Mažieji „pasakiečiai“ iš įvairių gėlių ir žolynų pynė vasarai kasas

Liepos 17-ąją dieną maži ir dideli skubėjo į Alytaus lopšelį-darželį „Pasaka“ pasipuošę gėlėtais drabužėliais ir skrybėlaitėmis. „Mes šiandien pinsime vasarai kasas!“ – turbūt ne vienas „pasakietis“ nustebusiam praeiviui linksmai nusišypsojo, mažomis rankutėmis tvirtai laikydamas didelę gėlių ir žolynų puokštę.

Tą saulėtą vasaros rytą Alytaus lopšelio-darželio „Pasaka“ lauko aplinkoje atsidarė kūrybinės dirbtuvėlės, į jas iš tolo visus kvietė užsukti linksmai skambančios dainelės apie vasarą bei pedagogių Gitanos Baležentienės ir Almos Kristutienės sukurta didelė ir puošni dekoracija „Gražuolė vasara“.

Prasidėjus šventiniam rytmečiui buvo pasidžiaugta basakoje vasarėle: jos gėrybėmis, linksmybėmis ir pramogomis. Pabraidžioti po žydinčias pievas, prisiskinti margaspalvių gėlių, paskanauti prisirpusių raudonų žemuogių bei pasidžiaugti šiltomis, saulėtomis dienomis, deklamuodamos eilėraščius pakvietė „Pasakos“ ugdytinės Adija, Luka ir Emilija.

O „pasakiečių“ ilgai raginti nereikėjo: pilnais glėbiais vasaros gėlių ir žolynų, šventinio rytmečio dalyviai ėmė sparčiai darbuotis kūrybinėse dirbtuvėlėse – pinti vasarai kasas. Dainuodami ir niūnuodami daineles apie vasarėlę, vaikai su auklėtojomis šukavo, pynė, rišo, dėliojo, kaišiojo, puošė Vasarėlės kasas iš įvairių žolynų: gėlių, smilgų, lapų, uogų, varpų. Grožėjosi žiedais, lygino, skaičiavo, ieškojo spalvų, formų, dydžių. Kūrybinės dirbtuvėlės dūzgė tarsi bičių avilys! Be atokvėpio liejosi „kodėlčiukų“ klausimai: „Kodėl smilga už mane didesnė?; „Kiek gėlyčių auga pievoje?“; „Kodėl gėlytėje vabaliukas gyvena?“ ir t. t. Dar garsiau pliauškėjo maži delnai matuodami smilgų ilgius. Ir tarsi pinigėliai barškėjo skaičiuojami varpose esantys grūdeliai. 

Nustebino vaikų ir jų auklėtojų kūrybiškumas bei meninė išmonė, kai segė, rišo ir kabino  dekoracijai „Gražuolė vasara“ įspūdingas kasas, storas pynes ir net iš žolynų nuaustas raštuotas juostas! O svarbiausia, kad šventinio rytmečio „Supinkime vasarai kasas!“ metu vaikai prisilietė prie įvairių augalų bei pajuto gamtos ir žmogaus harmoniją pabūti kartu!

AMS, Alytaus lopšelio-darželio „Pasaka“ informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą