Atskleidė, kiek kainuoja gražiausia Lietuvos ožka pripažinta Bistrampolio dvaro gražuolė

Ramygalos parke skambėjo miesto šventės šurmulys. Tradiciškai šventės kulminacija tapo gražiausios ožkos konkursas, kuriame pristatytos su meile auginamos ožkytės. 

Iš įvairių kampelių 

Gražiausios ožkos rinkimai pusantro tūkstančio gyventojų turinčioje Ramygaloje – rimta šventė. Vienuoliktą kartą vykęs renginys kaskart pritraukia būrius smalsuolių. Jeigu prieš vienuolika metų ožka nebuvo stebuklas, tai dabar miesto vaikui jau gal ir yra, sako renginio organizatorė Loreta Kubiliūnienė. 

Ramygalos kultūros centro vadovė L. Kubiliūnienė atskleidė, kad ožkos į konkursą atkeliavo iš įvairių Panevėžio rajono kampelių. „Šiemet sulaukėme ne tik ožkų iš Ramygalos, bet ir iš kitų kaimelių, net Bistrampolio dvaro. Iš esmės dalyviai tie patys kasmet, tačiau pasitaiko ir naujokų. Šiemet turėjome penkis dalyvius“, – pasakojo L. Kubiliūnienė. 

Dvaro gražuolė 

Būtent Bistrampolio dvaro ožka Ferinta ir buvo tituluota gražuole. 

„Turim tokias gražias keturias paneles ir pamanėme, kodėl gi neparodžius visiems šitos išskirtinės veislės. Jos išsiskiria tuo, kad yra nulėpusiomis ausytėmis, be ragelių, labai žaismingos, draugiškos vaikams ir visiems žmonėms“, – pasakoja ožkų šeimininkė Bistrampolio dvaro vadybininkė Kristina Kriugiškienė. 

Tituluotosios veislė – anglo-nubian. Tokią ožką galima įsigyti už, panašiai, 500 eurų. „Mes patys šias gražuoles įsigijome iš vietinės jų augintojos Panevėžio rajone. Ji yra šios veislės ožkų asociacijos pirmininkė“, – atskleidė K. Kriugiškienė. 

Priežiūra – neypatinga 

Paklausta, ar šių ožkų priežiūra kažkuo išskirtinė, moteris tikino, kad viskas – taip pat kaip ir su kitais kaimo gyvuliukais. 

„Ėda žolytę, šieną, daržoves, pašarą. Kai jas atsivežėme, dar buvo mažytės, tad girdėme pienu. Priežiūra tikrai nėra kažkuo ypatinga, o štai jų išvaizda – išskirtinė. Jos įdomios, retai matomos, todėl, manau, priėmėme gerą sprendimą, kai nutarėme jas atsivežti į konkursą“, – džiaugėsi Bistrampolio dvaro vadybininkė. 

Na, o visus tuos, kurie nedalyvavo šventėje, tačiau vis tiek nori susipažinti su šiomis ožkytėmis, Bistrampolio kolektyvas kviečia užsukti į dvarą bei pamatyti augintines iš arti, pašerti, paglostyti. 

lrytas.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą