Alytaus rajonui skirtas naujas mokyklinis autobusas

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) savivaldybėms perduos 36 naujus geltonuosius autobusus, kuriais bus pavėžėjami mokiniai į 36 savivaldybių mokyklas. Vienas jų papildys Alytaus rajono savivaldybės mokyklinių autobusų parką.

Alytaus rajonui skirtas autobusas bus perduotas Miroslavo gimnazijai. Iš viso rajono mokiniai į mokyklas bus vežami 24 autobusais, iš jų geltonieji – 22.

Daugiau kaip 60 procentų mokinių į rajono ugdymo įstaigas yra pavežama.

IVECO DAILY 50C18 markės autobusams pirkti iš viso skirta 1,662 mln. eurų: 878 tūkst. valstybės biudžeto lėšų ir 784 tūkst. ES investicijų.

Visuose 19-os vietų mokykliniuose autobusuose dėl mokinių saugumo įrengti variklio užvedimą blokuojantys alkotesteriai, dėl patogumo – sumontuotos pneumatinės važiuoklės, geresnės oro cirkuliavimo ir šildymo sistemos.

Mokykliniai autobusai yra skirti vežioti kaimuose ir miesteliuose toliau kaip trys kilometrai nuo mokyklos gyvenančius, pagal priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas besimokančius mokinius. Taip pat didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių, kurie nepajėgia savarankiškai vaikščioti arba dėl turimų sutrikimų yra nesaugūs kelyje, vežiojimui bei netinkamų toliau eksploatuoti savivaldybių mokyklų autobusų pakeitimui.

Kaip skelbia ŠMSM autobusais mokyklas aprūpina nuo 2000 metų. Per šį laikotarpį iš viso jau nupirkti 1232 geltonieji autobusai.

ŠMSM ir Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą