Prasidėjo jaunųjų ugniagesių stovykla

Liepos 16 d. į „Vitų oazės“ sodybą sugūžėjo per 40 jaunuolių iš Lazdijų, Varėnos rajonų bei Seinų ir Kruklanki valsčių (Lenkijos Respublika). Čia vyksta jaunųjų ugniagesių vasaros stovykla „Apie savanorystę“. Tai  vykdomo projekto, kurį įgyvendina Lazdijų rajono savivaldybė ir partneriai, dalis.  Jaunuosius ugniagesius pasveikinti atvyko Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.

Meras trumpai vaikams pristatė projektą ir linkėjo gerų įspūdžių bei pasisemti naujų žinių, kad ištikus nelaimei, stovyklautojai žinotų, ką daryti.  Rajono vadovas vaikus nudžiugino gardžiais ledais.

Stovykloje dalyvauja 40 vaikų nuo 12 iki 16 metų. Visos stovyklos metu, kuri truks septynias dienas, vaikai  stebės naujos gaisrinio automobilio įrangos pristatymą, klausysis Visuomenės sveikatos biuro darbuotojų paskaitų „Pirmoji pagalba nukentėjusiam“ ir „Žalingi įpročiai ir jų keliami pavojai“, lankysis Alytaus priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje ir Bendrajame pagalbos centre, mokysis saugaus elgesio prie vandens ir vandenyje, pirmosios pagalbos suteikimo skendusiam, stebės narų įrangos pristatymą. Vyks į pažintinę kelionę Seinuose (Lenkijos Respublika) susipažinti su savanorių ugniagesių veikla ir Lenkijos ugniagesybos tradicijomis.  Stovyklautojų laukia susitikimas su Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos kapelionu Lazdijų Šv. Onos parapijos klebonu Nerijumi Žvirbliu.  Taip pat vyks saugaus elgesio su ugnimi prevenciniai mokymai, saugos priemonių demonstravimas. Stovyklos metu vyks sporto užsiėmimai, prevencinių filmų peržiūra ir įvairios edukacijos.

Tai projekto „Jungtiniai veiksmai priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo paslaugų kokybei gerinti“  dalis, kurį Lazdijų rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba įgyvendina  kartu su partneriais -Varėnos rajono savivaldybės priešgaisrinės apsaugos tarnyba bei Seinų ir Kruklanki valsčiais. Projekto veikloms įgyvendinti numatytas 21 mėnesio laikotarpis. Bendra projekto vertė – 999 442,16 Eur., 85 proc. (849525,81 Eur) projekto vertės – ES parama.

Lazijų r. sav. inf.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą