Aktyvus jaunimas – Alytaus rajono siekis


Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas susitiko su Alytaus rajono gimnazijų moksleiviais, šie išsakė savo problemas ir lūkesčius, diskutavo apie tai, ko trūksta jaunimui rajone. Ieškota bendrų sprendimo būdų – viliamasi, jog jaunimo aktyvumą paskatins įsitraukimas į bendruomenes.
Iniciatyva organizuoti šį susitikimą atsirado Alytaus rajono vietos veiklos grupei ir VšĮ „Tėviškės namai“ įgyvendinant parengtą bendradarbiavimo projektą „Alytaus rajono bendruomenių ir jaunimo verslumo skatinimas“. Projekto praktinių užduočių metu jaunimas išsakė, ko trūksta jų gyvenamosioms vietovėms Alytaus rajone, ir pateikė pasiūlymus, ką reikėtų patobulinti arba padaryti, kad išspręsti tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo neišsprendžiama.
Susitikimo tikslas – mokyti jaunus žmones diskusijos, dialogo meno, skatinti dalyvauti kuriant savo ateitį bei būti drąsiems, iniciatyviems ir pilietiškiems.
Daugų jaunimo atstovai išsakė norą turėti erdvę, kurioje galėtų susiburti, tam pasiūlyta pasitelkti bendruomenės patalpas. Simno gimnazistų atstovė siūlė įtraukti jaunimą organizuojant įvairius renginius. Šie nori šokių vėlyvesniu metu – bus kreipiamasi pagalbos į Kultūros centrą.
Noro ir idėjų – netrūksta, tačiau ne visos idėjos lengvai įgyvendinamos. Jaunimas nori ir ekstremalių pramogų, tokių kaip šuolis nuo apžvalgos bokšto su guma, norėtų kavinės, kurioje galėtų išgerti kavos ar žiemos pramogų.
Meras A.Vrubliauskas jaunuolius patikino, jog problemų ieškant patalpų tikrai nebus, daug svarbiau išspręsti jaunimo įsitraukimo į veiklą klausimą, ieškoti lyderių, kurie padėtų jaunimui ne tik galvoti idėjas, bet ir jas realizuoti.
„Labai viliuosi, jog suaktyvinti jaunimą pavyks pasitelkiant bendruomenes, šias paskatinant kuo daugiau įtraukti jaunimo į įvairių renginių, užsiėmimų organizavimą. Galbūt bendruomenė, kuri įtraukė daugiausiai jaunimo, galėtų būti paskatinama papildomai“, – kalbėjo meras.
Kalbėta ir apie galimybę kiekvienoje seniūnijoje turėti jaunimo reikalų specialistus.
Tikimės, kad tokios diskusijos su Alytaus rajono jaunimu taps tradicinėmis.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą