Renkami nauji „Maximalistai“: kaip gauti stipendiją visiems mokslo metams?

 

Gabiausi, talentingiausi, sumaniausi ir iniciatyviausi Lietuvos moksleiviai ir vėl gali pretenduoti į lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ įsteigtą šiemet 70 tūkst. eurų siekiančią „Lietuvos Maximalistų“ stipendiją. Nuo ketvirtadienio visą mėnesį moksleiviai kviečiami teikti paraiškas dalyvauti jau septynioliktus metus prekybos tinklo vykdomoje programoje, kuria siekiama piniginėmis stipendijomis paskatinti išskirtiniais pasiekimais įvairiose srityse pasižymėjusius šalies moksleivius.

„Šalies mokyklose gausu būsimų mokslo, meno, sporto žvaigždžių, inovacijų kūrėjų ir visuomenės lyderių. Tam, kad šie talentai būtų realizuoti, svarbu nuo mažų dienų juos puoselėti, padėti jiems skleistis. Būtent toks yra „Lietuvos Maximalistų“ programos tikslas. Pirmieji žingsniai dažnai būna sunkiausi, todėl finansinė parama ir indėlis į talentingų jaunuolių augimą yra vienas iš būdų, kuriuo prisidedame prie Lietuvos ateities kūrimo. Tai nuosekliai darome jau beveik du dešimtmečius“, – sako „Maximos“ generalinė direktorė Kristina Meidė.

Vykdant programą bus renkami mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologiškumo, inovacijų ir pažangumo sričių „Maximalistai“. Jiems visus ateinančius mokslo metus kiekvieną mėnesį bus skiriamos 150 arba 75 eurų stipendijos. Šie pinigai padės moksleiviams dalyvauti įvairiose mokslo olimpiadose, sporto varžybose, Lietuvoje ir užsienyje vykstančiuose seminaruose ir kituose renginiuose, lankyti būrelius ir įvairius užsiėmimus, įsigyti mokymosi priemonių.

Iš viso praėjusiais metais „Maximalistais“ pretendavo tapti daugiau nei pusė tūkstančio talentingų ir įvairiais pasiekimais pasigirti galinčių šalies moksleivių. Viena iš jų – stipendiją sporto kategorijoje laimėjusi vienuoliktokė Kotryna Teterevkova. Šiandien ji yra laikoma viena perspektyviausių Lietuvos plaukikių. Šią vasarą vyksiantiems Europos jaunimo, Pasaulio jaunimo ir Pasaulio suaugusiųjų plaukimo čempionatams intensyviai besiruošianti mergina pasakoja, kad „Maximalistės“ statusas jai suteikė dar daugiau motyvacijos.

„Mėginti tapti „Maximalistu“ tikrai verta. Tai yra dar vienas tavo pasiekimų ir gebėjimų įrodymas, postūmis siekti daugiau. Gaunama stipendija neabejotinai padeda ir praktiškai. Mano atveju ji leido padengti plaukikams būtinų masažų ir maisto papildų, kelionių į treniruotes išlaidas“, – pasakoja Lietuviai olimpinius medalius ateityje iškovoti siekianti K. Teterevkova.

„Maximalistais“ anksčiau taip pat yra tapę Giedrius Titenis, Martynas Levickis, Evelina Sašenko. Gabius ir talentingus vaikus „Maxima“ skatins jau 17 kartą.

Moksleivių pateiktas paraiškas vertins komisija, kurią sudaro kiekvienos srities ekspertai, o taip pat prekybos tinklo „Maxima“ atstovai. Viena iš komisijos narių, VGTU mokslininkė dr. Milena Medineckienė, kuri vertins kandidatus inovacijų ir ekologiškumo srityse, sako, kad talentus svarbu pastebėti ir paskatinti dar mokyklos suole.

„Inovacijų ir ekologiškumo sritys yra svarbios ne tik šalies mastu. Netausojant gamtos ir nekuriant inovacijų tvarumui, ilgainiui nebeliktų galimybių džiaugtis jokiais pasiekimais. Dėl to jaunosios kartos idėjos ir indėlis siekiant įveikti šiandien kylančius iššūkius bus vis reikšmingesnis. Turime jaunimą padrąsinti ir palaikyti“, – sako dr. M. Medineckienė.

Savo paraiškas dalyvauti programoje moksleiviai arba jų tėvai gali teikti visą mėnesį: iki liepos 20 dienos. Kartu su paraiška dalyviai turi pateikti ir tarptautinių bei nacionalinių olimpiadų, varžybų ir konkursų diplomų kopijas ar kitus jų pasiekimus įrodančius dokumentus. Bus vertinami ir moksleivių motyvaciniai laiškai, kuriuose jaunieji talentai turėtų išdėstyti savo ateities tikslus, lūkesčius ir motyvus, dėl kurių dalyvauja programoje.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą