Dalinami dūmų detektoriai socialinę atskirtį patiriančioms šeimoms

 

Siekiant apsaugoti šeimas nuo nelaimių šiandien pradėdama įgyvendinti socialinė iniciatyva, kuri skirta įrengti dūmų detektorius 100-ui socialinę atskirtį patiriančių šeimų. Alytaus miesto savivaldybės tarybai skyrus lėšas, buvo nupirkti dūmų detektoriai, kuriuos Socialinės paramos skyrius kartu su Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiais pradėjo dalinti šeimoms.
Bendrosios gaisrinių reikalavimų taisyklėse numatoma, kad nuo šių metų gegužės 1-osios kiekvienuose namuose privalu sumontuoti dūmų detektorių, tačiau gyventojai kol kas į naujovę žiūri skeptiškai. Apklausus daugiau kaip 150 socialinę atskirtį patiriančių šeimų, tik 50 iš jų turi dūmų detektorius. Alytaus miesto ugniagesiai, informuoja, kad nors už dūmų detektorių nebuvimą namuose numatytos baudos, pareigūnai tikina šiemet dar nebausiantys.
Individualiuose namuose ar daugiabučiuose gyvenančių žmonių skeptišką požiūrį į šią naujovę patvirtina ir ugniagesių duomenys. Pasak Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojo Kęstučio Nalivaikos „pareigūnai šiemet tikrai vaikšto su kilnia mintimi ― patarti, padėti, parodyti. Apie jokias baudas nėra šnekama. Viskas yra dėl gyventojų saugumo.“ Nors šiemet ugniagesiai gyventojus žada tik konsultuoti, neįrengus dūmų detektoriaus gresia 10-70 eurų baudos.
Per septynis šių metų mėnesius Lietuvoje kilo 8301 gaisras. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jų skaičius išaugo 26 proc. Gaisruose žuvo 59 žmonės (2017 m. per tą patį laikotarpį – 64), iš jų 2 vaikai (2017 m. - 3), o 102 gyventojai (pernai metais 106) patyrė traumų. Todėl yra labai svarbu laiku pradėti saugoti save ir savo šeimas.Alytaus miesto savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą