Pradėjus kolumbariumo statybas Alytuje, pakeistos kapinių taisyklės


Alytaus miesto Klevų gatvės kapinėse jau pradėta kolumbariumo statyba, todėl Alytaus miesto savivaldybės taryba 2019-10-31 posėdyje patvirtino naujas Žmonių palaikų laidojimo Alytaus miesto kapinėse, jų tvarkymo ir lankymo taisykles, bei kolumbariumo nišos kainą.
Vienoje kolumbariumo nišoje bus galima patalpinti tiek urnų, kiek joje jų telpa. Kolumbariumų nišos akmens plokštėje būtina užrašyti nišoje palaidoto asmens vardą ir pavardę, gimimo ir mirties datas. Raidžių ir skaičių šriftą ir dydį renkasi ir užsisako pats už kolumbariumo priežiūrą atsakingas asmuo savarankiškai. Kolumbariumų nišos akmens plokštėje leidžiama pavaizduoti tik religinius tikėjimo simbolius. Prie kolumbariumo sienelių, pagrindo tvirtinti vazas, žvakes, jų laikiklius, skulptūrėles, dirbtines gėles ar pan. draudžiama.
Kolumbariumo nišos vienkartinis mokestis yra 1 000 Eur. Ją galima įsigyti ne tik kremuotų palaikų laidojimo atveju, tačiau ir iš anksto sumokėjus minėtą mokestį. Naujame kolumbariumo stulpelyje galima rinktis bet kurią laisvą nišą, stulpeliai numeruojami iš kairės į dešinę, iš viršaus į apačią.
Kaip ir Klevų, taip ir Daugų gatvės kapinėse galės būti skiriama nauja kapavietė kapinėse numatytose vietose Alytaus miesto ir Alytaus miesto gyventojų artimųjų kremuotiems palaikams laidoti.
Taisyklėse patikslinta kapaviečių pripažinimo neprižiūrimomis, jų priežiūros organizavimo ir leidimų laidoti išdavimo neprižiūrimose kapavietėse tvarka. Taisyklės papildytos skyriumi, kuris reglamentuoja nenustatytos tapatybės ir vienišų asmenų palaikų laidojimą.

Alytaus miesto savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą