Alytaus dienos centrų lankytojai dalinosi vasaros planais su vaikų gynėjais


Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (toliau – VTAS) vedėja Žaneta Abromaitienė susitikusi Alytaus vaikų dienos centrų specialistais sutarė ir vasarą tęsti susitikimus su dienos centrų vaikais. Vasaros atostogų metu sumažėja vaikų užimtumas, todėl tėvų ramybei ir vaikų saugumui labai pasitarnauja vaikų dienos centrai, kurie siūlo įvairias saugias veiklas vaikų laisvalaikiui.
„Kiekviena vaiko diena turi būti saugi, nepaisant žiema tai ar vasara, tačiau tenka pripažinti, jog vasarą vaikų tyko daugiau pavojų. Todėl beprasidedant atostogoms, nusprendėme pasišnekučiuoti su dienos centrų lankytojais apie saugų elgesį“, - artėjant vaikų vasaros atostogoms kalbėjo Žaneta Abromaitienė, Alytaus apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja.
Alytuje veikia 6 vaikų dienos centrai, kuriuos lanko apie 170 vaikų. Kol nesibaigę mokslo metai centrų lankytojams sukuriamos sąlygos ne tik paruošti namų darbus, užsiimti įvairia kūrybine veikla, ugdyti socialinius įgūdžius, žaisti, prižiūrėti augintinius, bet ir pabendrauti su senyvais žmonėmis.
„Mūsų vaikų dienos centras išskirtinis tuo, kad vaikai yra skatinami aktyviai bendrauti su seneliais, padėti jiems. Vaikai, kurie neturi savo senelių kuo puikiausiai gali kompensuoti bendravimo trūkumą su jais maltiečių vaikų dienos centre“, - apie „jauniausio“ Alytuje maltiečių vaikų dienos centro veiklą kalbėjo Onutė Žilionienė, Maltos ordino pagalbos tarnybos Alytaus miesto skyriaus vadovė.
Vaikų gynėjai aplankę Alytaus vaikų dienos centrus „Esame vieni dėl kitų“ ir „Gali“ džiaugėsi, kad vaikai žino, kaip saugiai elgtis, noriai bendrauja ir dalinasi savo vasaros planais.
Guvūs ir linksmi dienos centrų lankytojai kvietė vaikų gynėjus žaisti stalo žaidimus, pristatė augintinį vėžlį – Zigmą, dalinosi mintimis, ką veiks, kai užaugs ir bus per dideli lankyti vaikų dienos centrą. „Eisim savanoriauti“, - tvirtino mažieji.


Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos informacija 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą