Tekstilėms atliekoms - daugiau konteinerių ir vienas prašymas

Alytuje pastatyti dar keturi konteineriai tekstilės atliekoms, o jas surenkantys ir toliau tvarkantys žmonės turi vieną prašymą: prieš išmesdami sudėkite šias atliekas į maišelius ir juos užriškite. Taip jūsų išmesti drabužiai, avalynė liks tvarkinga, nepasimes batų poros, o palikta prie konteinerių tekstilė nesušlaps ir neišsipurvins. 

Alytuje yra jau 26 tekstilės atliekų konteineriai. Keturi nauji konteineriai pastatyti Kernavės g. 8, Tvirtovės g. 11, Studentų g. 14, Saulėnų g. 4. Konteineriai statomi miesto savivaldybės nurodytose vietose.

Į tekstilės atliekų konteinerius reikia mesti tik dar tinkamus dėvėti drabužius ir avalynę – surinkta ji rūšiuojama pakartotinio daiktų naudojimo centre „TikoTiks“ ir atiduodama labdaros organizacijoms, socialiniams centrams, gyventojams. 

Tolesniam naudojimui netinkamą tekstilę reikia mesti į mišrių atliekų konteinerį, o surinkus didesnius kiekius, vežti į rūšiavimo centrus. 

Alytuje tekstilės atliekų konteineriai tuštinami vieną kartą per savaitę. Bet kai kurie jų prisipildo labai greit ir atliekas tenka vežti 2-3 kartus per savaitę. 

Vis dažniau pastebima, kad yra žmonių, bandančių išsitraukti drabužių iš tekstilės atliekų konteinerių sumestas atliekas, išdraskančių prie konteinerių paliktus maišus ir paliekančių netvarką. Jos būtų galima išvengti, jei po tekstilės atliekas besirausiantys žmonės jas bent jau sumestų atgal į konteinerius. Bet geriausia, žinoma, nedraskyti – drabužių, avalynės galima atvykti pasiimti į „TikoTiks“ centrą, esantį Takniškių kaime Alytaus rajone. 

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą