Iniciatyva „Padėsiu mokyti(s)“ ieško daugiau savanorių

Praėjusią savaitę šalies mokyklose pradėjo dirbti nevyriausybinių organizacijų iniciatyvos „Padėsiu mokyti(s)“ savanoriai. Iniciatyvos, kuria siekiama padėti su mokymosi sunkumais dėl pandemijos susiduriantiems mokiniams, rengėjai dar sykį kreipiasi į visuomenę kviesdami prie jos jungtis daugiau žmonių.

Iniciatyva „Padėsiu mokyti(s)“ skirta pagelbėti moksleiviams mokytis nuotoliniu, kontaktiniu ar mišriu būdu. Savanoriai mokiniams padeda prisijungti prie elektroninių mokymosi sistemų, jose surasti ir atlikti klasės ir namų darbus, gelbsti ir pamokų metu, ir po jų, teikia emocinę pagalbą, paramą.

Savanoriai savo veiklą jau pradėjo Vilkyškių, Šilutės ir dviejose Panevėžio mokyklose, šią savaitę savanorių sulauks dar 31 mokykla.

Savanorių pagalbos reikia iš viso 39 šalies mokykloms iš Vilniaus, Telšių, Rokiškio, Panevėžio, Pasvalio, Molėtų, Kauno, Jurbarko, Druskininkų, Alytaus ir kitų miestų.

Kaip praneša „Padėsiu mokyti(s)“ iniciatyvos rengėjai, šiuo metu ypač reikalingi kontaktiniu būdu galintys dirbti savanoriai. Jų pagalbos labiausiai reikėtų Alytaus, Biržų, Jonavos rajono, Jurbarko rajono, Kaišiadorių rajono, Molėtų miesto ir rajono, Pagėgių, Panevėžio miesto ir rajono, Pasvalio rajono, Rokiškio miesto ir rajono, Šiaulių, Telšių rajono, Visagino savivaldybėse.

Iniciatyva paremta savanoriškos veiklos principu – prie iniciatyvos kviečiami jungtis Lietuvos piliečiai nuo 16 metų. Minimali savanorystės trukmė yra 2 mėnesiai, bent 4 valandos per savaitę. Pagalbos reikia mokiniams ir mokyklose, ir dienos centruose.

Prieš pradėdami dirbti su moksleiviais savanoriai išklausys Paramos vaikams centro mokymus. Taip pat, siekiant užtikrinti tiek savanorių, tiek moksleivių sveikatos saugumą, savanoriai bus aprūpinti saugos priemonėmis, jiems bus atliekami ir reguliariai kartojami COVID-19 testai.

Nuo sausio pabaigos mokyklose nuotoliniu būdu mokosi mokiniai, kurie neturi sąlygų mokytis namuose arba patiria mokymosi sunkumų mokydamiesi nuotoliniu būdu. Nuo kovo 22 d. dalyje šalies savivaldybių leista atnaujinti mišrų pradinį ugdymą. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos plane, skirtame mokymosi praradimams dėl pandemijos kompensuoti, numatyta, jog padėti į ugdymo įstaigas sugrįžusiems mokiniams bus pasitelkiami ir savanoriai.

„Padėsiu mokyti(s)“ iniciatoriai: Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, Lietuvos skautija, Nacionalinis švietimo NVO tinklas, Nacionalinė NVO koalicija, Nacionalinis skurdo mažinimo organizacijų tinklas, Paramos vaikams centras.

Norintys ir galintys prisijungti kviečiami užpildyti registracijos anketą: http://bit.ly/padėsiu_mokytis_registracija.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą