Miroslavo gimnazijos mokinių išvyka į R. Gražulio ūkį

Miroslavo gimnazijos 8 klasės mokiniai, vykdydami Žemės ūkio ministerijos bei programos „Leader“ ir Žemdirbių mokymo metodikos centro Šviečiamosios gyvulininkystės programos III modulį, lydimi mokytojų Rasos Žilinskienės ir Redos Kančienės, lapkričio 20 dieną vyko į ūkininko Remigijaus Gražulio ūkį, esantį Vankiškių kaime. Minėtas ūkis mišrus: laikomos senųjų lietuviškų veislių karvės ir Lietuvos sunkiųjų veislės arkliai. Mokinius domino arklininkystė, nes su šia gyvulininkystės šaka dar nebuvo susipažinę.

Ūkininkas papasakojo, kad arkliai jį supo nuo pat vaikystės, nes juos laikė tėvas. Ūkininkaudamas pradėjo auginti ir veisti Lietuvos sunkiųjų veislės arklius. Šiuo metu turi aštuonis arklius, iš kurių vienas eržilas ir viena mišrūnė kumelaitė.

R. Gražulis papasakojo, kokia priežiūra reikalinga arkliams, apibūdino skiriamuosius Lietuvos sunkiųjų veislės bruožus. Ūkininkas su savo augintiniais dalyvauja įvairiose varžybose, šventėse, renginiuose. Įdėmiai apžiūrėjome taurių ir medalių kolekciją. Daug dėmesio sulaukė ir arklių pasai – juose įrašoma ne tik arklio kilmė, bet ir išskirtinės žymės, buvę savininkai. Dar sužinojome, kad arkliukui vardas sugalvojamas iš tokios pačios raidės, kaip buvo ir motinos vardas.

Ūkininkas ne tik papasakojo, kokius darbus galima dirbti su arkliais, bet ir pademonstravo, kaip arklys pakinkomas, kaip šienainio rulonas atvelkamas į tvartą. Mokiniams ypač daug gerų emocijų suteikė prisilietimas prie arklių, jų glostymas, nes tai didingi ir įspūdingi gyvūnai. Mokytojos ir mokiniai dėkojo Remigijui Gražuliui už įdomią pamoką.

Miroslavo gimnazijos informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą