Vaikai plastiko pakuotes pavertė žaviomis lesyklėlėmis

Neskubėkite išmesti iš pirmo žvilgsnio nereikalingų daiktų. Jie dar gali būti naudingi. Tereikia truputėlį pagalvoti ir atliekos atgims naujam gyvenimui. Tą įrodė ir daugelio ugdymo įstaigų vaikai, dalyvavę Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) skelbtame lesyklėlių konkurse „Dar vienas gyvenimas“.
Visos lesyklėlės šiam konkursui turėjo būti sukurtos iš vienkartinio plastiko atliekų. Tad jas darę vaikai naudojo vienkartinius indus, plastikinius butelius nuo vandens ir vaisvandenių, pakuotes nuo saldumynų ir kitokias plastiko atliekas, iš kurių sukūrė nuostabias lesyklėles sparnuočiams.
Į ARATC kvietimą dalyvauti Atliekų mažinimo savaitei skirtame konkurse atsiliepė beveik visų Alytaus regiono atliekų tvarkymo sistemą kuriančių savivaldybių moksleiviai.
Iš viso konkurse dalyvavo 21 ugdymo įstaigos vaikai, sukūrę ir atsiuntę 156 lesyklėlių nuotraukas.
Konkurso nuostatus atitikusių gražiausių, išradingiausių, originaliausių, funkcionaliausių lesyklėlių kūrėjai buvo pakviesti į baigiamąjį konkurso renginį Alytaus miesto teatre.
Čia atvykę vaikai iš Druskininkų Viečiūnų pagrindinės mokyklos (1 klasė), Lazdijų rajono Kučiūnų pagrindinės mokyklos (3 klasė), Lazdijų rajono Veisiejų S. Gedos gimnazijos (priešmokyklinio ugdymo grupė), Prienų rajono Ąžuolo gimnazijos (3c klasė), Varėnos rajono Vydenių pagrindinės mokyklos (2,3,4 klasės), Varėnos specialiosios mokyklos, Alytaus rajono Pivašiūnų gimnazijos ( 1 klasė), Alytaus rajono Pivašiūnų gimnazijos (paruošiamoji klasė), Butrimonių darželio (mišri grupė), Alytaus miesto vaikų darželio "Du gaideliai" („Ežiukų“ grupė), Alytaus miesto bendruomenės centro Vaikų dienos centro „Viena šeima“, Alytaus miesto vaikų darželio „Vyturėlis“ („Kačiukų“ grupė) atvežė ir savo sukurtas lesyklėles, kurios visos buvo eksponuojamos parodoje, sulaukusioje didžiulio susižavėjimo ir puikių įvertinimų.
„Ir vaikų, ir juos ugdančių pedagogų išradingumas ne tik džiugina, bet net stebina. Labai smagu, kad jie taip noriai ir aktyviai dalyvauja ekologinio švietimo renginiuose ir atranda nuostabių formų vaikų saviraiškai skatinti. Kartu didėja ir jų sąmoningumas, aplinkos suvokimas bei atsakomybė už ją“, - sakė Alytaus regiono atliekų
tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas, pakvietęs vaikus paraginti ir pamokyti rūšiuoti atliekas savo tėvus ir senelius bei gavęs jų pažadą tą padaryti. Visiems nuostabių lesyklėlių kūrėjams buvo įteiktas dovana - parodytas lėlių teatro „Aitvaras“ spektaklis „Kontis ir Tvarkius“, sukurtas pagal to paties pavadinimo Aldonos Zinkevičiūtės ekologinių pasakų knygą.

Po spektaklio vaikai dalyvavo edukacijose ir žaidimuose, kuriems visi žaislai: kėgliai, atminties lėkštutės, saldainių laikrodis – buvo pagaminti iš vienkartinių pakuočių, bet žaisti jais buvo be galo smagu ir įdomu.
Nuotaikingas renginys baigėsi apdovanojimais. ARATC įsteigti prizaibuvo įteikti Pivašiūnų gimnazijos I klasės mokinei Gerdai Židelevičiūtei, kurios sukurta lesyklėlė pripažinta gražiausia. Už originaliausią lesyklėlę, pavadintą „Grūdų turgelis”, apdovanota Varėnos specialiosios mokyklos socialinių įgūdžių ugdymo klasės mokinė Reda Bartusevičiūtė.
Meniškiausia lesyklėle pripažinta Prienų rajono Ąžuolo gimnazijos 3 klasės moksleivės Godos Kavaliauskaitės sukurta lesyklėlė. Funkcionaliausia išrinkta Lazdijų rajono Veisiejų S. Gedos gimnazijos, ikimokyklinio ugdymo skyriaus mokinio Rūtenio Petraškos pagaminta lesyklėlė Konstruktyviausią lesyklėlę sukūrė Viktorija Jomantaitė iš Alytaus vaikų darželio „Du gaideliai“ .
Be dovanų neliko ir kiti lesyklėlių kūrėjai – visi išėjo nešini saldžiais prizais ir pažadėję žiemą rūpintis paukšteliais, o visais metų laikais rūšiuoti atliekas bei stengtis, kad jų būtų kuo mažiau.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą