Nuotraukos autorius: Organizatorių nuotr.

Druskininkų padėkos vakaro iškilmėse pagerbti kurortą garsinantys žmonės

Jau antrą dešimtmetį Druskininkuose vyksta iškilmingi padėkos vakarai, kurių metu pagerbiami savo miestą mylintys, garsinantys ir puoselėjantys žmonės bei organizacijos. Druskininkų „Snow arenoje“ praėjusį savaitgalį surengtoje tradicinėje šio kurorto „Padėkos šventėje Druskininkai 2019“ šviesuoliams įteikti garbingiausi Druskininkų savivaldybės apdovanojimai – statulėlės „Ratnyčėlė“ ir „Stiklo lašas“. Per 300 svečių, tarp kurių buvo Seimo nariai, ambasadoriai, Druskininkų savivaldybės vadovai, kiti garbūs asmenys, į šventę žengė raudonuoju kilimu. Publikos akyse ledo skulptoriai kūrė įspūdingą reginį ir pristatė vakaro simbolį – ledinę Ratnyčėlę. Įspūdingame „Viduramžiai LT“ narių ledo, ugnies ir iliuzijų šou „Ledo rožė” tarsi spektaklyje buvo papasakota ledo skulptoriaus ir žavingos ugnies šokėjos – jo mūzos – meilės istorija. Iš šios meilės ir gimė perregimo ledo Ratnyčėlė.

Pagrindinės vakaro dalies – apdovanojimų ceremonijos, kurią vedė žavingoji aktorė Agnė Grudytė, metu dažniausiai nuskambėjęs žodis buvo „ačiū“. „Druskininkai turi kuo didžiuotis – viena po kitos gimsta novatoriškos idėjos, naujos iniciatyvos, įgyvendinami ambicingi projektai. Tačiau didžiausia vertybė – mūsų krašto kilniaširdžiai žmonės. Šis vakaras skirtas prisiminti svarbiausius darbus, padėkoti visiems, kurie prisidėjo įgyvendinant gražiausius sumanymus bei kuriant tolimesnes ateities vizijas“, – kalbėjo Druskinininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, kuris įteikė nominantams garbingus apdovanojimus.

Už investicijas panaudojant unikalius gamtos turtus Druskininkuose „Ratnyčėlė“ įteikta akcinės bendrovės „Volfas Engelman“ natūralaus mineralinio vandens „Uniqa“ gamyklai. Apdovanijimą atsiiėmė administracijos direktorė Sandra Nezabitauskienė ir personalo vadovė Vaida Bložienė.

Už pažangų sanatorinį gydymą ir bendruomeniškumo puoselėjimą „Ratnyčėlės“ statulėlė įteikta „Eglės“ sanatorijos generaliniam direktoriui Artūrui Saldai.

Už Lietuvos istorijos puoselėjimą ir išsaugojimą „Ratnyčėlės“ statulėlę gavo 105 metų druskininkietis Domininkas Kaubrys. „Pats maloniausias dalykas man – naktį svajoti, ką aš kitą dieną veiksiu,“ – tikino garbaus amžiaus sulaukęsvyras. Šiam žmogui visa salė plojo atsistojusi ir linkėjo dar ilgai gyventi.

Už dosnumą ir meilę Druskininkams „Ratnyčėlės“ statulėlę gavo Snieguolė ir Dominikas Akstinai. Už atsidavimą buriant bendruomenę Druskininkuose „Ratnyčėlės“ statulėlė įteikta kunigui Vaidui Vaišvilui.

Už rūpestį ir atjautą „Stiklo lašo“ statulėlė įteikta Maltos ordino pagalbos tarnybos Druskininkų vadovei Astai Akromaitei ir grupei.

Už Druskininkų ligoninės vaikų skyriaus svajonių išpildymą „Stiklo lašo“ statulėlė įteikta bendrovės „Arpolis” atstovei Genovaitei Lunskienei ir bendrovės „ISKU baldai” vadovui Aidui Barkauskui.

Už asmeninį indėlį į Druskininkų jaunąją kartą „Stiklo lašo“ statulėlė atiteko Druskininkų „Ryto“ gimnazijos anglų kalbos mokytojui Nerijui Plūkiui.

Už Druskininkų vardo garsinimą Japonijoje „Stiklo lašo“ statulėlė įteikta Rovenai Kvaraciejūtei.

Už Druskininkų vardo garsinimą kelionėje aplink pasaulį motociklu Karolis Mieliauskas taip pat buvo apdovanotas „Stiklo lašo“ statulėle.

Druskininkų bendruomenė puoselėja ir daugiau gražių tadicijų. Viena jų - kasmet įvertinti ir pagerbti kultūros ir meno šviesuolius. Už reikšmingą, aktyvią ir kūrybingą veiklą kultūros ir meno srityje, puoselėjant ir skleidžiant profesionalųjį bei mėgėjų meną, kuriant menines programas, rengiant bei įgyvendinant naujus kultūros projektus, reprezentuojant Druskininkus Lietuvoje bei užsienio šalyse savivaldybės taryba kiekvienų metų pabaigoje skiria kultūros puoselėtojo piniginę premiją. 2019 metų Druskininkų kultūros puoselėtojo premija skirta Lietuvos muzikų rėmimo fondo direktorei Liucijai Stulgienei. Už nuopelnus Lietuvos turizmui apdovanota „Draugystės sanatorijos“ vadovė Violeta Kaubrienė.

Pernai metų pabaigoje Muzikinio fontano erdvėse tradiciškai nušvito kalėdinių eglučių parkas, kuriame suspindo 56 išradingai papuoštos eglutės ir unikalios kalėdinės kompozicijos. Kaip ir kasmet, visos eglutės varžėsi dėl gražiausios ir originaliausios kalėdinės eglutės titulo. Komisijos sprendimu 2019 metų nugalėtoja išrinkta Druskininkų kardiologijos centro kompozicija. Publikos nugalėtoja tapo restorano-muzikinio klubo „Kolonada“ eglutė. Šie puošėjai taip pat buvo pagerbti padėkos šventėje.

Vakaro metu koncertavo atlikėja Monika Marija ir svečias iš Maljorkos Mike Pidone.

Iveta Skliutaitė

lrytas.lt informacija 

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą