Nuotraukos autorius: M.Patašius

Prekybos tinklai apsisprendė dėl prekybos alkoholiu rugsėjo 2-ąją

Rugsėjo 1-ąją prekiauti alkoholiu Lietuvoje draudžiama. Tačiau jei mokslo metų pradžia skelbiama kitą dieną, prekybininkai laisvi rinktis, kaip elgtis. 

Nors prieš gerą dešimtmetį įvedant tokią tvarką, siekta, kad šeimos Mokslo ir žinių dieną švęstų blaiviai, Alkoholio kontrolės įstatyme įrašyta rugsėjo 1-oji, o ne mokslo metų pradžios šventė. 

Šiemet Mokslo ir žinių diena, žyminti naujų mokslo metų pradžią, – sekmadienį. Dauguma mokyklų šventę perkels į pirmadienį – rugsėjo 2-ąją. Prekybos tinklai jau apsisprendė, kaip elgsis tą dieną. 

Mažmeninės prekybos tinklas „Maxima“ svaigiaisiais gėrimais rugsėjo 2-ąją prekiaus. 

„Laikydamiesi visų galiojančių teisės aktų, rugsėjo 2 d., pirmadienį, alkoholiniais gėrimais prekiausime užtikrindami, kad, kaip numato įstatymas, alkoholiniai gėrimai nebūtų parduodami asmenims, jaunesniems nei 20 metų“, – paaiškino „Maxima“ atstovė Rima Aukštuolytė. 

Rugsėjo 2 d. alkoholio skyriaus neuždarys ir „Iki“ tinko parduotuvės. 

„Į alkoholio pardavimo tvarką žiūrime ypač atsakingai, todėl kasoje dirbantys darbuotojai, kilus abejonėms dėl perkančiojo amžiaus, visuomet paprašo pateikti tapatybę ir amžių patvirtinantį dokumentą. Jo neturint ar atsisakius pateikti, alkoholiniai gėrimai nėra parduodami“, – sakė „Iki“ komunikacijos vadovė Berta Čaikauskaitė. 

Tokios pat nuostatos laikysis ir „Norfa“. 

„Rugsėjo 2 dieną alkoholiniai gėrimai mūsų prekybos tinkle bus parduodami pagal šalyje galiojančius teisės aktų reikalavimus“, – sakė „Norfos“ atstovas Darius Ryliškis. 

Rugsėjo 2-ąją prekybos alkoholiu neribos ir „Rimi“ tinklas. 

Tuo tarpu „Lidl“ tą dieną nebus įmanoma įsigyti alkoholio. 

„Pernai, kai mokslo metų pradžios šventė buvo perkelta iš rugsėjo 1-osios, šeštadienio, į rugsėjo 3-iąją, pirmadienį, „Lidl“ atsižvelgė į Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento rekomendacijas ir neprekiavo alkoholiu abi šias dienas“, – sakė prekybos tinklo komunikacijos vadovas Valdas Lopeta. 

Tokį pat sprendimą „Lidl“ priėmė ir šiemet – alkoholiniais gėrimais neprekiaus dvi dienas – sekmadienį ir pirmadienį. 

„Manome, kad prekybos alkoholiu ribojimas per mokslo metų pradžios šventę siunčia reikšmingą socialinę žinutę ir yra skirtas ugdyti sąmoningą visuomenę bei priminti, kad žinių siekimas ir alkoholio vartojimas nėra suderinami dalykai. Ribodami alkoholio prekybą rugsėjo 2-ąją, kviečiame šeimas pasitikti mokslo ir žinių šventę blaiviai“, – kalbėjo V.Lopeta. 

lrytas.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą