Alytaus apskrities gyventojai jau deklaravo daugiau nei 2 mln. eurų NT nuomos pajamų

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad savo nekilnojamąjį turtą (NT) nuomojantys gyventojai gautas pajamas turi deklaruoti iki gegužės 2 d. VMI duomenimis, už 2021 m. apie 900 Alytaus apskrities gyventojų jau deklaravo 2,2 mln. eurų pajamų iš NT nuomos.

„Praėjusiais metais 333 Alytaus apskrities gyventojai pasirinko veiklą su verslo liudijimu gyvenamosios paskirties NT nuomai kitiems gyventojams. Šie gyventojai, įsigydami verslo liudijimus, sumokėjo 74 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio (GPM), apie šimtas iš jų šiemet jau deklaravo pajamas“, - teigia Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė.

Kauno AVMI primena, kad pajamų mokesčio deklaracijas turi pateikti ir tie gyventojai, kurie vykdė nuomos veiklą su verslo liudijimu, tačiau pajamų negavo. Jei gyventojo pajamos iš šios veiklos viršijo 45 tūkst. eurų ribą, viršijanti dalis papildomai apmokestinama 15 proc. GPM.

„Kita dalis gyventojų, nuomodami tiek gyvenamosios paskirties, tiek kito pobūdžio NT, pavyzdžiui, žemės sklypą, veiklos neregistruoja, o gautas pajamas deklaruoja kaip Nekilnojamojo pagal prigimtį daikto nuomos pajamas ir sumoka 15 proc. arba 20 proc.  GPM“, - primena J. Stankienė. 

Pažymėtina, kad gyventojai, kurie NT nuomojo įmonėms arba individualią veiklą vykdantiems gyventojams, GPM nemoka, nes gautos pajamos yra priskiriamos A klasės pajamoms, nuo kurių mokestį išskaičiuoja ir sumoka nuomininkas.

Kaip pateikti pajamų deklaraciją, rasite čia bei www.vmi.lt > Gavau turto nuomos pajamų. Paslaugas nuotoliniu būdu teikiame telefonu  8 5 2191 777, o konsultacijas – 1882 (+370 5 260 5060). Atvykimui į aptarnavimo padalinį būtina išankstinė registracija vizitui per VMI registracijos sistemą.

VMI informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą