Meras A. Vrubliauskas susitiko su ministre J. Šiugždiniene

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas lankėsi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje, susitiko su ministre Jurgita Šiugždiniene.

Savivaldybės vadovas sako, kad pokalbis buvęs konstruktyvus, jo metu aptarta Alytaus kolegijos perspektyva.

„Sakiau ministrei, kad buvau susitikęs su šios mokslo įstaigos direktoriumi Sigitu Naruševičiumi. Jam, kaip ir mums, savivaldybės vadovams, rūpi, ar kolegija išliks, kaip jos veikla keisis po pertvarkos, kuri numatyta Vyriausybės patvirtintame 2023–2024 m. valstybinių kolegijų tinklo pertvarkymo plane,“ – po susitikimo ministerijoje kalbėjo A. Vrubliauskas.

Alytaus kolegijoje šiuo metu studijuoja pusaštunto šimto studentų. Kolegija turi apsispręsti dėl tolimesnės veiklos, galimybės prisijungti prie kurios kitos aukštosios mokyklos, keisti mokymo programų kryptį. Pertvarkos plano įgyvendinimo priemonių projektą numatoma parengti iki šių metų balandžio 30 d.

Pasak mero A. Vrubliausko, švietimo, mokslo ir sporto ministrė pokalbio metu išsakė tvirtą poziciją, kad Alytaus kolegija po pertvarkos turi išlikti ir sustiprėti, kaip aukštojo mokslo įstaiga, regione užtikrinanti kokybiškas studijas ir rengianti darbo rinkoje paklausiausius specialistus.

J. Šiugždinienė teigė, kad ministerija nori sustiprinti koleginių studijų kokybę, prieinamumą kiekviename regione. Kokybiškas aukštasis mokslas turi būti lengvai prieinamas ne tik didžiuosiuose miestuose. Įstaigos, kurios yra mažos ir dėl to patiria iššūkių, gali susijungti su kita kolegija ar tapti kitos aukštosios mokyklos padaliniu ir sėkmingai veikti sustiprėjusios.

Alytaus rajono savivaldybės vadovas A. Vrubliauskas su švietimo, mokslo ir sporto ministre J. Šiugždiniene taip pat aptarė įtraukiojo ugdymo klausimus bei Profesinio mokymo centro, Daugų technologijos ir verslo mokyklos, Simno specialiosios mokyklos veiklos perspektyvas.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą