Neišėjus iš namų: knyga ir virtualus turas po Simno bažnyčią

Nuo šiol norintiems apsilankyti Simno Švč. M. Marijos Ėmimo Į Dangų bažnyčioje užtenka turėti prieigą prie interneto. Internete galima rasti suskaitmenintą profesoriaus Arvydo Šeškevičiaus knygą „Simno bažnyčiai 500 metų“ ir fotografo Vitalijaus Janušonio sukurtą virtualų turą po Simno bažnyčią.

Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka sėkmingai įgyvendino projektą „Knygos „Simno bažnyčiai 500 metų“ skaitmeninimas“. Projektas skirtas įvairaus amžiaus skaitytojų auditorijai, skatina labiau domėtis savo krašto istorija ir kultūriniu paveldu. Projekto skaitmeninėmis veiklomis siekiama platesnės sklaidos, patogumo ir saugumo karantino laikotarpiu ir po jo. Taip pat dėl jaunųjų moksleivių ir studentų, kurie labiau vertina skaitmeninį produkto variantą nei popierinį, ir, svarbiausia, dėl išliekamosios vertės, nes suskaitmenintas dokumentas ilgaamžiškumu pranoksta popierinį. Projekto įgyvendinimo metu suskaitmeninta profesoriaus Arvydo Šeškevičiaus knyga „Simno bažnyčiai 500 metų“. Ji skelbiama kraštotyros interneto svetainėje www.dainavoskrastas.lt skyriuje „Suskaitmenintos knygos“. Į projekto įgyvendinimą įtraukti profesionalūs dalyviai, kurie prisidėjo prie knygos įžangos.

Kultūros paveldo departamento Alytaus skyriaus vyriausioji specialistė, dailėtyros mokslo daktarė Margarita Janušonienė knygos įžangoje pasidalino Simno bažnyčios altorių tyrinėjimų rezultatais. Alytaus mokslininkų draugijos „Vizija“ narys, socialinių mokslų daktaras, docentas Kazimieras Sventickas parengė pranešimą „Simno bažnyčia ir jos kunigai Lietuvos istorijoje“. Alytaus turizmo informacijos centro vyr. specialistė Birutė Malaškevičiūtė parengė pranešimą „Simno bažnyčia: Užnemunėje – seniausia, bet tarp turistų – populiariausia“. Visi šie apžvalginiai straipsniai leidžia be papildomų paieškų daugiau sužinoti apie Simno bažnyčią, jos įtaką ir svarbą Lietuvos istorijoje, plačiau susipažinti su Simno bažnyčios altorių tyrinėjimų rezultatais.

Sukurtas virtualus turas po Simno bažnyčią, skelbiamas Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos svetainėje www.alytus.rvb.lt skyriuje „Nuorodos“, leidžia neišėjus iš namų susipažinti su vienintele bazilikine kryžminio plano renesansine bažnyčia Lietuvoje, įtraukta į Nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą. Virtualaus turo metu galima apžiūrėti bažnyčią iš paukščio skrydžio, „pasivaikščioti“ po šventorių, apsilankyti bažnyčioje ir virtualiai apžiūrėti sakralines vertybes, bažnyčios inventorių, susipažinti su trumpa bažnyčios istorija. „Pasivaikščioti“ po bažnyčią galėsite bet kokiu moderniu išmaniuoju įrenginiu, nepriklausomai nuo jo dydžio ar techninių parametrų. Ir ne kliūtis blogas oras – juk virtualus turas tai lyg pasivaikščiojimas po aplinką, po bet kurią pasaulio vietelę net neišeinant iš namų, ne realybėje o internete.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

 

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą