Gyvūnų prieglaudos pošventinio laikotarpio laukia su siaubu

Gyvūnų prieglaudos pošventinio laikotarpio laukia su siaubu - beglobių išlaikymui reikės dar daugiau lėšų.

 50 eurų per mėnesį - tiek vidutiniškai kainuoja gyvūnų prieglaudoje išlaikyti beglobį augintinį. Tad gyvūnų gerove besirūpinantys specialistai vienu balsu tvirtina - augintinis šventine dovana gali tapti tik išimtiniais atvejais ir tik gerai apsvarsčius, ar naujasis šeimininkas norės ir galės gyvūnu tinkamai pasirūpinti. O tam nepakanka vien noro ir geros valios - reikia ir finansinių investicijų.

 Faktai rodo, kad šventinis laikotarpis gyvūnų prieglaudoms itin įtemptas laikas – prieš šventes spontaniškomis ir neapgalvotomis dovanomis tampa nemažai gyvūnų. Tačiau šventėms praūžus - didelė dalis jų išmetami.

 „Prieš šventes dauguma žmonių impulsyviai pradeda galvoti apie augintinį. O tada matome, kad po švenčių į gatves išmetama daugybė gyvūnų ir žmonės net nesivargina jų atvežti į prieglaudą“, – konstatuoja pirmojo Lietuvoje kačių socializavimo centro „Vyšnių sodas“ projektų direktorė Monika Mužaitė.

 Tuo tarpu „Tautmilės prieglaudėlės“ vadovė Tautmilė Stanevičiūtė pastebi, kad gruodžio mėnesį iš gyvūnų globos namų paimama daugiau gyvūnų nei įprastai, tačiau prieglauda su baime laukia pošventinio laikotarpio.

 „Vien šiandien sulaukėme keturių skambučių - žmonės guodėsi, kad gavo dovanų keturkojus, tačiau neturi reikalingų sąlygų jiems auginti ir norėtų atiduoti į prieglaudą. Skauda širdį, tačiau mūsų gyvūnų globos namai nėra guminiai... Drąsiai galiu teigti, kad gyvūnai yra blogiausia dovana, jeigu nėra pasitarta su žmogumi, kuriam jį norite dovanoti“, – sako T. Stanevičiūtė.

 Atsižvelgdamas į tai, augintinių centras „PetCity“ inicijuoja atsakingo dovanojimo akciją „Aš ne dovana“. Pirkėjai parduotuvėse bus kviečiami susimąstyti apie atsakingą dovanojimą ir galės nupirkti dovanų beglobiams.

 „PetCity parduotuvėse neprekiaujame gyvais gyvūnais, nes naujo draugo įsigijimas yra labai atsakingas žingsnis, dėl kurio derėtų tartis su pasirinktus gyvūnus veisiančiais ar juos prižiūrinčiais specialistais, skirti daugiau laiko gyvūno poreikių ir charakterio savybių išsiaiškinimui. Tačiau patys augintiniai dovanas gauti labai mėgsta, o beglobiams tokia dovana neretai išgelbėja gyvybę. Padovanotos prekės, priežiūros ir medicininės paslaugos taps svarbia pagalba prieglaudoms, kurių išlaidos po švenčių smarkiai šokteli aukštyn“, – sako „PetCity“ atstovas Lietuvoje Vilius Dovydauskas

 „Sveiką katę vidutiniškai išlaikyti kainuoja maždaug 50 eurų per savaitę. Mūsų prieglaudoje gyvena 100 kačių, tad kiekvieną mėnesį mums reikia mažiausiai 5000 eurų. Bijau pagalvoti, kaip situacija keisis po švenčių. Tiesiog kiekvienam norinčiam įsigyti augintinį siūlome atkreipti dėmesį, kad augintinis bet kuriuo momentu gali susirgti, jam gali prireikti operacijos, o jos gali būti visai nepigios, tarkime, siekti 700-800 eurų“, – sako M. Mužaitė.

 M. Mužaitės teigimu, atsakingas visuomenės požiūris į gyvūnus turėtų prasidėti nuo vaikų ugdymo.

„Mes labai daug investuojame savo laiko ir jėgų. Įvairioms vaikų amžiaus grupėms skaitome paskaitėles, pasakojame apie sergančius gyvūnus. Atsakomybės ugdymas yra ilgalaikis procesas, tad svarbu tai pradėti daryti kuo anksčiau“, – sako M. Mužaitė.

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą