirkite ketamino miltelius,
  Parduodu alprazolamą,
  Parduodu originalius ketamino miltelius,
  Parduodu subutex,
  pirkti Adderall,
  Xanax kainos,
  Kur nusipirkti Xanax,
  Patikimi šaltiniai Adderall,
  Oksikodono dozė,
  Kaip pasigaminti oksikodoną,
  Pirkite secobarbital internetu,
  Kur JK galiu legaliai nusipirkti Xanax?
  Kaip nusipirkti oksikodono JK,
  Kaip nusipirkti Xanax Australijoje,
  pirkti Adderall australia,
  Aderall su orumu,
  kur nusipirkti Adderall,
  pirkti ketamino skystį,
  pirkti Xanax australia,
  pirkti Adderall Airijoje,
  patikimas oksikodono šaltinis,
  pirkti ketamino skystį internetu,
  pirkti Adderall Kanada,
  pirkti oksikodono tabletes,
  patikimi Xanax tiekėjai
  Pirkite Adderall,
  Pirkite ketamino miltelius
  Pirkite Adderall internetu
  (WhatsApp: WhatsApp: +?16692574643
  El. paštas: (vanessachuck20@gmail.com)
  WhatsApp:+?16692574643
  El. paštas: (vanessachuck20@gmail.com)
  Wickr: keanjarrod
 • Buy diazepam,tramadol,Xanax,GBL,GHB,Nembutal,Carfentanil, Suboxone ETC
  Buy Benzodiazepines, Research chemicals, and opiates at good prices

  Buy Cannabinoids, Buy Synthetic Cannabinoids, Buy 5cladba Online, 5cladba For Sale

  Buy DIAZEPAM, ZOPICLONE, TRAMADOL, LSD Vials, shrooms, LEXAUR, GABAPENTIN, XANAX, TEMAZEPAM, Metonitazene etc.

  Buy diazepam, tramadol, Xanax, DMT, Wax,6CLADBA,5FAEB2201, Nembutal, Bromonordiazepam, Lorazepam, LSD, shrooms, Suboxone ETC
  MDMA, ecstasy, cocaine, ice, Desmethylmoramide, Protonitazene
  Diphenpipenol
  Dipyanone, pmk, BMK
  2,2′-Difluorofentanyl
  Etazene, Desnitroetonitazene, Piperidylthiambutene,Methoxyacetylfentanyl,O-Desmethyltramado,  Tetrahydrofuranylfentanyl, Marleys Magie,

  top quality Diazepam, Tramadol, DMT, pmk, Wax, Xanax, LSD, Buprenorphine, Dormicum, 6CLADBA, 5FAEB2201, Bromazepam, LSD, shrooms etc

  Buy Diazepam, Tramadol, Xanax, Lorazepam, LSD, shrooms, Carfentanil, methadone, Adderall, Desmethylmoramide, and others for sale

  Email: duranjohnson4@gmail.com
  Website:https://www.pharmaccare.com
  phone/WhatsApp:+447456048939
  Online shop where you get 100% authentic products from pharmacies.
  We have the following products in stock:Email: duranjohnson4@gmail.com
  Website:https://www.pharmaccare.com
  phone/WhatsApp:+447456048939
  -DIAZEPAM /(TUBS)
  -ZOPICLONE
  -TRAMADOL
   -GABAPENTIN-CANNABINOID-XANAX
  -LEXAURIN
  -Dormicum
  -TEMAZEPAM/ TEMAZEPAM GREEN EGGS
  -PREGABALIN
  -Clonazepam
  -Lorazepam
  -Galenika
  -LSD
  -LSD Vials
  -LSD blotters
  -DMT
  -Carfentanil
  -Shrooms
  -Hashish
  -Ketamine
  -Wax-Adipex
  -Viagr #
  -Relanium
   -MSJS/MSJS TUBS
  -HELEX
  -Dexamphetamine
   -PHYSEPTONE/METHADONE
  -APAURIN
  -CODEINE PHOSPHATE
  -Suboxone
  -Klonopin
  -Fentanyl
  -Meperidine
  -Nembutal
  -Opana
  -Actavis promethazine
    CANNABINOID drugs AND OTHERS BENZODIAZEPINES
  -etc. *Why buy from us?
  * Your privacy is assured
  * Secure transaction guaranteed
  * We offer a 90 days return policy and a 100% money-back guarantee.

  All our prices are reduced to wholesale prices. We DO NEXT-DAY DELIVERY FOR the UK, Canada, and the US, We also deliver worldwide. We also have other products that are not on the list, so if you need something that is not listed, feel free to ask for more information. For more information on how to place an order, BITCOIN, PAYPAL, and other online payments are available please get in touch with our email below
  Email: duranjohnson4@gmail.com
  Website:https://www.pharmaccare.com
  phone/WhatsApp:+447456048939
 • Robert Richard
  prieš 6 minučių
  Urgent Affordable loan. search no more. contacting the right company for legitimate loan lender have always been a huge problem to clients who have financial problem and in need of solution to it at an affordable interest rate? processed within 2 Of 3 working days. have you been turned down constantly by other banks and other financial institutions? contact Mr Robert Richard Loan Services company, We offer loans ranging from (5,000.00 $ˆ£,€ To 50,000,000,00 $ˆ£ € Or It\'s equivalent In Euro & USD, Pounds). At 2% interest rate. Loans for developing business a competitive edge/Business expansion. We are certified, trustworthy, reliable, efficient, fast and dynamic. And a Co-operate Financial For Real Estate And Any Kinds Of Business Financing, Contact us today at: (loanfundslenders@gmail.com)
 • JOHN ASHWORTH
  prieš 39 minučių

  WELCOME TO THE GREAT BROTHERHOOD
  Do you want to be a member of Illuminati as a brotherhood that will make you rich and famous in the world and have power to control people in the high place in the worldwide .Are you a business man or woman,artist, political, musician, student, do you want to be rich, famous, powerful in life, join the Illuminati brotherhood cult today and get instant rich sum of. 2 million dollars in a week, and a free home. any where you choose to live in this world and also get 81,000,000 U.S dollars monthly as a salary.
  Email: (bil.illuminati666@gmail.com)
  BENEFITS GIVEN TO NEW MEMBERS WHO JOIN ILLUMINATI.destination
  1. A Cash reward worth $6,000,000,00 USD after initiation.
  2. A New Sleek Dream CAR valued at USD $80,000
  3.A Dream House bought in the country of your own choice
  4. One Month holiday (fully paid) to your dream tourist destination.
  5.One year Golf Membership package
  6.A V.I.P treatment in all Airports in the World
  Email: (bil.illuminati666@gmail.com)
  Contact grand master on Whats-app (USA) +1 (647) 660 3830
 • MARIA
  prieš 3 minučių
  My husband left me to be with another woman after 9years of marriage, he traveled for a business trip and didn't want to come back home again to be with his family, I looked for help when I came across Dr OKU, a Powerful spell caster. I explained my situation to him and it was revealed that my husband had been bewitched by the other woman, that's why he had forgotten about home, Dr OKU made a spell and my husband was released from the bondage and I'm happy he is back home after 3years of separation. okutemple@gmail.com and you can also text him via WhatsApp on +2348163425519
 • susanshawq9
  prieš 8 minučių
  There is no other medication that can cure herpes and other STDs, or STIs, permanently, i have come to find out that herbal medication is the only form of medication that has cured herpes successfully, i was once tested positive of herpes but herbal medicine i got from Dr Ofua Ofure( https://dr-ofua-ofure-herbal-healing-home.business.site) help me to get rid of herpes totally, now am free from herpes virus permanently. contact dr ofua ofure thegreatherbalhealinghome@gmail.Com to know more about his herbal healing products and get cured just i have been cured. whastapp/call +2347059497969
 • Maria del Carmen Nieto Domingo
  prieš 49 minučių
  Hallo Abend Herr & Frau
  Sie haben Geldprobleme und finanziellen Bedarf zur Finanzierung von Bau- oder Hausreparaturen, für Ihr Unternehmen, für den Kauf eines Autos oder eines Fahrrads, zur Existenzgründung oder für Ihre persönlichen Anliegen: ab 2.000 Euro bis 1.500.000 Euro steht bereit einen Zinssatz von 3 %, egal welchen Betrag Sie benötigen. Bitte teilen Sie uns in ihrem Kreditantrag den genauen Betrag, den Sie leihen möchten, sowie die Laufzeit mit.
  Alle Kreditanfragen kontaktieren Sie uns bitte unter unserer E-Mail-Adresse: promfinances@gmail.com
  Weil wir Ihnen jeden Tag zur Verfügung stehen, den Gott macht, um Ihnen bei der Lösung all Ihrer finanziellen Probleme zu helfen
 • Maria del Carmen Nieto Domingo
  prieš 47 minučių
  Hallo Herr und Frau
  Mein Name ist Frau Maria del Carmen Nieto Domingo zertifizierter Kreditgeber mit einem großen Kapital, das Ihren Kreditbedarf decken kann. Ich vergebe Darlehen zu einem günstigen Zinssatz von 3 % für eine Laufzeit von 1 bis 25 Jahren. Mein Verfahren ist sehr schnell und zuverlässig.
  Für Ihre Gelddarlehensbedürfnisse zwischen Einzelpersonen, um mit finanziellen Schwierigkeiten fertig zu werden, gehen Sie nicht weit, ich bin hier, um Ihnen sofort zu antworten.
  Hier sind die Bereiche, in denen ich Ihnen helfen kann:

  - Finanzdarlehen
  - Immobiliendarlehen
  - Investitionsdarlehen
  - Autokredit
  - Schuldenkonsolidierung
  - Rückkauf von Krediten
  - Privat Darlehen

  Diese Darlehen sind für maximale Sicherheit gut versichert. Sie können mich direkt unter der E-Mail-Adresse kontaktieren: promfinances@gmail.com
  Senden Sie mir einfach eine Nachricht und achten Sie darauf, den Betrag anzugeben, den Sie ausleihen möchten.
  Sie werden nicht enttäuscht sein, denn Ihre Zufriedenheit ist mein einziger Daseinsgrund.
 • Alice
  prieš 30 minučių
  I was cured from Herpes with the herbal medicine Dr Ojeabulu sent to me. I got to know about him through a friend that was cured from HPV by Dr Ojeabulu, His medicine work very fast without any side effect. I recommend Him to everyone suffering from Herpes or any type of disease, His medicine will cure you 100% completely. You can contact him email: ojeabulusolutionhome@gmail.com and
  Website: https://drojeabulusolutionhome.wordpress.com
 • Mike Morgan
  prieš 23 minučių
  Are you an individual businessman or a business organisation that wishes to expand in business ??, we offer financial instrument such as BGs, SBLCs,MTNs, LCs, CDs and others on lease and sales at a rate of 3% of the face value and reasonable condition from a genuine provider. You are at liberty to engage our leased facilities into trade programs as well as in signatory project(s) such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Telecommunication and any other project(s) etc. Contact : Mr. mike Morgan Contact Email: muthooth.financecompany@gmail.com Whatsapp # : +919289620807
 • Ashe Wepen
  prieš 16 minučių
  Buy Gamma Hydroxybutyrate Gbl Gina, G, Liquid E, Ghb, lsd  Buy Gamma Hydroxybutyrate & GBL (GINA, G, LIQUID E, GHB)

  Where To Buy Powdered Gamma Hydroxybutyrate - GHB

  Text/Call/WhatsApp: +1(978) 225-0960

  Wickr Me : ashewepen77

  Skype ID : ashewepen77

  Signal ID: +1(978) 225-0960

  EMAIL: stevemeds77@gmail.com

  Our GHB is in powder & liquid forms, pharmaceutical grade and higher, more than 99.9% pure. If you’re not completely satisfied with our product, we’ll refund you, no discussion.

  DELIVERY – we are so confident of our delivery system that we guarantee you’ll get what you ordered. We currently operate in USA

  PRIVACY – our delivery system is totally discreet. Door-to-door in less than 3days, with no papers to sign. Just an envelop in your mailbox. We’ve been doing this for 3 years and our record is solid.

  Our product is delivered in powder form, shipped in sealed plastic bags, with a neutral label. No one except you can find out what is inside.

  Buy cheap GHB,

  Buy GHB for sale,

  Buy GHB online,

  GHB For Sale,

  Where to buy GHB powder online


  Website: https://familymedz.net

  Text/Call/WhatsApp: +1(978) 225-0960

  EMAIL: stevemeds77@gmail.com
 • Buy SSD Solution, Vectral Paste, Activation powder, and mercury powder used in cleaning all types of black and any color currency, stained, and defaced bank notes
  We sell SSD Solution, Vectral Paste, Activation powder, and mercury powder used in cleaning all types of black and any color currency, stained, and defaced bank notes. Our Technicians are highly qualified and are always ready to handle the cleaning perfectly, even if your defaced currency is 22 years old or above. Our products are 100% pure.

  Since its inception in 2010, our SSD Solution has specialized in cleaning & restoring all currencies like the USD, GBP, Euro, and many other currencies.

  Anti-freezing Preparations & Prepared De-icing fluids solution SSD, Vectral Paste, Tebi-Manetic, Defaced Currency, Cleaning chemical Darkened currency, Black coated notes, cleaning black currency.

  Our products are 100% pure. We clean all currencies like the USD, GBP, Euro, and many other currencies. Anti-freezing Preparations and Prepared De-icing fluids solution SSD, Vectrol Paste, Tebi-Magnetic, Defaced Currency, Cleaning products, Darkened Currency, Black Coated Notes, Cleaning Black currency.
  Contact us now to purchase
  For more information, inquiries, and prices:
  Email: chemicaltrader21@gmail.com
  Call/text/Whatsapp: +254751960598
 • All kinds of RC's, Pills, Powder, Tablets, Crystals.
  We sell and supply high quality and purity research chemicals in both large and small quantities worldwide.
  Our shipping and delivery cost is 100% safe and convinient.
  We are ready to sell minimum quantities and large deliveries to the world of our product.
  Below is a list of currently available products we have in stock and their price lists;

  4-FA
  25g $100
  50g $250
  100g $500
  500g $1050
  1000g $2000

  4-FMC
  25g $250
  50g $400
  100g $700
  500g $2000
  1000g $2400

  Dimethecaine (MDPV)
  10g $430
  25g $700
  50g $1600
  100g $3000
  500g $4000

  Mephedrone (4-MMC)
  25g $100
  50g $210
  100g $500
  500g $1300
  1000g $1700

  Methylone (bk-MDMA)
  25g $200
  50g $300
  100g $750
  500g $2000
  1000g $3000

  Bulytone (bk-MBDB)
  25g $200
  50g $500
  100g $900
  500g $2000
  1000g $3200

  phenethylamines
  10g $225
  25g $515
  50g $1000
  100g $2000
  500g $4000

  JWH-018
  10g $125
  25g $350
  50g $800
  100g $1000
  500g $3000

  TFMPP
  25g $60
  50g $120
  100g $280
  500g $750
  1000g $1000

  benzodiazepines
  25g $150
  50g $300
  100g $450
  500g $2250
  1000g $4500

  opioids
  50g $300
  100g $450
  500g $2250
  1000g $4500

  methcathinones
  25g $200
  50g $500
  100g $900
  500g $2000
  1000g $4000

  Ketamine hcl crystal powder
  25g = $175
  50g=U$300
  100g=U$550
  250g=U$1000
  500g=U$1800
  1kg=U$3500

  4-Aco-DMT
  1g =110$
  5g=400$

  2C-E, 2C-I, 2C-P, 2C-C, 2C-T-2
  1g =100$
  5g =300$

  DOC, DOI
  500mg 90$
  1g =170$
  5g =600$

  Bromo DragonFly
  500mg= 150$
  1g =300$

  TCB-2
  25mg =130$
  50mg =270$
  100mg= 400$

  5-Meo-DMT
  1g =80$
  5g =300$

  4-Ho-MIPT
  1g 80$
  5g 350$

  4-Meo-PCP
  1g =80$
  5g= 200$

  Mephedrone (4-MMC)
  100g =$460
  500g=$1500
  1000g= $2500

  Methylone (bk-MDMA)
  50g =$340
  100g= $690
  500g =$2150
  1000g= $4130

  MDAI
  50g=450$
  100g= 900$
  250g =2000$
  500g =3200$
  1kg =4000$

  Analgesic chemical CB1 and CB2
  CP 47497 1kg =35,000$
  CP-55940 1kg =28,000$
  HU-210 1kg 2,=500$
  HU-331 1kg 3,=200$

  Ephedrine Hcl Powder
  1kg =620$

  Bulytone (bk-MBDB)
  50g =$630
  100g =$1155
  500g =$3325
  1000g= $5985

  MDPV
  25g =$655
  50g =$1240
  100g =$2270
  500g= $6535

  JWH-018 / JWH-250,JWH-018,JWH-073,JWH-200,JWH-250
  25g= $490
  50g= $925
  100g =$1695
  500g =$4870

  JWH-250
  10g= $600
  25g= $1300

  TFMPP
  100g =$330
  500g =$950
  1000g== $1700

  Naphyrone
  100 Grams= $300
  250 Grams= $600
  500 Grams =$1000
  1 kilo= $1250
  5 kilos =$8,000
  10 Kilos =$15,000
  25 Kilos =$40,250
  50 Kilos $70,000

  *Green Crack::::::::::::: Grade: AA
  *sour Diesel :::::::::::::::Grade: A+ Top Shelf
  *Grand Daddy Purple ::::Grade: A
  *Sensi Star x ak47 :::::::Grade: AAA
  *Afghan Kush :::::::::::::Grade: A
  *Northern Lights #5 ::::::Grade: A+
  *Lemon drop:::::::::::::::Grade: A+
  *Purple Kush:::::::::::::::Grade:A+ Top Shelf
  *OG Kush ::::::::::::::::::Grade:A++ Top Shelf
  *purple-urkle::::::::::::::Grade: A-

  And we sell at :

  PRICE:
  1/2 ounce for $90
  1 ounce for $160
  1/8 pound for $320
  1/4 pound for $640
  1/2 pound for $1250
  1 pound for $2500

  SERIOUS BUYERS ONLY. SAMPLE HUNTERS PLEASE EXCUSE.

  Additional Discounts on Bulk Orders

  Best Prices, Discreet Shipping

  Payment by bitcoin 

  Our quality is the best you can find around and we sell in small/large quantities with guaranteed discreet delivery in good time. All inquiries are welcomed at: wuhanchems@protonmail.com

  2-Oxycontin, Roxy, Xanax, Subutex,Percocets ,Soma ,Sibutramine 20mg ,Bunex , BoTox , Adderall

  We sell Oxycontin, Roxy, Xanax, Subutex,Percocets ,Soma ,Sibutramine 20mg ,Bunex , BoTox , Adderall

  Our meds are of good quality and we sell at affordale prices to all interested clients. We do offer discount as well to bulk buyers. Below are present available stocks:

  Suboxone 8mg Methadone 40mg Percocet 7.5mg,5mg and 10mg Valium 10mg and 20mg Hydrocodone 10/325mg Roxy 15mg and 30mg Xanax 1mg and 2mg bar Dilaudid 2mg,4mg and 8mg Ambien Adderall 30mg Ritalin 10mg and 20mg Morphine 100mg Vicodin Opana 20mg and 40mg Oxycontin 20mg,40mg and 80mg Ativan

  We do sell other meds as well though not mention above,simply contact us for more info on how to place an order or our prices,kindly contact for more details.

   

  3-mephedrone ,methedrone, mdpv,mdma crystal,mxe,4MEC and Methylone,ketamine available for sale

  Buy quality grade (99%) Mephedrone (2-methylamino-1-one) also known as 4-methylmethcathinone (4-MMC).
  We are a leading supplier of research chemicals wholesale and retail of mephedrone and other plants such as

  Mephedrone (4-MMC)
  Methylone (bk-MDMA)
  Bulytone (bk-MBDB)
  MDAI
  MDPV
  DOC, DOI
  Methedrone (BK-PMMA, Methoxyphedrine)
  Amphetamine
  MCAT
  K2 marie
  cloud 9
  5-Meo-DMT
  4-Aco-DMT
  4-Ho-MIPT
  4-Meo-PCP
  Ketamine hcl
  Methoxetamine
  Benzo fury
  Oxycodone,
  AM-2201, AM-2000
  Testosterone
  Dimethocaine (Larocaine / DMC)
  1-pentyl-3-(1-naphthoyl) indole
  Mephedrone (4-MMC ,4-methylmethcathinone)
  Bromo DragonFly
  JWH-018 / JWH-250, JWH-018, JWH-073, JWH-200, JWH-250
  Analgesic chemical CB1 and CB2
  CP 47497
  CP-55940
  HU-210
  HU-331.


  4-Methylone Crystal,Mephedrone(4MMC),MDMA,Ketamine ,Pills ,Medical Marijuana and Seeds

  We have the following Medicines( Pain Killers) *Fentanyl * Xanax
  *Percocet *methadone *Valuim, Viagra *Vicodine *Atavis roxi, oxycodon,
  xanax, percocet, diaziapan,opana,demerol Aciphex ……. *Advair
  …… Advair Diskus Dillies Adderall Aldara …….. Augmentin
  Activas Codeine Klonopin Avodart Azithromycin Fluconazole Januvia
  Levaquin ……. Lysodren Malarone Metrogel ………. Plavix Propecia
  Renova Seroquel Sporanox Tazorac Uroxatral Vigamox Xenical…..
  Zovirax etc.. Mephedrone 4-MMC MDMA White and Gold crystal MDPV, Coke,
  LSD All at affordable rates and other pills …

  DILAUDID 2mg/100tabs $120
  DILAUDID 4mg/100tabs $132
  DILAUDID 8mg/100tabs $197

  oxycontin 20mg $220 =100 tab
  oxycontin 40mg $365 =100 tab
  oxycontin 80mg $525 =100 tab

  200 tab AMBIEN (Zolpidem, Stilnox) 10 mg = 280 $$
  400 tab AMBIEN (Zolpidem, Stilnox) 10 mg = 490 $$
  600 tab AMBIEN (Zolpidem, Stilnox) 10 mg = 665 $$

  Valium 2mg/90tabs 128us$
  Valium 5mg/90tabs 210us$
  Valium -GENERIC- 5mg 60 tabs 185us$
  valium 10mg generic diazepam 100 pills 333us$

  300 tab Valium 10 mg Bensedine = 130 $$
  600 tab Valium 10 mg Bensedine = 220 $$
  1000 tab Valium 10 mg Bensedine = 285 $$

  100 tab Xanax 2 mg (Pfizer LongBars)= 220 $$
  200 tab Xanax 2 mg (Pfizer LongBars)= 385 $$
  300 tab Xanax 2 mg (Pfizer LongBars)= 575 $$
  1000 tab Xanax 2 mg (Pfizer LongBars)= 1450 $

  100 tab Xanax SR 2 mg (brand Upjohn)= 200 $$
  200 tab Xanax SR 2 mg (brand Upjohn)= 350 $$
  300 tab Xanax SR 2 mg (brand Upjohn)= 525 $$
  1000 tab Xanax SR 2 mg (brand Upjohn)= 1250 $

  200 tab Xanax 1 mg Upjohn (footbals)= 158 us$
  300 tab Xanax 1 mg Upjohn (footbals)= 215 us$
  600 tab Xanax 1 mg Upjohn (footbals)= 402 us$
  1000 tab Xanax 1 mg Upjohn footbals = 450 $$
  2000 tab Xanax 1 mg Upjohn footbals= 870$$

  200 tab XANAX 1 mg (blue Ksalol)= 100 $$
  300 tab XANAX 1 mg (blue Ksalol)= 130 $$
  600 tab XANAX 1 mg (blue Ksalol)= 245 $$
  1000 tab XANAX 1 mg (blue Ksalol)= 320 $$
  2000 tab XANAX 1 mg (blue Ksalol)= 600 $$

  300 tabs Clonazepam (klonopin) 2mg = $100
  450 tabs Clonazepam (klonopin) 2mg = $150
  600 tabs Clonazepam (klonopin) 2mg = $190

  200 tab Midazolam 15 mg (Flormidal) = 220 $$
  300 tab Midazolam 15 mg (Flormidal) = 290 $$
  600 tab Midazolam 15 mg (Flormidal) = 545 $$
  1000 tab Midazolam 15 mg (Flormidal) = 790 $$

  oxycontin (oxycodone hydrochloride-Purdue Pharma) 10mg 100 tabs 105us$
  oxycontin (oxycodone hydrochloride-Purdue Pharma) 20mg 100 tabs 220us$
  oxycontin (oxycodone hydrochloride-Purdue Pharma) 40mg 100 tabs 405us$
  oxycontin (oxycodone hydrochloride-Purdue Pharma) 80mg 100 tabs 572us$

  200 tab Nitrazeoam 5 mg (Nipam) = 160 $$
  300 tab Nitrazepam 5 mg (Nipam) = 240 $$
  600 tab Nitrazepam 5 mg (Nipam) = 450 $$
  1000 tab Nitrazepam 5 mg (Nipam) = 680 $$

  200 tab Bromazepam 6 mg (Lexotan) = 120 $$
  300 tab Bromazepam 6 mg (Lexotan) = 140 $$
  600 tab Bromazepam 6 mg (Lexotan) = 220$$
  1000 tab Bromazepam 6 mg (Lexotan) = 280 $$

  200 tab Lorazepam 2.5 mg (Ativan) = 140 $$
  300 tab Lorazepam 2.5 mg (Ativan) = 170 $$
  600 tab Lorazepam 2.5 mg (Ativan) = 210 $$
  1000 tab Lorazepam 2.5 mg (Ativan) = 340 $$

  Diazepam valium blue 10mg loose pills x 1000 tabs -300 usd

  Diazapam Valium blue 10mg loose pills x 2000 tabs – 550

  Diazapam valium blue 10 mg loose pills x 5000 tabs – 1200 usd

  Diazapam valium blue 10mg loose pills x 10000 tabs – 2300 usd

  Diazepam valium generic 10mg “White valium v10” x 100 tabs – 75 usd

  Diazepam valium generic 10mg “White valium v10” x 200 tabs -135 usd

  Diazepam valium generic 10mg “White valium v10” x 450 usd

  Roche valium 10mg x 100 tabs- 85 usd

  Valium Roche 10mg x 200 tabs – 160 usd

  Diazapam Name brand Roche 10mg x 1000 tabs 600 usd

  Tropax Lorazapam 2mg x 100 tabs – 80 usd

  Tropax Lorazapam 2mg x 200 tabs- 150 usd

  Pfizer xanax 1mg x 100 tabs – 130 usd

  Pfizer xanax 1mg x 200 tabs – 220 usd

  Pfizer xanax 1mg x 1000 tabs – 725 usd

  Generic xanax 1 mg x 100 tabs- 80 usd

  Generic xanax 1mg x 500 tabs – 350 usd

  Generic xanax 1mg x 1000 tabs – 575usd

  Klonopin generic 2mg x 100 tabs- 100 usd

  Klonopin generic 2mg x 1000 tabs – 675

  Tamazapam 30 mg x 100 capsules – 70 usd

  Zolpidem 10mg x 100 tabs – 80 usd

  Zopicon 7.5 mg x 100 tabs – 75 usd

  percocet 7.5-325mg brand nameOXYCODONE ACETAMINOPHEN) 100tabs =
  $240,200 tabs = $400
  percocet 10-325mg brand nameOXYCODONE ACETAMINOPHEN) 100tabs = $303
  (yellow tablet),200tabs = $550
  percocet 5/325mg x 30 tabs 70us$ (Endocet)
  percocet 10/325 mg x 60 tabs 210us$ (Endocet)

  oxycodone-APAP (Wattson labs) 10/325mg 100 tab $182
  oxycodone-APAP (Physicians tc.) 10/325mg 120 tab $229

  Fentanyl brand name:Duragesic 5-12 12.5 mcg/hr Patches Box
  3 boxes =180usd
  4 boxes =240usd
  5 boxes =305usd

  200 tab Apaurine 10 mg (blue valium)= 135 $$
  300 tab Apaurine 10 mg (blue valium)= 170 $$
  600 tab Apaurine 10 mg (blue valium)= 310 $$
  1000 tab Apaurine 10 mg (blue valium)= 420 $$
  2000 tab Apaurine 10 mg (blue valium)= 800 $$.

  100 tab rohypnol 1mg = 120 $$
  200 tab rohypnol 1mg = 230 $$
  500 tab rohypnol 1mg = 350 $$
  1000 tab rohypnol 1mg = 700 $$

  ADERALL generic:amphetamine salt combo 10mg 100 tab $250

  Arimidex Chemical name:Anastrozole
  30 pills $329
  90 pills $895

  adderall XR 10mg capsules 30 capsules $160
  adderall XR 10mg capsules 90 capsules $490

  Codeine 30/500mg 60tab $65
  Demerol (Meperidine HCL) caps 80 x 50 mg $150
  Demerol (Meperidine HCL) caps 160 x 50 mg $275

  Diazepam 10 mg /100 tab/$75
  Demerol 50mg/ml 30ml ampul $42

  Roaccutane manufacturer ROCHE 20mg 30 tab 70 us$
  Roaccutane manufacturer ROCHE 20mg 90 tab.195 us$

  Secobarbital Sodium USP 1g 90us$
  Secobarbital Sodium USP 5g 180us$
  Secobarbital Sodium USP 25g 425us$

  vicodinES 30tabs 7.5mg 35us$
  Stadol NS(Butorphanol Tartrate) 10mg/mL Solution 2.5mg bottle:
  1.bottle: 50us$
  3.bottle: 150us$
  5.bottle: 250us$
  vicodinES 90tabs 7.5mg 100us$
  vicodinES 100tabs 7.5mg 115us$

  Onax xanax alprazolam 2mg bars
  100 tabs 65 gbp
  250 bars 90 gbp
  500 bars 135 gbp

  Roche valium diazepam 10mg
  250 tabs 50 gbp
  500 tabs 75 gbp
  1000 tabs 105 gbp

  percocet 5/325mg x 30 tabs 70us$ (Endocet)
  percocet 10/325 mg x 60 tabs 210us$ (Endocet)

  Prices in US $:

  Ketamine hcl crystal powder

  25g = $175
  50g=U$300
  100g=U$550
  250g=U$1000
  500g=U$1800
  1kg=U$3500

  Methylone (bk-MDMA)
  50g =$340
  100g= $690
  500g =$2150
  1000g= $4130

  oxycontin (oxycodone hydrochloride-Purdue Pharma) 10mg 100 tabs 105us$
  oxycontin (oxycodone hydrochloride-Purdue Pharma) 20mg 100 tabs 220us$
  oxycontin (oxycodone hydrochloride-Purdue Pharma) 40mg 100 tabs 405us$
  oxycontin (oxycodone hydrochloride-Purdue Pharma) 80mg 100 tabs 572us$

  Keppra (Levetiracetam) 250 mg 120 Tablets 218us$
  Keppra (Levetiracetam) 500 mg 120 Tablets 270us$
  Keppra (Levetiracetam) 750 mg 120 Tablets 394us$

  Codeine/Paracetamol (30 mg Codeine + 500 mg Tylenol) tabs 60 X 30/500 40us$
  Codeine/Paracetamol (30 mg Codeine + 500 mg Tylenol) Bristol Myerstabs
  60 X 30/500 62us$
  Codeisan (Codeine) 60 x30mg 45us$

  Perduretas (Codeine) 60 x50mg 61us$
  Roaccutane manufacturer ROCHE 20mg 30 tab 70 us$
  Roaccutane manufacturer ROCHE 20mg 90 tab.195 us$
  Roaccutane manufacturer ROCHE 20mg 30 tab 70 us$
  Roaccutane manufacturer ROCHE 20mg 90 tab.195 us$
  Secobarbital Sodium USP 1g 90us$
  Secobarbital Sodium USP 5g 180us$
  Secobarbital Sodium USP 25g 425us$

  MDPV
  25g =$655
  50g =$1240
  100g =$2270
  500g= $6535

  5-Meo-DMT
  1g =80$
  5g =300$

  4-Aco-DMT
  1g =110$
  5g=400$

  4-Meo-PCP
  1g =80$
  5g= 200$

  Ephedrine Hcl Powder
  100g =$290
  500g=$550
  kg= $1000

  2C-E, 2C-I, 2C-P, 2C-C, 2C-T-2
  1g =100$
  5g =300$

  Mephedrone (4-MMC)
  100g =$460
  500g=$1500
  1000g= $2500

  MDAI
  50g=450$
  100g= 900$
  250g =2000$
  500g =3200$
  1kg =4000$

  More products with prices per kg
  MDMA : 3100usd
  Carfentanil : 6400usd
  Oxycodone : 3200udd
  Etizolam : 5600usd
  Diazepam :4600usd
  Flualprazolam: 5700usd
  Tramadol : 1800usd
  Meth : 5400usd
  Pseudoephedrine: 1250usd
  Fentanyl : 6200usd
  Alprazolam: 6000usd
  Heroin china white : 6100usd
  2fdck: 1600usd 
 • Sarah
  prieš 8 minučių
  I was cured from Herpes with the herbal medicine Dr Ojeabulu sent to me. I got to know about him through a friend that was cured from HPV by Dr Ojeabulu, His medicine work very fast without any side effect. I recommend Him to everyone suffering from Herpes or any type of disease, His medicine will cure you 100% completely. You can contact him email: ojeabulusolutionhome@gmail.com  and Website: https://drojeabulusolutionhome.wordpress.com/
 • jiansong
  prieš 29 minučių
  isotonitazene,2fdck,metonitazene,sgt,5bnpd,4b,jwh,6cladb,adgt,8add

  We are supplier of high Quality Methylone ,Ketamine, Ethylone Big rock

  crystal,Brown crystal and different products of very good quality and

  competitive prices. jiansong19@gmail.com

  Other product includes:
  Alprazolam
  eutylone
  etizolam
  Bromazolam
  protonitazene
  isotonitazene
  2fdck
  metonitazene
  sgt
  5bnpd
  4b
  jwh
  6cladb
  adgt
  8add
  tianeptine sodium salt
  tiletamine
  apv
  tadalafil
  ritonavir
  flubromazepam
  rilmazafone
  we do supply others products upon request if you need. We offer the most

  reliable transaction and sell at very affordable prices. We ship world wide

  and offer one of the best discreet delivery service ever to our customers

  address.

  Please contact us if interested via Email : jiansong19@gmail.com
  jiansong19@gmail.com or wickrme ....jiansong19 or via skype ......live:.cid.763e4a36cb2637f4
 • jiansong
  prieš 27 minučių
  Etizolam,5-Meo-Dalt,25i-nbome,4FADB,AB-CHMINACA, AB-FUBINACA,

  We sell High Quality Grade (99%) Mephedrone (4MMC)
  and other research chemicals in both powder and crystal forms.
  sale Our list of research chemicals are as below :

  A-PVP
  BK-EBDP
  BK-2C-B
  MDPV
  MDMA crystal
  U-47700
  HEX-EN
  4-CEC
  4-EMC
  4-CPRC
  4F-PHP
  4-MPD
  4-FMA

  4,4'-DMAR
  2-NMC
  2-FMA
  Methylone
  MED / 5-methylethylone
  MPHP
  MMB-Chminaca MMBC
  MDPHP
  Mephedrone 4mmc
  3MMC
  4mec
  ST-135
  EG-018
  5FAKB458
  5-Meo-Mipt
  5-Meo-Dalt

  5fur-144
  AM2201
  mam2201
  ur-144
  FAB-144
  5F-PCN
  5F-MN-24
  5FPB-
  22
  jwh-122
  Dibutylone
  EAM-2201
  NM-2201
  jwh-210
  PB-22
  5F-PB22

  5F-PV8
  5F-UR144
  AKB48
  5F-AKB48
  FUB-AMB
  ADB-Fubinaca
  AB-Fubi
  naca
  AB-Pinaca
  BB-22
  5F-BB22
  4-CL-PVP
  TH-PVP
  Alpha-pvp
  a-PBP
  A-PHP
  thj2201
  if you are interested in any of our product ,contact us
  by email:jiansong19@gmail.com or via wickr me .....jiansong19
  or via skype......live:.cid.763e4a36cb2637f4
 • Mark Thomas
  prieš 42 minučių
  Ronnie Finance Fast Loan is a reputed and licensed moneylender, offering loans at low interest rates. The company is registered with the ministry of law. Our mission is to help people who are in need of cash by lending them money. We do not need any credit score, collateral and deposits to process your loan request. Some of the services provided by the company are:
  Personal Loans
  Business Loans
  Payday Loans
  Debt Consolidation Loans
  Apply for a loan today.
  email: ronnieinfo247@gmail.com
  (Whats App) number: +919667837169
  Regards
 • Etizolam,5-Meo-Dalt,25i-nbome,4FADB,AB-CHMINACA, AB-FUBINACA,

  We sell High Quality Grade (99%) Mephedrone (4MMC)
  and other research chemicals in both powder and crystal forms.
  sale Our list of research chemicals are as below :

  A-PVP
  BK-EBDP
  BK-2C-B
  MDPV
  MDMA crystal
  U-47700
  HEX-EN
  4-CEC
  4-EMC
  4-CPRC
  4F-PHP
  4-MPD
  4-FMA

  4,4'-DMAR
  2-NMC
  2-FMA
  Methylone
  MED / 5-methylethylone
  MPHP
  MMB-Chminaca MMBC
  MDPHP
  Mephedrone 4mmc
  3MMC
  4mec
  ST-135
  EG-018
  5FAKB458
  5-Meo-Mipt
  5-Meo-Dalt

  5fur-144
  AM2201
  mam2201
  ur-144
  FAB-144
  5F-PCN
  5F-MN-24
  5FPB-
  22
  jwh-122
  Dibutylone
  EAM-2201
  NM-2201
  jwh-210
  PB-22
  5F-PB22

  5F-PV8
  5F-UR144
  AKB48
  5F-AKB48
  FUB-AMB
  ADB-Fubinaca
  AB-Fubi
  naca
  AB-Pinaca
  BB-22
  5F-BB22
  4-CL-PVP
  TH-PVP
  Alpha-pvp
  a-PBP
  A-PHP
  thj2201
  if you are interested in any of our product ,contact us
  by email:jiansong19@gmail.com or via wickr me .....jiansong19
  or via skype......live:.cid.763e4a36cb2637f4

  for escrow we can work via Kingdom Market with user name ....zingtao
 • STEVE WILSON
  prieš 48 minučių
  LÅNETILBUD
  Trenger du lån eller prosjektfinansiering og partnerskap?
  Økonomisk bistand fra en privat pengeutlåner,
  Ingen tilbakebetalingsstraff
  48 timers leveringstjeneste
  3 % rente
  Lånebeløp fra $50 000,00 til $20 000 000,00
  Varighet på 12 måneder til maksimalt 30 år.

  Takk skal du ha,
  STEVE WILSON.
  5930 Hyacinth Path Way
  Houston, TX 77049
  LINJE ID: 3091140693
  E-post: stevewilsonloanfirm@gmail.com
  selskapets nettsted: https://stevewilsonfinancialloanfirm.weebly.com
 • Riccardo
  prieš 22 minučių
  Paskola ir investicija

  Sveiki visi,
  Esu registruotas privatus skolintojas. Mes teikiame paskolas, kurios padeda žmonėms ir įmonėms, kuriems reikia atnaujinti savo finansinę padėtį visame pasaulyje, su labai mažomis 3% metinėmis palūkanomis, kurių grąžinimo laikotarpis yra 30 metų, bet kurioje pasaulio vietoje. Suteiksime paskolas nuo 5000 iki 1.000.000 eurų. Paskolos yra gerai garantuotos ir mūsų prioritetas yra užtikrinti maksimalų saugumą. Jei susidomėjote, susisiekite su mumis el. paštu: (ricardomele20@gmail.com)
 • Riccardo
  prieš 19 minučių
  Paskola ir investicija

  Sveiki visi,
  Esu registruotas privatus skolintojas. Mes teikiame paskolas, kurios padeda žmonėms ir įmonėms, kuriems reikia atnaujinti savo finansinę padėtį visame pasaulyje, su labai mažomis 3% metinėmis palūkanomis, kurių grąžinimo laikotarpis yra 30 metų, bet kurioje pasaulio vietoje. Suteiksime paskolas nuo 5000 iki 1.000.000 eurų. Paskolos yra gerai garantuotos ir mūsų prioritetas yra užtikrinti maksimalų saugumą. Jei susidomėjote, susisiekite su mumis el. paštu: (ricardomele20@gmail.com)
 • Riccardo
  prieš 13 minučių
  Paskola ir investicija

  Sveiki visi,
  Esu registruotas privatus skolintojas. Mes teikiame paskolas, kurios padeda žmonėms ir įmonėms, kuriems reikia atnaujinti savo finansinę padėtį visame pasaulyje, su labai mažomis 3% metinėmis palūkanomis, kurių grąžinimo laikotarpis yra 30 metų, bet kurioje pasaulio vietoje. Suteiksime paskolas nuo 5000 iki 1.000.000 eurų. Paskolos yra gerai garantuotos ir mūsų prioritetas yra užtikrinti maksimalų saugumą. Jei susidomėjote, susisiekite su mumis el. paštu: (ricardomele20@gmail.com)
 • Riccardo
  prieš 12 minučių
  Paskola ir investicija

  Sveiki visi,
  Esu registruotas privatus skolintojas. Mes teikiame paskolas, kurios padeda žmonėms ir įmonėms, kuriems reikia atnaujinti savo finansinę padėtį visame pasaulyje, su labai mažomis 3% metinėmis palūkanomis, kurių grąžinimo laikotarpis yra 30 metų, bet kurioje pasaulio vietoje. Suteiksime paskolas nuo 5000 iki 1.000.000 eurų. Paskolos yra gerai garantuotos ir mūsų prioritetas yra užtikrinti maksimalų saugumą. Jei susidomėjote, susisiekite su mumis el. paštu: (ricardomele20@gmail.com)
 • Westlake Loan
  prieš 5 minučių
  Ar jums reikia asmeninės / komercinės paskolos, kad pradėtumėte savo verslą ar sutvarkytumėte namus, refinansuokite verslą? paskola sąskaitoms / skoloms apmokėti susisiekite su mumis dabar adresu Loanwestlake@gmail.com
  telegrama___https://t.me/loan59
 • Cyril Vivian
  prieš 16 minučių
  Please visit
  (http://dradodalovetemple.com)

  i am here to give testimony on how this powerful spell caster called Dr Adoda helped me to fix my relationship. i was heartbroken when my fiancee told me he is no longer interested in marrying me because he was having an affair with the other woman where he work. I cried and sobbed every day, until it got so bad that I reached out to the Internet for help, that was when i read a review about the great work of Dr Adoda, then i contacted him for help to get my lover back, he helped me cast a powerful (reconciliation love spell) and to my greatest surprise after 48 hours of doing the love spell my Fiancee came back on his knees begging me to forgive him We are now happily married and all thanks goes to Dr Adoda Wonders for helping me save my relationship you can contact Dr Adoda through his email address: adodalovespelltemple440@gmail.com or WHATSAPP him on+2348112825421
 • Richard Chadwick
  prieš 37 minučių
  Are you an individual businessman or a business organisation that wishes to expand in business ??, we offer financial instrument such as BGs, SBLCs,MTNs, LCs, CDs and others on lease and sales at a rate of 4%+2% of the face value and reasonable condition from a genuine provider. You are at liberty to engage our leased facilities into trade programs as well as in signatory project(s) such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Telecommunication and any other project(s) etc.

  Contact : Mr. Richard Chadwich
  Contact Email: ribellodasilver01.finance@gmail.com
  Whatsapp # : +380 50 591 6795


  With our financial/bank instrument you can establish line of credit with your bank and/or secure loan for your projects in which our bank instrument will serve collateral in your bank to fund your project.

  We deliver with time and precision as set forth in the agreement. Our terms and Conditions are reasonable and we work directly with issuing bank lease providers, this instrument can be monetized on your behalf for upto 100% funding. Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome to bring their clients and are 100% protected. In complete confidence, we will work together for the benefits of all parties involved.

  All relevant business information will be provided upon request.

  BROKERS ARE WELCOME & 100% PROTECTED!!!

  If Interested kindly contact me via

  Email:~ ribellodasilver01.finance@gmail.com

  serious enquiry only.
 • Are you an individual businessman or a business organisation that wishes to expand in business ??, we offer financial instrument such as BGs, SBLCs,MTNs, LCs, CDs and others on lease and sales at a rate of 4%+2% of the face value and reasonable condition from a genuine provider. You are at liberty to engage our leased facilities into trade programs as well as in signatory project(s) such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Telecommunication and any other project(s) etc.

  Contact : Mr. Richard Chadwich
  Contact Email: ribellodasilver01.finance@gmail.com
  Whatsapp # : +380 50 591 6795


  With our financial/bank instrument you can establish line of credit with your bank and/or secure loan for your projects in which our bank instrument will serve collateral in your bank to fund your project.

  We deliver with time and precision as set forth in the agreement. Our terms and Conditions are reasonable and we work directly with issuing bank lease providers, this instrument can be monetized on your behalf for upto 100% funding. Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome to bring their clients and are 100% protected. In complete confidence, we will work together for the benefits of all parties involved.

  All relevant business information will be provided upon request.

  BROKERS ARE WELCOME & 100% PROTECTED!!!

  If Interested kindly contact me via

  Email:~ ribellodasilver01.finance@gmail.com

  serious enquiry only.
 • https://rxapotheekvooriedereen.com/koop-pijnstillers-online/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/adderall-pillen/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/adderall-nederland/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/amoxicilline/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/morfine-60-mg/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/oxycontin-40-mg/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/oxycodone-20-mg/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/baclofen-25-mg/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/bromazepam-kopen/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/stilnox-10mg/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/sustanon-kopen/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/azithromycin-kopen/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/bromazepam-kopen-3mg/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/champix-kopen/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/clonazepam-2-mg/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/codeine-15mg/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/concerta-medicatie/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/concerta-kopen-27-mg/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/dexedrine-kopen/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/diclofenac-50-mg/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/doxycycline-50-mg-kopen/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/fentanyl-pleister/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/finasteride-kopen/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/flunitrazepam-2mg/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/imovane-7-5-mg/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/insuline-10ml/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/kamagra-100mg/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/alprazolam-kopen/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/benzedrine-pillen/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/lyrica-300mg/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/mdma-capsules/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/lasix-40mg/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/lorazepam-kopen/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/oxazepam-50-mg/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/oxycodon-hcl/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/oxycodon-10-mg/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/oxycodon-retardtabletten/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/lyrica-medicatie/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/midazolam-kopen/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/naproxen-500/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/mirtazapine-30-mg/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/morfine-injecteren/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/oxycodon-slapen/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/percocet-oxycodon/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/pijnstiller-oxycodon-30/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/pijnstillers-oxycodon/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/quaalude/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/strattera-kopen/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/temazepam-10-mg/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/temazepam-kopen/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/tramadol-200mg/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/xanax-2mg/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/tramadol-100mg/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/tramadol-paracetamol/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/diazepam-10-mg/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/doxycycline-kopen/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/enanthate-kopen/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/fentanyl-pleister-200mcg-h/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/zolpidem-kopen/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/lorazepam-25-mg/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/ketamine-kopen/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/methylphenidate/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/nembutal-kopen/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/nolvadex-kopen/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/methamfetamine/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/oxycontin-kopen/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/suboxone-kopen/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/flurazepam-30-mg/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/ketamine-10g/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/concerta-54-mg-kopen/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/amfetamine-pillen/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/dormicum-15-mg/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/tylenol-kopen/
  https://rxapotheekvooriedereen.com/product/ecstasy-kopen/
 • loan Offer
  prieš 29 minučių
  Are you in need of Urgent Loan Here no collateral required all problem regarding Loan is solve between a short period of time with a low interest rate of 2% We Are Here To Show You A Better Way To Financial Freedom please contact US no matter your location (WhatsApp) number +918131851434 contact email id : sumitihomelend@gmail.com Mr. Damian Sumiti
 • Mr Raymond
  prieš 14 minučių
  Mir ginn Prêt vun $ 1,000 op $ 500,000
 • Have you ever considered creating an ebook or guestt authoring on other sites?
  I have a blog centered on the same ideas you disccuss aand would love
  to have you share some stories/information. I know my readers would enjoy your work.
  If you're even remotely interested, feel free to shoot me aan e-mail. https://www.waste-ndc.pro/community/profile/tressa79906983/

Parašykite komentarą