Techninės apžiūros galiojimo laikas pratęsiamas iki karantino pabaigos


Alytaus rajone pavasarį pradedama traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų bei jų priekabų techninė apžiūra, kuri yra būtina norint eksploatuoti šias transporto priemones. Tačiau dėl karantino padaryta išimtis.
Alytaus rajone traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų bei jų priekabų techninė apžiūra pradėta kovo 3 d. ir pagal nustatytą grafiką turėjo tęstis iki lapkričio 11 d. Tačiau, kaip sakė savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Stasys Supranavičius, Žemės ūkio ministerija, atsižvelgusi į paskelbtą valstybės lygio ekstremaliąją situaciją dėl koronaviruso (COVID-19), traktorių techninę apžiūrą atidėjo iki karantino pabaigos, ji bus tęsiama po karantino.
„Traktoriams, kuriems yra pasibaigusi arba pasibaigia techninė apžiūra po 2020 m. kovo 14 d., techninės apžiūros galiojimo laikas pratęsiamas laikotarpiui, iki Lietuvoje galios karantino režimas ir 2 mėn. po jo. Tačiau traktorių savininkai turi būti atsakingi ir nevažinėti su netvarkingomis transporto priemonėmis“ , – sako S. Supranavičius.
Žemės ūkio skyriaus vedėjas primena, kad traktorių techninės apžiūros atliekamos kas dveji metai, išskyrus naujus traktorius. Nauji traktoriai nuo pirmos traktoriaus registracijos datos trejus metus eksploatuojami be techninės apžiūros. Techninės apžiūros tikslas – kontroliuoti ir įvertinti traktorių techninę būklę, siekti, kad eksploatuojami traktoriai nekeltų pavojaus žmonių sveikatai ir žalos aplinkai, patikrinti registracijos duomenis.
Už traktoriaus, savaeigės ir žemės ūkio mašinos techninę apžiūrą reikia sumokėti valstybės rinkliavą 6,80 Eur, už traktoriaus priekabos techninę apžiūrą 5,50 Eur (įmokos kodas 53033, sumokėta įmoka galios ir vėliau atliekamoms techninėms apžiūroms).
„Techninės apžiūros grafikas bus koreguojamas. Patikslintas bus skelbiamas seniūnijose, savivaldybės interneto svetainėje, visuomenės informavimo priemonėse“, – sakė savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas S. Supranavičius. Alytaus rajono savivaldybės administracijos atsakingi darbuotojai, pradėję technines apžiūras, iki karantino pradžios atliko 413 vnt. traktorių, savaeigių ar žemės ūkio mašinų ir priekabų technines apžiūras. Manoma, kad liko patikrinti dar apie 1500 vnt. Pernai atlikta 2697 traktorių, savaeigių ar žemės ūkio mašinų ir priekabų techninės apžiūros.


Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą