Klevų gatvės kapinėse – dar du nauji kolumbariumai

Išaugus kolumbariumų poreikiui, Pirmajame Alytuje esančios Klevų gatvės kapinės kasmet pasipildo dviem naujais kolumbariumais. Praėjusių metų pabaigoje įrengus dar du, dabar kapinėse jau yra šeši kolumbariumai.

Kiekviename iš jų yra po 15 kriptų, visų šešių kolumbariumų dizainas yra vienodas.

„Populiarėjant kremavimui, didėja ir kolumbariumų poreikis. Gyventojai renkasi kolumbariumą, nes jau žino kaip jis atrodys ir kiek kainuos. Taip pat jie populiarūs tarp žmonių, kurie dėl vienokių ar kitokiu priežasčių neturi galimybių tvarkyti kapavietes“,- sakė Alytaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio skyriaus vedėja Palmira Raškauskienė. 


Miesto ūkio skyriaus specialistų teigimu, jau pradėtos rengti pirkimo sąlygos įrengti dar daugiau kolumbariumų. Priklausomai nuo to, kiek lėšų šių metų biudžete tam patvirtins savivaldybės taryba, šiais metais bus įrengiami du arba daugiau kolumbariumų. 

Šiose kapinėse esančius kolumbariumus prižiūri už kapų priežiūrą atsakinga įmonė, nuo jų nurenkamos sudegusios žvakutės ar nuvytusios puokštės, jeigu to nepadaro patys artimieji.

Pagal Alytaus miesto savivaldybės tarybos patvirtintas taisykles, ant kolumbariumo nišos akmens plokštės būtina užrašyti joje palaidoto asmens vardą ir pavardę, gimimo ir mirties datas. Kolumbariumų nišos akmens plokštėje leidžiama pavaizduoti tik religinius tikėjimo simbolius. Prie kolumbariumo sienelių ir pagrindo draudžiama tvirtinti vazas, žvakes, jų laikiklius, skulptūrėles, dirbtines gėles ar kitus dalykus.
Vietos kolumbariume vienkartinis mokestis – 1 000 eurų.

Norint įsigyti kolumbariumo nišą reikia kreiptis į Alytaus miesto savivaldybės priimamąjį asmeniškai arba el. p. info@alytus.lt. Platesnė informacija suteikiama tel. (8 315) 55 111 arba 8 615 76 817. 

AMS, Komunikacijos skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą