Vokiečių aviganis Vegas susekė šešis vietnamiečius ir juos lydėjusį armėną

 

Druskininkų pasieniečiams aptikus įtartinų iš Baltarusijos vedusių pėdsakų, jais sekęs vokiečių aviganis Vegas surado šešis neteisėtus migrantus iš Vietnamo ir, įtariama, jų vedlį armėną. Vėliau vietnamiečius Lietuvos pasieniečiai grąžino kolegoms Baltarusijoje. Armėnas suimtas mėnesiui.
Sekmadienį Druskininkų užkardos pasieniečiai ant kontrolinės pėdsakų juostos pastebėjo įtartinų žymių. Kilo įtarimų, kad švieži pėdsakai veda iš Baltarusijos į Lietuvą. Į įvykio vietą buvo iškviestas Druskininkų užkardos kinologas su tarnybiniu vokiečių aviganiu Vegu.
Keturkojis pasienietis iškart užuodė įtariamų pažeidėjų pėdsakus ir jais VSAT pareigūnus nuvedė į Lietuvos gilumą. Mišku Vegas sekė apie 3 kilometrus, kol tankumyne ties Druskininkų savivaldybės Latežerio kaimu aptiko septynis besislepiančius vyrus. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo šeši neteisėti migrantai iš Vietnamo ir 24-erių armėnų tautybės Rusijos pilietis. Įtariama, kad jis – vietnamiečius lydėjęs vedlys.
VSAT Varėnos rinktinėje dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 2 metų. Armėnui dar pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną. Už tokį nusikaltimą gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 6 metų.
Susitikimo su Baltarusijos pasieniečiais metu vietnamiečiai vėliau buvo perduoti kaimyninei valstybei. Armėną teismas leido suimti mėnesiui.


VSAT informacija

 

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą