Skanėstas, augintiniams nešantis mirtį: perspėja apie simptomus ir kad saugios dozės nėra

Įvairios šventės dažnai švenčiamos su dosniais šokolado kiekiais. Šokoladinių kiaušinių, Kalėdų senelių, zuikių ir saldainių yra tiek daug, kad vaikai jų net nesuvalgo. Labai svarbu, kad tie likučiai nepasiektų jūsų augintinių. Bet kodėl šokoladas yra toks toksiškas šunims? Ar veganiškas šokoladas yra toks pat kenksmingas?

Daugelis šunų savininkų žino, kad šokoladas jų augintiniams gali būti paskutinis gyvenimo gardėsis, nes jis yra labai toksiškas. Nepaisant to, tas žinojimas kartais neapsaugo nuo klaidų. Šunų uoslė yra labai jautri ir jie nežino, kad šokolado jiems valgyti negalima. Taigi, jie kartais suranda neatsargiai paliktų ar išmestų saldumynų ir jais apsinuodija. 

Šunims ir kitiems gyvūnams kenkia dvi šokolade aptinkamos medžiagos – kofeinas ir teobrominas. Pastaroji medžiaga šunims yra ypač toksiška, nes jų organizmas negali efektyviai skaidyti teobromino. Didesnis teobromino kiekis gali šunį ir pražudyti, mažesnis sukelia virškinimo problemas – viduriavimą ir vėmimą.

Šunims nėra saugios šokolado dozės ar saugios šokolado rūšies (nebent galvojate apie specialiai šunims sukurtus gardumynus, bet juose nėra tikro šokolado). Veganiškas ir aukštos klasės juodas šokoladas yra dar pavojingesnis, nes jame – daugiau teobromino.

Šokoladą reikėtų slėpti ir nuo kitų naminių gyvūnų – kačių, triušių, jūros kiaulyčių. Dažnai problemų sukelia ne pats šokoladas, o jo pakuotė, kuri gali užkimšti žarnas ir taip sukelti katastrofiškų padarinių gyvūno sveikatai. Net ir šokolado neturintys desertai gali pakenkti dėl didelio riebalų kiekio, dirbtinių saldiklių, razinų ar alkoholio. 

Ką daryti jei šuo netyčia suvalgė šokolado? 

Šunys dažnai šokolado susiranda patys ar jo gauna iš vaikų. Vėmimas ir viduriavimas gali būti ankstyvi apsinuodijimo požymiai. Gali prasidėti ir traukuliai ar alpimas. 


Susisiekite su veterinaru. Jis bandys įvertinti šokolado kiekį ir šuns dydį (didesni šunys gali susidoroti su didesniu šokolado kiekiu), o tada paskirs gydymą. Gali tekti sukelti vėmimą arba vykti tiesiai į veterinarijos kliniką. 

Slėpkite šokoladą ten, kur gyvūnai jo negali pasiekti. Kai šokoladą išmetate, turėkite omenyje, kad šuo jį užuodžia ir gali jo norėti – išneškite šiukšles iš namų ar paslėpkite išmetamą šokoladą kokioje nors pakuotėje. Ir kalbėkitės su vaikais, kad jie žinotų, kad saldumynai yra skirti tik žmonėms ir gali būti mirtinai pavojingi augintiniams. 


lrytas.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą