Kada vairuotojai sankryžoje gali sukti į dešinę?


Nuo lapkričio 1 d. pradėjus naikinti papildomas šviesoforų rodykles, kurios leido sukti į dešinę degant ir raudonos spalvos signalui, daugeliui vairuotojų kilo klausimų, kada galima sukti į dešinę nepažeidžiant Kelių eismo taisyklių.
Paaiškiname šviesoforų derinius:

1. Visomis kryptimis (įskaitant ir į dešinę pusę) važiuoti leidžiama degant žalios spalvos šviesoforo signalui, tačiau būtina praleisti pėsčiuosius ir dviratininkus.
2. Degant žalios spalvos signalui ir papildomai rodyklei galima sukti visomis kryptimis, tačiau pėstiesiems ir dviratininkams dega raudonos spalvos signalas.
3. Jeigu dega rodyklinis šviesoforas, kuriame nurodoma, kad važiuoti galima tik tiesiai ir į kairę, tuomet į dešinę sukti draudžiama.
4. Jeigu dega raudonos spalvos šviesoforo signalas ir žalia rodyklė į dešinę, tuomet sukti į dešinę galima, pėstiesiems ir dviratininkams dega raudonos spalvos signalas.
5. Jeigu dega raudonos spalvos signalas ir jokių papildomų sekcijų nėra, tuomet važiuoti visomis kryptimis draudžiama.

Žalių rodyklinių lentelių nuo 2020 metų visose Europos Sąjungos šalyse atsisakoma, nes jos įvardijamos kaip nesaugus ir jutikliniam šviesoforų valdymui netinkamas eismo organizavimo būdas.
Panaikinus žalias lenteles, trečiadienį Naujosios ir Statybininkų gatvės sankryžoje sumontuotos dvi papildomos šviesoforų sekcijos su žalia rodykle. Viena jų leidžia sukti į dešinę degant raudonos spalvos šviesoforo signalui iš Statybininkų g. į Naująją gatvę, kita iš Naujosios g. į Statybininkų g.
Planuojama, kad greitu metu žalios rodyklės sekciniai šviesoforai bus sumontuoti ir Naujosios, Žuvinto, Raudonkalnio gatvių sankryžoje.

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą