Savivaldybės raginimas padėjo: neprižiūrimų sklypų sąrašas trumpėja


Savivaldybė nuolat tvarko ir prižiūri įvairias Alytaus miesto viešąsias vietas ir jau antrus metus įpareigoja gyventojus susitvarkyti savo turimų sklypų teritorijas. Dar 2016 m. savivaldybės taryba nustatė tvarką pagal kurią kasmet sudaromas neprižiūrėtų sklypų sąrašas. Šiemet į sąrašą pateko 200 neprižiūrimų sklypų.
Pagal galiojančias miesto tvarkos taisykles turi būti nušienauti bendrijoms, privatiems asmenims ir įmonėms priklausantys sklypai. Į neprižiūrimų sklypų sąrašą įtraukiami tie sklypai, kurie apaugę sumedėjusiais augalais, žole, avarinės būklės medžiais, taip pat sklypai, kuriuose laikomas statybinis laužas ar daiktai, yra apleistų pastatų ir kt.
Vasarą Alytaus miesto savivaldybės administracija raštu informavo neprižiūrimų žemės sklypų savininkus, kad jų apleistas sklypas gali būti įtrauktas į Nenaudojamų žemės sklypų sąrašą. Sąrašas bus teikiamas Valstybinei mokesčių inspekcijai žemės mokesčiui apskaičiuoti, taikant Žemės mokesčio įstatyme nustatytą maksimalų (4 proc. nuo žemės mokestinės vertės) mokesčio tarifą 2018 m. mokestiniams laikotarpiui. Tokiu atveju mokesčio dydis didėja iki 10 kartų. Gyventojai gavę pranešimą, per 20 darbo dienų turėjo susitvarkyti savo turimus, sklypus, kad sklypas nebūtų įtraukas į minėtą sąrašą. Taip pat buvo primenama, kad jiems priklausantis žemės sklypas turi būti šienaujamas bent tris kartus per metus.
Apleistų 200 žemės sklypų savininkams išsiųsti pranešimai su nustatytu terminu susitvarkyti savo žemės sklypą arba mokėti padidintą mokestį davė gerus rezultatus. Galutiniame sąraše liko 54 sklypai – jiems taikomas padidintas (4 %) mokesčio tarifas. Tačiau tikimasi, kad didžioji dalis jų bus sutvarkyti, nes savivaldybė siekia ne bausti, o skatinti tvarką mieste. 2017 metais iš 228 į sąrašą įtrauktų sklypų neprižiūrimi buvo 58, tačiau vėliau po pratęsto termino liko tik 29. Praėjusiais metais iš tokių sklypų naudotojų buvo papildomai surinkta 12 tūkst. eurų.
„Alytaus miesto savivaldybė administracija, sudarydama nenaudojamų ir neprižiūrimų sklypų sąrašą, nesiekia bausti žemės sklypų naudotojų, o siekia paskatinti tvarkytis ir prižiūrėti turimus žemės sklypus, nes mūsų visų bendras tikslas tvarkingas ir patrauklus miestas. O tiems, kurie nenori siekti bendro tikslo, tenka sumokėti didesnį žemės mokestį. Taip pat yra tokių sklypų, kurių savininkai jau daugelį metų mirę ir niekas jų nepaveldėję, todėl savivaldybė kitais metais planuoja tokius sklypus pripažinti bešeimininkiais,“ – teigia Finansų ir investicijų skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Vaikšnoras.

Alytaus miesto savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą