Gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus kitiems metams

Pagrindiniai faktai:

Nuo gruodžio 20 d. jau galima įsigyti verslo liudijimus 2018 metams. Tai patogiausia padaryti Mano VMI sistemoje arba naudojantis programėle „e.VMI".
Verslo liudijimų kainos siekia nuo 1 iki 1080 eurų metams. 1 euro pajamų mokestį 89 veiklos rūšims patvirtino 17 savivaldybių tarybos.
Lietuvoje populiariausias verslo liudijimas, leidžiantis prekiauti tik ne maisto produktais. Jį įsigijo apie 13 tūkst. asmenų.
2017 m. gruodžio 20 d., Kaunas. Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2018 metams. Tai patogiausia padaryti e. būdu, prisijungus prie Mano VMI, adresu www.vmi.lt/manoVMI. Šiais metais verslo liudijimus norimai veiklai vykdyti Alytaus mieste ir rajone jau įsigijo beveik 3 tūkst. gyventojų.

„VMI pastebi, kad išlieka gyventojų naudojimosi elektroninėmis paslaugomis augimo tendencija. 2017 m. iš daugiau nei 346 tūkst. su verslo liudijimais susijusių operacijų – išdavimu, pratęsimu, nutraukimu, net 44 proc. buvo atlikta elektroniniu būdu, tai yra 7 proc. daugiau nei pernai," – teigia Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė akcentuodama, kad verslo liudijimus įsigyti neišėjus iš namų taip pat galima ir naudojantis programėle išmaniesiems telefonams „e.VMI". Ją galima nemokamai parsisiųsti iš VMI svetainės, adresu https://www.vmi.lt/cms/mobiliosios-programeles.

Populiariausių verslo liudijimų trejetukas Alytuje išliko toks pat kaip ir praėjusiais metais: apie 485 gyventojai įsigijo prekyba tik ne maisto produktais verstis leidžiantį verslo liudijimą, antroje vietoje – kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla (302 gyventojai), trečioje – specialieji statybos darbai (265 gyventojai). Detali statistinė informacija pateikiama viešai prieinamose VMI rinkmenose, kurias galima rasti mokesčių administratoriaus interneto svetainėje (http://www.vmi.lt/cms/statistiniai-duomenys).

Alytaus rajone populiariausi specialieji statybos darbai (233 gyventojai), statybos baigimo apdailos ir valymo darbai (141 gyventojas) ir prekyba tik ne maisto produktais (77 gyventojai).

VMI pažymi, kad fiksuotą pajamų mokesčio dydį už verslo liudijimus nustato savivaldybės. Alytaus miesto ir Alytaus rajono savivaldybės visoms veiklos rūšims, neribojant veiklos teritorijos, 2017 metams nustatė 684 fiksuotą pajamų mokestį. Įsigyjant verslo liudijimus veiklai konkrečios savivaldybės teritorijoje, nustatytas nuo 12 iki 684 eurų fiksuotas tarifas Alytaus mieste ir nuo 1 iki 160 eurų Alytaus rajone. Mažiausią fiksuotą, t.y.1 euro pajamų mokestį Alytaus rajono savivaldybė nustatė 45 veiklos rūšims. Dažniausiai mažesnį metinį mokestį savivaldybės nustato nepopuliariausioms veikloms, pvz., batų valymui, gelbėtojų veiklai, dviračių nuomai, dovanų pakavimui ir kt. Palyginamąją kainų lentelę ir savivaldybių sprendimus dėl fiksuotų pajamų mokesčio dydžių ir lengvatų, taikomų įsigyjant verslo liudijimus 2018 metams, galima rasti VMI interneto svetainėje (http://www.vmi.lt/cms/web/kmdb/1.4.10.1?rqtj#Scroll_0), o pasinaudojus verslo liudijimų skaičiuokle (http://www.vmi.lt/cms/verslo-liudijimu-skaiciuokle12) galima savarankiškai apskaičiuoti preliminarias mokėtinų mokesčių sumas.

VMI atkreipia dėmesį, kad pasikeitus teisės aktams, reglamentuojantiems Valstybinio socialinio draudimo (toliau – VSD) įmokų mokėjimą, daliai gyventojų gali atsirasti nauja prievolė mokėti VSD nuo pajamų, gautų vykdant individualią veiklą pagal verslo liudijimą. Apskaičiuoti socialinio draudimo įmokas galima naudojantis „Sodra" verslo liudijimų skaičiuokle (http://www.sodra.lt/lt/skaiciuokles/verslo_liudijimo_skaiciuokle#step1).

Daugiau naudingos informacijos apie verslo liudijimų išdavimą, pratęsimą ir nutraukimą rasite Mokesčių inspekcijos tinklapyje www.vmi.lt arba paskambinę į Mokesčių informacijos centrą telefonu 1882 (+370 5 255 3190). Konsultacijos telefonu įrašomos ir lygiavertės rašytinėms.

VMI informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą