Daugiau kaip 210 tūkst. nepasiturinčių gyventojų gruodžio mėnesį sulauks paramos maisto produktais ir higienos prekėmis

Prasidėjo paskutiniai šiais metais paramos maisto produktais ir higienos prekėmis dalijimai, kurie tęsis skirtingose savivaldybėse iki pat didžiųjų žiemos švenčių. Iš viso parama maisto produktais nepasiturinčius šalies gyventojus šiemet pasieks jau šeštą kartą. Gruodžio mėnesį kartu su maisto produktų dalijimu gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis.

„Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai. Šiuo laikotarpiu labai svarbu padėti nepasiturintiems ar mažas pajamas gaunantiems žmonėms“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Gruodžio mėnesio dalijimo metu sunkiau besiverčiančius gyventojus pasieks paramos krepšelis, kurį sudarys 11 skirtingų maisto produktų: ekologiški makaronai, greito paruošimo avižų košė su uogomis (avietėmis), konservuotos keptos pupelės pomidorų padaže, konservuota raugintų agurkų sriuba, rapsų aliejus, miltų mišinys blynams, razinų ir riešutų mišinys, saldintas sutirštintas pienas, kiaulienos konservai, vištienos konservai ir avižiniai sausainiai su šokolado gabaliukais.

Taip pat su gruodžio mėnesio dalinimu žmonės gaus 4 higienos prekes: skystą skalbiklį, šampūną, dantų pastą ir dantų šepetėlį.

Visi paramos paketai bus iš anksto supakuoti ir paruošti išsinešti, todėl asmeninių krepšelių žmonėms atsinešti nereikės.

Paramos dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir dvi nevyriausybinės organizacijos – labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija.

Parama dalijama daugiau nei 600 punktų visoje Lietuvoje. Dėl tikslaus dalijimo laiko gyventojai turėtų kreiptis į savo seniūniją arba šios informacijos ieškoti savo savivaldybės administracijos bei „Maisto banko“  interneto puslapiuose.

 Maisto produktus gali gauti tie gyventojai, kurių vidutinės mėnesinės pajamos vienam šeimos nariui šiuo metu neviršija 220,50 eurų per mėnesį. Esant objektyvioms priežastims, savivaldybių administracijos nustatyta tvarka, parama gali būti skiriama, kai pajamos viršija nurodytą sumą per mėnesį. Išimties atvejus ir jiems taikomus dydžius nustato kiekviena savivaldybė individualiai.

Gruodžio mėnesį paramą gaus daugiau kaip 210 tūkst. paramos gavėjų.

2022 12 02 SADM maisto dalijimas nepasiturintiems gyventojams

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą