Atsakė, ar būtina vedžioti kates ir kaip tai reikia: įspėja apie skirtumus nuo šunų

Manėte, kad reikia vedžioti tik šunis? Na, taip nėra! Katėms taip pat naudinga retkarčiais išeiti į lauką, kad galėtų tyrinėti pasaulį ir patirti naujų įspūdžių. 

Žinoma, kačių pasivaikščiojimai skirsis nuo šunų pasivaikščiojimų. Nesitikėkite, kad jūsų augintinis bėgs paskui jus ar valandų valandas vaikščios šalia jūsų. Apie tai rašo inverse.com. 

Taigi kodėl verta vedžioti kates? 

Dėl protinės stimuliacijos. Keturiose sienose gyvenančios katės gali nuobodžiauti, todėl gali kilti elgesio problemų. Vaikščiodamos lauke jos gali tyrinėti naujus kvapus, garsus ir pojūčius.

Dėl fizinio aktyvumo. Net jei jūsų katė namuose yra aktyvi, jai vis tiek reikia judėti, kad išliktų sveika. Pasivaikščiojimai padės jam palaikyti gerą fizinę formą ir išlaikyti svorį. Stresui mažinti. Katės, neturinčios galimybės išeiti į lauką, dėl monotoniškos aplinkos gali patirti stresą. Pasivaikščiojimas lauke gali padėti joms atsipalaiduoti ir pagerinti nuotaiką. 

Kaip teisingai vedžioti katę? 

Naudokite ne apykaklę, o petnešas. Toks pavadėlis katėms yra saugesnis ir patogesnis. Pradėkite nuo trumpų pasivaikščiojimų. Nesistenkite, kad katė iš karto eitų toli. Palaipsniui ilginkite pasivaikščiojimų laiką ir atstumą. Pasirinkite ramią vietą. Nevedžiokite katės perpildytoje vietoje, kur ji gali išsigąsti. Būkite kantrūs. Kai kurioms katėms reikia daugiau laiko priprasti prie vedžiojimo. 

Ką daryti, jei mano katė nenori eiti pasivaikščioti? 

Nepriverskite jos eiti per prievartą. Jei katė nenori eiti pasivaikščioti, neverskite jos. Tai gali tik padidinti jos baimę. Išbandykite kitus būdus praplėsti jos pasaulį. Galite įrengti katės kiemelį ant lango arba nusipirkti vežimėlį katėms. 

Papildomi patarimai: 

Nevedžiokite katės be pavadėlio. Pasivaikščiojimo metu nepalikite katės be priežiūros. Nevedžiokite katės pavojingoje vietoje. 

lrytas.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą