Nuotraukos autorius: Lrytas.lt fotomontažas

Dėl karantino atsisakyta ir oficialaus baikerių sezono atidarymo

radiciškai pirmąjį gegužės savaitgalį visos Lietuvos motociklų bendruomenė simboliškai atidaro baikerių sezoną. Tačiau šie metai buvo kitokie – oficialus baikerių sezonas neįvyko. Apie planus atšaukti sezono atidarymą dar užpraeitos savaitės pradžioje pranešė Lietuvos baikerių kongresas. Kėdainiuose savaitgalį taip pat neriaumojo motociklai.

Planai migloti

Kėdainių baikerių klubo „Born Again MCC“ prezidentas Edmondas Bagdonas – Edma neslepia – planų sezonui turėta nemažai, tačiau kol kas viskas labai miglota. Vyriausybės sprendimai griežti, ir jų paisyti reikia ir važinėjantis motociklu. „Metai išties visais aspektais yra kitokie. Vyriausybės priemonės dėl viruso keičia žmonių įprastą gyvenimo būdą. Visa tai verčia, nori to ar nenori, sustabdyti masinius susibūrimus bei renginius, ne išimtis ir baikerinė veikla. Dėl viruso šiais metais neįvyko Lietuvos baikerių kongresas, atšaukti jau keli suplanuoti baikeriniai renginiai, atšauktas sezono atidarymas.

Dėl sezono atidarymo Kėdainiuose galioja ta pati Vyriausybės nutartis, uždrausti visi viešieji renginiai ir susibūrimai. Galėjome improvizuotai ir nuo Josvainių kas du metrai sustoti, vien tam, kad pravažiuotume, bet tai nebūtų tas susitikimas po žiemos, kada gali ranką vienas kitam paspausti. Šiaip grupelėmis po du tris rajono ribose važinėjame. Kalbėti apie ateinantį sezoną sunku, niekas neplanavo, kad viskas taip bus, nežinome, ir kas rytoj laukia. Turėjome planų su klubu į Brestą vykti, ten didelis renginys numatytas, bet planai ir liko planais“, – pasakojo klubo prezidentas.

Važinėja vietoje

Tiesa, orai geri, kiekviena diena vis šiltesnė, tad motociklai vis dažniau pasirodo keliuose. „Tokia šilta žiema, šiltas pavasaris masina išlėkti palenktyniauti su vėju. Tai ir prieš Velykas Didįjį penktadienį nusprendėme prasiblaškyti patys bei prablaškyti medikų kasdienį įtemptą darbą ekstremaliomis sąlygomis.

Taigi aplankėme Kėdainių PSPC, aišku, vizito tikslas buvo daugiau moralinė, emocinė klubo padėka tiems, kas stovi pirmose eilėse. Na, o į svečius važiuojant reikia kažko nusivežti, tai susimetėme ir nupirkome tai, ko labiausiai medikams reikėjo – porą dėžučių apsauginių veido kaukių“, – pasakojo E. Bagdonas pridurdamas, kad klubiečiai paprastai važinėjimuisi pasirenka atokesnes vietoves, kur mažiau žmonių ir gyventojų.

Ragina būti atidiems

Ne paslaptis, kad baikerių sezono atidarymo misija ir triukšmingai priminti apie save. Nors vairavimo kultūra Lietuvoje kasmet vis gerėja, tačiau skaudžių nelaimių, kuriose nukenčia motociklų vairuotojai, vis dar labai daug. Klubo prezidentas ragina tiek motociklininkus, tiek automobilių vairuotojus atsakingai elgtis kelyje, matyti ir gerbti vieniems kitus, žinoma, nelakstyti it akis išdegus. „Bendra eismo kultūra šalies keliuose po truputį gerėja, tačiau vairuotojai dažnai būna išsiblaškę. Kaip ir kasmet, kol automobilių vairuotojai išmoksta mus matyti, atsitinka nemažai skaudžių nelaimių.

Blogai tas karantinas, didesnę grupę motociklų visada lengviau pamatyti, saugiau taip važiuoti, o jei važinėsime po vieną ar du, gali būti, kad papildysime liūdna statistiką“, – nerimauja pašnekovas. Jis priduria, kad motociklų vairuotojai niekada negali pamiršti, kad eismo įvykio atveju skaudžiausiai nukentės būtent jis. Tad kelyje ne vieta įrodinėti savo teisumą, pirmumą – sveikata ir gyvybė yra svarbiau. „Motociklininkui pats baisiausias yra susidūrimas su kita transporto priemone. Tad net turėdami pirmumo teisę kelyje, bet matydami, kad kiti vairuotojai jų nemato ar nepraleidžia, jie turėtų atsiminti, kad nors ir yra teisūs, avarijos atveju gali labiau nukentėti.

Automobilių vairuotojams labai svarbus prašymas – rodykite posūkius! Tikrai praktika rodo, kad labai dažnai prieš darydami manevrą kai kurie nesivargina įjungti posūkio, taip suklaidina kitus eismo dalyvius ir tai gali lemti avariją“, – ragino E. Bagdonas.

Eglė Kuktienė, www.rinkosaikste.lt

lrytas.lt inf. 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą