Didžiausia Butrimonių gimnazijos „Tėvų klasės“ dovana– bendrystė

Nuo gruodžio pradžios Butrimonių gimnazijos vidaus erdvės virto kalėdine pasaka, apgaubiančia kiekvieną į jas įžengiantį paslaptimi bei magija, užburiančia ir panardinančia į svaiginantį iliuzijų pasaulį.

Gimnazijos aktyvių „Tėvų klasė“ toliau stebina bendruomenę gražiomis iniciatyvomis, tebesitęsiančiomis nuo Mokytojų dienos, kai ta proga mokytojams ir mokiniams padovanojo išskirtinai estetišką erdvę fotosesijai ir sveikinimus. Spalio pabaigoje aktyvių tėvų organizuota įspūdinga Rudenėlio šventė su Monstrų paradu, Helovino moliūgų konkursu, o dabar – vėl nauja iniciatyva – susitikimas su Kalėdų Seneliu, jau kalėdiškai išpuoštose erdvėse. Kiek daug išmonės, fantazijos, darbo, širdies, o ir finansų, įdėta realizuojant tokią idėją, galima suprasti tik pabuvus toje išskirtinėje erdvėje, kur nuostabą kelia kiekviena detalė bei jų visuma. Čia veikia ir kalėdinis paštas, tad visi norintys gali išsiųsti Kalėdų Seneliui laišką su savo norais, tikėdamiesi, kad juos išpildys.

Jau antrąją advento dieną Kalėdų Senelis atvyko į gimnaziją pirmiausiai pas mažuosius, susitikimo metu nestokojusius drąsos padeklamuoti eilėraštį, padainuoti dainelę, turėjusius teisingai atsakyti į klausimą, o už tai gavusius vaišių.

Ne tik mažieji mokinukai ir ikimokyklinio skyriaus ugdytiniai susitiko su Kalėdų Seneliu, bet ir II g gimnazistai – jiems etikos pamoka išnaudojant gimnazijos edukacines erdves buvo netradicinė. Mielas, šmaikštokas, nukeliantis į vaikystę pašnekesys su Kalėdų Senelio žmona, vaišinimasis kvapnia arbata, imbieriniais sausainiais bei šakočiu, jaukiai įsitaisius ant grindų (visai kaip vaikystėje), visų bendrai padeklamuotas legendinis eilėraštis „Eglutė skarota“, kalbėjimasis apie vertybes ir bendrystės galią – neabejotinai vertinga patirtis, auginanti ir brandinanti mokinį kaip asmenybę. Dar vienas gražus atviro žmogiškojo bendravimo akcentas tame susitikime– gimnazisto Sauliaus Piliponio padeklamuotas A.Puškino eilėraštis „Ja vas lyubil...“

„Tėvų klasės“ aktyviausių atstovų Kristinos Valaitienės, Aušros Malinauskienės, Žyginto Senūtos, Auksės Dauknienės, Ramintos Žemaitienės, Editos Varaškienės, Vilmos Ramančiuckienės, Dovilės ir Aurimo Lukošiūnų, Odetos ir Aurimo Supranavičių pastangos per renginių organizavimą kurti glaudesnį ryšį su gimnazija duoda gražių rezultatų: stiprinami bendruomenės narių ryšiai, tapatumo jausmas, ugdomos bendražmogiškosios vertybės, kūrybiškumas, lavinamas meninis skonis, skatinama saviraiška.

Gimnazija džiaugiasi ir didžiuojasi stiprėjančiu bendradarbiavimu su mokinių tėvais: keletas jų buvo pakviesti ir dalyvavo darbo grupėse bei teikė pasiūlymus rengiant naująjį gimnazijos strateginį planą, taip pat dalyvavo ir Patriotinių dainų konkurso vertinimo komisijoje. Toks bendradarbiavimas ir partnerystė kuria tarpusavio pasitikėjimu grįstus santykius, neabejotinai turėsiančius įtakos ir mokinių vertybinių nuostatų ugdymui.

Gimnazija nuoširdžiai dėkoja „Tėvų klasei“ už pozityvų požiūrį, aktyvumą bei siekį stiprinti santykius - tokia bendrystė atneša visiems visapusiškos naudos ir yra gražiausia vienų kitiems dovana.

Butrimonių gimnazijos mokytoja Renata Balčiūnienė

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą