Pasienio angelų šventė Alytuje

Rugsėjo 5 dieną vykusiame festivalyje „Pasienio angelų vasara", projekto dalyviai pristatė savo meninius gebėjimus, dalyvavo sporto rungtynėse, demonstravo keramikos pamokų metu pagamintus angelus – pasienio draugystės, vilties ir šilumos simbolį. Tai buvo smagi šventė ir mažiems, ir dideliems. Bendri šokiai, bendros dainos, sportiniai iššūkiai suvienijo projekto partnerius palydint vasarą. Smagu, kad festivalyje dalyvavo ir visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus" darbuotojai, kurie ne tik organizavo sporto rungtis, bet ir papasakojo vaikams apie organizacijos veiklą, socialines iniciatyvas.

Nuo šių metų kovo 1 d. įgyvendinamas antrasis tarptautinis kartu su pasienio partneriais projektas, skirtas Alytaus ir Elko miestų bendruomenėms. Elko miesto savivaldybė ir Alytaus miesto socialinių paslaugų centras, siekdami būti socialiai atsakingais, įgyvendina naujas inovatyvias socialines iniciatyvas. Projekto partneriai kovoje su skurdu, socialine atskirtimi, patyčiomis mokyklose ir namuose, smurtu, siekia pagelbėti socialinės rizikos vaikams, jaunuoliams, jų šeimoms. Būti bendruomenės užribyje, už kurio gyvena gerbiami ir protingi vaikai, dažnai nesuteikiama galimybė tiems, kurie gyvena kitaip. Kartu dirbant, mokantis, kuriant, susirandant naujų draugų ir kitaip nei įprasta leidžiant laisvalaikį, abiejų pasienio savivaldybių vaikai atvers naują langą pokyčiams - jie visi drauge kūrybingi, atsakingi, save motyvuojantys tolimesniems mokslams, socialinei integracijai. Kalbų ir amato mokymasis atveria naujas galimybes pažeidžiamos grupės dalyviams. Įgyvendinant projektą tikslinės grupės dalyviai ne tik kartu mokosi anglų kalbos, dalyvavo vasaros stovykloje, bet taip pat kūrė pasienio angelus – vilties, pasitikėjimo ir svajonės simbolį. Pasienio projektas skirtas atverti naujas galimybes rizikos vaikams, jaunimui, jų šeimoms, taip pat ir mokytojams bei socialiniams darbuotojams.

Sprendžiant socialines problemas visada turi būti komandinis darbas, todėl projektas „Atvertas langas į pasaulį Elko ir Alytaus vaikams" yra puikus pavyzdys kaip pasiekti pasitikėjimo, pagarbos. Projekto trukmė 12 mėnesių. Projekto investicijų dalis, tenkanti Alytaus miesto socialinių paslaugų centrui 20744,85 eurai, toje sumoje Europos regioninės plėtros fondo skirta parama 17633,12 eurų.

Alytaus miesto savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą