Karantino sąlygos neslopina susidomėjimo motociklais

Daugybę pramonių pasaulyje sukaustęs koronavirusas pavėlino Lietuvos automobilių rinkos žydėjimą. Paprastai pavasarį fiksuojamas sandorių pikas šiemet bus kuklesnis. Tačiau populiariausios transporto prekybos platformos Autoplius.lt duomenimis, šalies naudotų motociklų rinkoje veiksmo netrūksta.
Lietuvoje kiekvienais metais mažėja A kategoriją turinčių vairuotojų skaičius, tuo tarpu Autoplius.lt komunikacijos vadovas Matas Buzelis pažymi, kad net ir ekonomikai sunkiu metu auga ne tik parduodamų motociklų kiekis, bet ir susidomėjimas jais.
„Remiantis „Regitros“ duomenimis, per paskutinius 6 metus A kategoriją turinčių vairuotojų Lietuvoje sumažėjo maždaug 8 procentais. Paradoksalu, bet fiksuojame, kad susidomėjimas motociklais vis tiek didėja. Šių metų kovo mėnesį buvo parduodama daugiau motociklų nei praėjusių metų kovą, o negana to, didėjo ir susidomėjimas jais“, – tvirtina Matas Buzelis.
2020 metų kovo mėnesį susidomėjimas, o tiksliau – skambučių skaičius motociklų pardavėjams buvo 7,6 proc. didesnis nei tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu.
Automobilių rinkos ekspertas priduria, kad didžiausią paklausą šalyje turi japoniški naudoti motociklai. Autoplius.lt duomenimis, pirkėjai dažniausiai renkasi „Yamaha“, „Honda“, „Kawasaki“ bei „Suzuki“ markių motociklus. Tik penktoje vietoje pagal paklausą yra šių metų kovą buvo vokiški BMW modeliai.
Nors šiuo metu parduodamų motociklų rinkoje dominuoja „čioperių“ pasiūlymai, pirkėjai aktyviausiai domisi „Street“ arba klasikinio tipo miesto modeliais. Anot Mato Buzelio, sportiniai „Superbike“ klasės motociklai taip pat užima aukštas pozicijas.
Tarp paklausiausių motorolerių įvardijami „Piaggio Vespa“, o ieškantys kelioninių motociklų „Soft Enduro“ tipo motociklų dažniausiai domisi „Honda CRF“ bei „BMW R1200 GS“ modeliais. Visgi, karantino metu pirkėjai domisi ir nišinių segmentų technika – bekelei skirtais motociklais ar net keturračiais.
„Susidomėjimą motociklais lėmė ir į šalį sugrįžusi pavasarinė šiluma. Karantino metu eilę dienų namuose praleidę žmonės siekia paįvairinti savo rutiną ir kol dažnas pilietis vakarus dabar praleidžia su knyga, filmu ar panašiu užsiėmimu namuose, dalis motociklų entuziastų nenusiramina nepravažiavę motociklu“, – priduria Autoplius.lt komunikacijos vadovas.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą