Nuotraukos autorius: P. Briedis

Virš Dzūkijos praskridęs lakūnas Paulius pamatė gaisro padarinius: tai jau visos šalies nelaimė

Tai jau visos šalies nelaimė!

Nors Alytaus gaisras jau suvaldytas ir beveik užgesintas, pasekmes apylinkių gyventojai ir vietoje dirbantys žmonės jaus dar ilgai. Kokia iš tiesų yra situacija Pietų Lietuvoje ir kaip dėl gaisro yra užterštas oras parodė į dangų lėktuvėliu pakilęs lakūnas Paulius Briedis. Vyras užfiksavo smogą, kuris tvyro itin dideliame plote.

„Skirta parodyti, kad Alytaus gaisras nėra lokali, o visos šalies nelaimė. Šios nuotraukos darytos pirmadienį vidudienį, skrydžio virš Alytaus ir Pietų Lietuvos metu. Nors dangus giedras, kai kur smogas nuo dūmų neleido matyti toliau 5 km. Kiek daug reiškia degimas be filtrų. Kone visa Pietų Lietuva kvėpuoja padangomis“, – laiške prie atsiųstų nuotraukų rašė P. Briedis. Gaisras padangų perdirbimo gamykloje Alytuje kilo praėjusio trečiadienio naktį. Penktadienį gaisras lokalizuotas, ugniagesiai šį trečiadienį įvykio vietoje dar dirbo, nes padangos gaisravietėje dar smilksta. Lrytas.lt primena, kad ketvirtadienį išlieka rekomendacija nevykdyti veiklos Pramonės rajone esančioms įmonėms. Be kita ko, išlieka draudimas prekiauti lauke bet kokiais maisto produktais.

„Gaisras pramonės rajone kol kas dar neužgesintas – gaisravietėje vis dar smilksta padangos, šiek tiek rusena perkasami degėsiai. Tikėtina, kad ketvirtadienio popietę jau pavyks jį užgesinti“, – rašoma savivaldybės pranešime. Pirminiais duomenimis įmonės UAB „Ekologistika“ patalpose iki gaisro buvo laikoma 1880 tonų naudotų padangų atliekų.

Aplinkai padarytos žalos skaičiavimo metodikoje nurodoma, kad sudegus 1 tonai gumos, yra taikomas 2678,16 eurų žalos dydis, tai yra apie 5 mln. eurų. Galutinė aplinkai padaryta žala bus įvertinta nustačius tikslų sudegusių gumos medžiagų kiekį

Š.Meškys BNS, ELTA ir lrytas.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą