Kaip Alytaus medikai pasitiks naują viruso bangą – pasitarimas savivaldybėje

„Pasitikti naują viruso bangą Alytaus medikai pasiruošę, bet visi tikimės, kad susirgimų antplūdis miestą ir šį kartą aplenks“, - po pasitarimo su Alytaus miesto savivaldybės gydymo įstaigų atstovais sakė Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė. 

Susitikimo metu aptarta situacija savivaldybės pavaldume esančiose gydymo įstaigose, įvertintas jų pasirengimas galimam virusu užsikrėtusių pacientų srauto valdymui, ligonių hospitalizavimui, kalbėta apie mobilaus tyrimų punkto darbo laiko pailginimą. 

Pasak Alytaus miesto savivaldybės gydytojo Povilo Jagelavičiaus, pastaruoju metu augantis siunčiamų išsitirti dėl COVID-19 viruso asmenų skaičius verčia galvoti apie tai, kad mobilus patikros Pramonės gatvėje punktas nuo rugsėjo pradžios jau turėtų dirbti nebe dvi, bet keturias valandas per dieną. 

Gydytojo teigimu, maždaug pusė visų punkte tiriamų asmenų yra alytiškiai, ketvirtadalį sudaro Alytaus rajono gyventojai, kiti – iš aplinkinių rajonų, būna net ir iš Vilniaus. 

„Jeigu srautai gerokai išaugs, manau, kad kaip ir pavasarį, dėl mobilaus patikros punkto darbo reikės kooperuotis visoms savivaldybėms“, - sakė P. Jagelavičius.

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktoriaus pavaduotojo medicinai Dmitrijaus Kačiurino teigimu, labai daug  problemų išspręstų laboratorinė tyrimų įranga, kuria per valandą būtų galima gauti rezultatus dėl COVID viruso. 

„Dabar mes du kartus per dieną tyrimus vežiojame į Vilnių, iki jo valanda kelio, o galėdami daryti tyrimus vietoje, per tą valandą jau žinotume atsakymą. Kiek domėjomės, įrangos kaina nėra labai gąsdinanti, apie 40 tūkstančių, tačiau problema yra, kad turi būti licencijuota laboratorija, tas procesas gali užimti labai daug laiko, ir kažin ar bus pakankama politinė valia tą paslaugą atiduoti regionams?“, - nuogąstavo pavaduotojas.

Savivaldybės administracijos direktoriaus Rolando Juonio teigimu, šiuo klausimu savivaldybė galėtų kreiptis į Lietuvos savivaldybių asociaciją, kad ir kitos su panašia problema susiduriančios savivaldybės galėtu vienu balsu kalbėti su Sveikatos apsaugos ministerija ir Vyriausybe. 

Taip pat susitikimo metu diskutuota ir dėl karščiavimo klinikos veiklos atnaujinimo, kadangi artėjant gripo sezonui, pacientų su virusinių susirgimų simptomais gali būti gerokai daugiau, o jų srautai negali kirstis su kitais gydymo įstaigų pacientais. Diskutuota apie galimas tokios klinikos vietas, tačiau pasirinkimas nėra didelis, nes pagal nustatytą tvarką, netoli jos turi būti rentgeno aparatas. 

Mero pavaduotoja J. Šukevičienė domėjosi, ar gydymo įstaigos pakankamai apsirūpinusios reikalingomis apsaugos ir dezinfekavimo priemonėmis, kuriam laikui jų atsargų užteks. 

Visų gydymo įstaigų atstovų teigimu, visų priemonių tikrai užteks mažiausiai mėnesiui, o kai kurių – ir dar ilgiau. Gripo vakcinos taip pat užsakyta, tačiau kol kas neaišku, kada ji bus gauta. Ir nors visuomenėje lyg ir svarstoma, ar čia šiemet skiepytis nuo gripo, jeigu koronvirusas siaus, Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Infekcijų kontrolės skyriaus vedėja Danutė Kuzmickienė sakė, kad skiepytis vis tiek reikia. 

„Jei gripo ir pasiskiepijus išvengti nepavyktų, tai komplikacijos susirgus po skiepų bus tikrai mažesnės. O kaukės, jeigu jas ir visur nešiosime, nei viruso, nei gripo nesulaikys – sulaikys tik pačių žmonių sąmoningumas ir atsakingumas“, - sakė gydytoja.

Ams, Komunikacijos skyriaus informacija 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą