Svarbu: pasėlių deklaravimas valstybinėje žemėje

Žemės ūkio ministerija primena, kad valstybinės žemės naudotojai deklaruoti pasėlius valstybinėje žemėje gali tik turėdami galiojančius valstybinės žemės naudojimo ar valdymo dokumentus.

Žemdirbiai pasėlių deklaravimo metu, kaip ir 2022 m., galės deklaruoti tik tuos valstybinės žemės plotus, kuriuos teisėtai naudoja ar valdo. Įbraižytiems deklaruojamiems plotams patenkant į Paraiškų priėmimo informacinės sistemos (PPIS) elektroninio žemėlapio sluoksnius „Valstybinė žemė“ (VŽ) ir (arba) „Laisva valstybinė žemė“ (LŽ), tos žemės naudojimo ar valdymo dokumentai turi būti įregistruoti Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registre (Valdų registras) iki paraiškos patvirtinimo ir (ar) keitimo momento.

Visi galiojantys Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (NŽT) teritorinių skyrių vedėjų įsakymų dėl leidimo laikinai naudotis valstybine žeme duomenys (trumpalaikė nuoma) yra integruoti į Valdų registrą ir periodiškai atnaujinami.

Siekiant išvengti atvejų, kai pasėlių deklaravimo metu nustatoma, kad NŽT teritorinių skyrių vedėjų įsakymai dėl leidimo laikinai naudotis valstybine žeme negalioja, taip pat galimų netikslumų ir klaidų bei užtikrinti sklandesnį paraiškų priėmimą, Žemės ūkio ministerija ragina prisijungti prie Valdų registro  ir pasitikrinti, ar į jį sukelti visi  galiojantys valstybinės žemės naudojimo ar valdymo dokumentai.

Žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko įsakyme Nr. 3D-92 „Dėl Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei ūkinius gyvūnus paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklių patvirtinimo“ nustatyta, kad galima deklaruoti tik teisėtai naudojamus ar valdomus valstybinės žemės plotus bei įbraižyti (deklaruoti) grafiniuose valstybinės žemės duomenyse nurodytą plotą.

Įbraižant valstybinės žemės plotus, taikoma 10 proc., bet ne daugiau nei 2 ha paklaida laukui, t. y., siekiant palengvinti deklaravimo procesą, galima įbraižyti ir deklaruoti nurodytą leistiną paklaidą neviršijančius plotus, nepatenkančius į PPIS elektroninio žemėlapio VŽ ir LŽ sluoksnius, kuriuose vaizduojama suteikta laikinai naudoti valstybinė žemė ir laisvi valstybinės žemės fondo plotai.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija

Komentarai

  • Willie Trunk
    prieš 10 minučių
    Šiandien yra nuostabi diena, todėl turiu pasirodyti viešai, kad tie, kurie nori klausytis ir nori susigrąžinti prarastą širdį, sužinotų apie teisėtą burtininko kunigą daktarą Ozigidoną. Šiandien esu čia, kad paliudyčiau apie daktarą Ozigidoną. Mano vardas Willie Trunk iš Džordžijos, JAV. Atėjau čia paliudyti apie teisėtą burtininko daktarą Ozigidoną. Jis padėjo man susijungti su buvusiu vyru po 3 metų skyrybų. Susisiekiau su juo per Whats-App (+2349054750112), perskaičiusi tiek daug liudijimų apie jo galingą kerą ir per 48 valandas mudu su vyru vėl susitikome. Šiandien mūsų santuoka kupina daug meilės, tarsi mes niekada nebuvo skyrybų. Vertinu gerą kunigo dr. Ozigidono darbą ir su pasitikėjimu jį rekomenduoju visiems, kurie nori susigrąžinti širdies troškimus ar turi vaisingumo problemų. Susisiekite su jo el. paštu (drozigidonhenz.spell.net@gmail.com) Su visu pasitikėjimu duosite puikų liudijimą. Ačiū gydytojui Ozigidonui už viską, ką jis padarė dėl manęs.

Parašykite komentarą