Bendradarbystės centrai „Spiečius“ tampa smulkaus verslo akseleratoriais Lietuvos regionuose


Šių metų sausį uostamiestyje duris atvėrė jau penktasis „Versli Lietuva“ bendradarbystės centras „Spiečius“. Šios verslumo skatinimo koncepcijos vertę atspindi trečius metus stebimi „Spiečiaus“ rezidentų veiklos rezultatai – auganti apyvarta, nauji partneriai, nauji klientai užsienyje bei pritrauktos investicijos. Kai pernai Lietuvoje smulkaus ir vidutinio verslo apyvartos augimas siekė vidutiniškai 12 proc., skirtinguose regionuose veikiančių „Spiečiaus“ rezidentų apyvarta augo net 81 proc.
„Beveik septynis kartus nei Lietuvos vidurkis didesnis bendradarbystės centruose „Spiečius“ įsikūrusių pradedančių ir smulkiųjų verslininkų apyvartos augimas rodo, kad šie nemokami bendradarbystės centrai yra vienas sėkmingiausių šiuo metu valstybės turimų priemonių skatinti smulkų verslą regionuose. Dėl to planuojama šiemet atidaryti „Spiečius“ dar bent 2 Lietuvos miestuose ir paskatinti naujų, patrauklių darbo vietų kūrimą juose“, - teigia ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.
Pasak Dainos Kleponės, „Versli Lietuva“ generalinės direktorės, didžioji dalis organizacijos verslumo plėtros veiklų yra nukreipta į Lietuvos regionus, todėl išsiplėtus bendradarbystės centrų „Spiečius“ tinklui pagrindinės verslumo skatinimo veiklos regionuose šiuo metu koncentruojasi ten, kur veikia šios verslą buriančios bendradarbystės erdvės – Alytuje, Šiauliuose, Panevėžyje, Tauragėje ir Klaipėdoje. Planuojama, kad 2019 metais duris atvers dar 2 bendradarbystės centrai „Spiečius“ skirtingose Lietuvos regionuose.
„Be verslumo skatinimo ir plėtros paslaugų tokių kaip konsultacijos, mentorystės sesijos ir informaciniai renginiai, neįkainuojama „Spiečiaus“ rezidentų gaunama nauda – galimybė dirbti komandoje su kitų sričių verslininkais, dalinimasis patirtimi, naujos bendros verslo iniciatyvos ir pan. Tai matome iš realių „Spiečiaus“ rezidentų veiklos rezultatų“, - teigia D. Kleponė.
Vienas objektyviausių rodiklių, kurio augimas stebimas tarp „Spiečiaus“ rezidentų – apyvartos pokytis. 2018 metais, lyginant su 2017 metais, „Spiečiaus“ rezidentų apyvarta augo 81 proc. - juridinių asmenų apyvarta augo net 96 proc., individualią veiklą vykdančių asmenų – 33 proc. Atitinkamai bendras šalies Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo įmonių apyvartos augimas 2018 metais buvo 12 proc.
Bendradarbystės centruose „Spiečius“ rezidentai taip pat gauna „Versli Lietuva“ teikiamas eksporto plėtros paslaugas ir Nacionalinio mentorių tinklo profesionalių verslininkų pagalbą, todėl net 28 proc. narių pernai pradėjo teikti paslaugas užsienyje ir tai lėmė jų apyvartos augimą daugiau nei 50 proc. Beveik kas trečias „Spiečiaus“ rezidentas su „Versli Lietuva“ pagalba pritraukė papildomą paramą ir investicijas savo verslo plėtrai.
„Verslininkai gali laisvai rinktis, kurios paslaugos yra reikalingos ir jomis naudotis arba ne, tačiau pastebime, kad tie, kurie naudojosi tik nemokamos darbo vieta nepagerino savo veiklos rezultatų, kuriuos demonstravo tie, kurie aktyviai dalyvavo mentorystės sesijose, lankė informacinius renginius ir dalyvavimo mokymuose. Todėl matome realią verslumo skatinimo paslaugų naudą ir poveikį“, - pažymi D. Kleponė.
Naujajame bendradarbystės centre „Spiečius“ Klaipėdoje įkurta 12 darbo vietų ir papildomos erdvės darbui smulkaus ir vidutinio verslo atstovams, kurie pasirašo nemokamos narystės 1 metų trukmės sutartis su „Versli Lietuva“. Bendradarbystės centre „Spiečius“ Klaipėdoje vienu metu jame galės reziduoti apie 30 verslininkų. Iš viso per 2018 metus Lietuvoje veikiančiuose bendradarbystės centruose „Spiečius“ rezidavo apie 100 pradedančiųjų ir smulkių verslininkų, iš viso šiuose centruose teikiamomis verslumo pradžios ir plėtros paslaugomis (tam skirtuose informaciniuose rengininiuose ir mokymuose) pernai pasinaudojo per 1900 Lietuvos regionuose veikiančių verslininkų.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą