Integruotos pamokos Lietuvių liaudies buities muziejuje

Spalio 3 dieną Miroslavo gimnazijos Ig klasės mokiniai vyko į Lietuvių liaudies buities muziejų, kuris yra vienas didžiausių ir daugiausiai eksponatų turintis etnografijos muziejus Europoje po atviru dangumi.

Netradicinėje aplinkoje mokytojos A. Krisiulevičienė ir I. Rauličkienė vedė mokiniams integruotas lietuvių kalbos ir literatūros ir kūno kultūros pamokas.

Pakeliui į muziejų lietuvių kalbos mokytoja mokiniams priminė ir papasakojo, kokios yra lietuvių kalbos tarmės, kaip jos natūraliai keičiasi ir nyksta, todėl jas išsaugoti ilgiau galime tik nesigėdydami kalbėti savo gimtąja tarme. Mokiniams patiko klausytis mokytojos pateiktų tarmiškų vaizdingų žodžių ir šmaikščių posakių. Visos kelionės metu visi stengėsi kalbėti dzūkiškai.

Atvykę į muziejų, mokiniai su kūno kultūros mokytoja pasimatavo pulsą, kad galėtų stebėti ir įvertinti savo fizinę būklę, einant sparčiuoju žingsniu, ir palyginti jį kelionės pabaigoje.

Rumšiškių liaudies buities muziejuje buvo aplankytos visos etnografinės sodybos. Pasinaudota proga pamatyti pastatus, kurių amžius siekia iki 200 metų. Didelis dėmesys skirtas nacionaliniam kultūros simboliui - tautiniam kostiumui, nes 2017 metai paskelbti Tautinio kostiumo metais.

Važiuodami namo, keliauninkai stebėjo vis labiau rudenėjančią Lietuvos gamtą, pasidžiaugė turiningai praleistu laiku. Visi sugrįžo į mokyklą kupini įspūdžių.

 

Miroslavo gimnazijos informacija 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą