Nuotraukos autorius: M.Patašius

Įsigalioja naujas karantino etapas: nuo ketvirtadienio – svarbūs pokyčiai

Jau pusantro mėnesio karantine gyvenanti Lietuva ketvirtadienį pasitinka dar labiau sušvelnėjusiomis jo sąlygomis. Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui pradėti trečiąjį karantino švelninimo etapą. Su juo jau nuo ketvirtadienio įsigaliojo didžioji dalis pokyčių, kurie palies kiekvieną.

Portalas lrytas.lt informuoja, kokie karantino švelninimo pasikeitimai įsigaliojo dar šįryt. Kas keičiasi nuo ketvirtadienio?

Kaukių dėvėjimas. Vyriausybės sprendimu, keičiasi reikalavimai dėl privalomo veido apsaugos priemonių dėvėjimo viešose vietose. Jas reikės dėvėti tik vyresniems nei 6 metų asmenims.Reikalavimas nebus taikomas esant už gyvenamosios vietovės (miestų, miestelių, kaimų, viensėdžių, sodininkų bendrijų) ribų ir kai (išskyrus artimuosius) 20 metrų spinduliu nėra kitų asmenų. Kaukių taip pat nereikės dėvėti vienu automobiliu važiuojant vairuotojui su giminaičiais bei profesionaliems sportininkams treniruočių metu.

Prekyba turgavietėse. Nuo ketvirtadienio leidžiama prekyba pilna apimtimi visose prekybos vietose, tiek turgavietėse, tiek viešose vietose, bet tik tais atvejais, jei bus ribojamas pirkėjų srautas. T.y. užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m vienam pirkėjui tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas bei užtikrinamos būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos sąlygos, darbuotojai ir pirkėjai aprūpinami būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis. Tuo atveju, jei prekybos vietos negali užtikrinti nustatytų reikalavimų, prekyba jose negali būti vykdoma.

Paslaugos. Tiek uždarose patalpose, tiek lauke nuo ketvirtadienio galima teikti ne tik trumpalaikio pobūdžio, t.y. iki 20 minučių trunkančias paslaugas, bet ir trunkančias ilgiau, jei bus ribojamas lankytojų srautas.Atvirose erdvėse nuo šiol bus galima teikti platesnį spektrą paslaugų, pavyzdžiui, dresuoti šunis, fotografuoti atvirose erdvėse, jodinėti, vykdyti orientacinius žaidimus nedidelėmis grupėmis ir kt. 

Laisvalaikio, sporto užsiėmimai. Jau atveriamos ir platesnės galimybės organizuoti laisvalaikio užsiėmimus atvirose erdvėse. Iki šiol buvo leidžiami laisvalaikio užsiėmimai tik golfo ir lauko teniso aikštynuose, lauko šaudyklose, kartodromuose, vandenlenčių parkuose. Nuo ketvirtadienio leista organizuoti laisvalaikio užsiėmimus (neįvardijant konkrečių veiklų sąrašo), jei jie vyks atviroje erdvėje ir jais užsiims pavieniai asmenys, ne didesnės nei 2 asmenų grupės bei šeimos, nebus žmonių susibūrimų. Bus leidžiamos atrankos į olimpines ir paralimpines žaidynes reikalavimus įvykdžiusių sportininkų ir olimpinių rinktinių kandidatų, kurčiųjų, pasaulio ar Europos čempionatams besirengiančių sportininkų, nacionalinių rinktinių ar kitų komandinių sporto turnyrams (lygoms) besirengiančių sportininkų treniruotės.

Planinės operacijos. Taip pat bus atnaujinamos sveikatos priežiūros planinės paslaugos. Prieš atnaujindamos planines procedūras, ligoninės privalės užtikrinti lovų rezervą koronavirusu sergantiems pacientams. Pačios poliklinikos ir klinikos spręs, kada atnaujinti planinę pagalbą – tai priklausys nuo jų pasirengimo. Planinės sveikatos priežiūros paslaugos nutrauktos kovo viduryje šalyje paskelbus visuotinį karantiną. Nuo kitos savaitės išnyks apribojimai išvykti iš Lietuvos, bet grįžtantiesiems ir toliau bus taikomas privalomas dviejų savaičių karantinas. Nuo gegužės 10 dienos iš Lietuvos numatoma atnaujinti keleivinius skrydžius, pirmiausia – į Frankfurtą Vokietijoje.

Agnė Černiauskaitė

lrytas.lt inf. 

Komentarai

 • Simas
  prieš 29 minučių
  Suveskite google Orlaivių eismas ore ir pažiūrėkite visa europa skraido
 • Sandrius
  prieš 21 minučių
  Išleiskite šauktinius namo, pas šeimas..
 • Horo
  prieš 19 minučių
  Čia tas karantinas konkreti nesąmonė!
 • 1tox
  prieš 34 minučių
  Kaip bus gerai nuo ketvirtadienio, bet atminkit, policija jus kaip 3,14so, taip ir 3,14s, nes esate 3,14sama mėsa.
 • Renata
  prieš 57 minučių
  Dar serga bet jau daro svelninimus ,nes ir nesirgo vejus padare ekonomikai
 • Leonid
  prieš 7 minučių
  Atibuskit...smi feikoja...as dirbu swedose...visi be kaukiu...susirgimu ner...atstumo 1,5...laikosi parduotuvese..vesosia vietose...Lt valdzia...feikoja...taip pat i Norvegai,swedai....civilizotai..
 • Lucia Eden
  prieš 9 minučių
  mielai dalinuosi savo liudijimais šiandien su pasauliu. Aš niekada neįsivaizduoju savęs tai darantis, bet esu kupinas džiaugsmo ir noriu, kad kiti turėtų savo pagalbą. Aš esu biuro sekretorė pagal profesiją, turiu du vaikus su vyru. Mano vyras paliko mane ir mūsų vaikus be jokio paaiškinimo. Jis tiesiog paliko namą, o aš girdėjau, kad jis mato kitą moterį. Išbandžiau visas įmanomas priemones, kad grąžintum jį namo, tačiau jis elgėsi keistai manęs atžvilgiu ir netgi apleido vaikus. Aš buvau nusivylęs ir nuniokotas, ieškojau pagalbos iš įvairių pusių, kol pamačiau pranešimą apie dr. Ajayi rašybos keitiklį. Kreipiausi į rašytoją, kuris man pasakė, ką daryti. Jis patikino mane, kad jis ištaria rašybą ir viskas bus gerai per tris dienas, tačiau buvau skeptiškas ir išsakiau keletą minčių, kol galiausiai vėl susisiekiau su juo, mes kartu ėjome į procesą ir nustebau, kad rašyba suveikė, o mano vyras grįžo namo ir atsiklaupė, kad maldautų atleidimo, bet pirmasis buvo jo netikėtas skambutis, nes mes nesikalbėjome apie 6 mėnesius. Dr. Ajayi yra iš tikrųjų jo žodžių žmogus, jei turite problemų dėl savo santykių ar bet kurio gyvenimo aspekto, susisiekite su rašytoju dr. Ajayi dėl ilgalaikio sprendimo.

  Paštas: drajayi1990@gmail.com
  „Viber“ arba „WhatsApp“ numeris: +2347084887094
 • Lina Shaw
  prieš 20 minučių
  Ar esate moteris, ieškanti gimdos vaisių, norite išgirsti vaikų balsus jūsų namuose, bet jūs nebegalėjote pastoti nėščia, nes dr. Ajayi padės susilaukti savo kūdikio, su kuriuo aš susidūriau panaši situacija, kai vyras paliudija, kaip didysis burtininkas dr. Ajayi padėjo jam sugrąžinti savo mylimą žmoną namo po 9 mėnesių išsiskyrimo, aš kreipiuosi į gydytoją Ajayi paaiškindamas savo būklę, jis liepė man nebe verkti ir paruošė vaistažolę. išgerti manęs, kurį išgėriau ir po trijų mėnesių buvau nėščia su dvyniais berniukais, dabar esu išdidi mama. susisiekite su dr. Ajayi dėl bet kokios gyvenimo situacijos burtininko, kuris yra geras žmogus, ir aš tikiu, kad jis padės jums atkurti taiką jūsų namuose. „Viber“ arba „WhatsApp“: +2347084887094 arba el. Paštas: drajayi1990@gmail.com
 • Janina Mucholli
  prieš 21 minučių
  Niekada netikėjau rašybos rašyba ar magija, kol nesutikau daktaro Ajayi, su kuriuo susisiekiau per jo numerį: +2347084887094 „WhatsApp“, pergyvenu sunkumus santuokoje, nes mano vyras sakė, kad po 9 metų daugiau nenori nieko daryti su manimi. santuoka, aš tikrai myliu savo vyrą, todėl ieškau pagalbos susitarti dėl savo santuokos, o naršydamas pamačiau, kur vyras rekomendavo gydytoją Ajayi, nes jis padėjo jam būti paaukštintam savo darbo vietoje su rašyba, aš kreipiausi į Daktaras Ajayi ir, paaiškinęs jam save, papasakojo, ką reikia padaryti, norint atkurti taiką mano namuose, atlikus visus jo nurodymus, mano vyras persigalvoja ir mes gyvename laimingai ir jis niekada daugiau neminėjo apie skyrybas. Šiandien susisiekite su dr. Ajayi dėl bet kokių santykių problemų ar bet kokio gyvenimo aspekto. Jis suras jūsų problemos sprendimus. „Viber“ / „WhatsApp“ numeris: +2347084887094 arba el. Paštas: drajayi1990@gmail.com

 • Steve Zaha
  prieš 48 minučių
  Po 5 metų santuokos mano žmona paliko mane kitam vyrui. Aš bandžiau visomis priemonėmis susitaikyti su ja, tačiau ji niekada nesutiko grįžti namo sakydama, kad jai nuobodu santuoka. Ieškojau būdų, kaip ją susigrąžinti internete, kai užklupau liudijimą apie burtų ratuką, vadinamą dr. Ajayi, kuris padėjo žmonėms išspręsti santykių problemas, kuriomis niekada netikėjau dvasiniu darbu, bet myliu savo žmoną ir beviltiškai noriu, kad ji sugrįžtų į mano gyvenimą. . Taigi, susisiekiu su daktaru Ajayi ir paaiškinu jam savo problemas, mano didžiausiai nuostabai, DR AJAYI padėjo man sugrąžinti savo moterį po 3 dienų ir dabar mano santykiai yra tobuli, kaip jis pažadėjo. Grąžindamas savo buvusį nuolatinį burtą, jūs ne tik sugrąžinsite mylimą žmogų, bet ir vėl sujungsite savo meilužių jausmus, kad būtumėte patenkinti tuo asmeniu. Jei išgyvenate santykių sunkumus ir norite greito sprendimo, susisiekite su dr. Ajayi el. Paštu: drajayi1990@gmail.com arba „WhatsApp“ ARBA „Viber“ numeriu +2347084887094

Parašykite komentarą