Rajone apleistų bešeimininkių pastatų valstybinėje žemėje beveik neliko

Alytaus rajono savivaldybė nugriovė daugiau kaip pusė šimto bešeimininkių apleistų statinių ir sutvarkė jų teritorijas. Dar ketinama pašalinti ne mažiau kaip devynis tokius pastatus. Sutvarkytose valstybinės žemės plotuose vykdyti veiklą nori verslininkai, ūkininkai, bendruomenės.

Bešeimininkiai apleisti statiniai ne tik darko teritorijas, bet ir kelia grėsmę žmonių sveikatai ir gyvybei. Tokių statinių nugriovimo, teritorijų sutvarkymo valstybinėje žemėje projektus ne pirmus metus įgyvendina Alytaus rajono savivaldybė savo biudžeto ir Europos Sąjungos lėšomis. Šiuo laikotarpiu darbams buvo skirta daugiau nei 838 tūkst. Eur.

Iš viso per 2 etapus bus sutvarkyta valstybinėje žemėje stovinčių beveik 80 bešeimininkių objektų. Daugiausia – tai buvę kolūkių pastatai: kiaulidės, karvidės, arklidės, kluonai, sandėliai, dirbtuvės, naftos bazės.

Savivaldybė projektą įgyvendina nuo 2017 m. Per trejus metus nugriovė 70 objektų ir sutvarkė jų teritorijas, kurios užima beveik 15 ha plotą.

„Šalia sutvarkytų teritorijų veikiantys verslininkai mąsto apie plėtrą, taip pat jie dairosi į didesnius laisvus plotus, ūkininkai taip pat nesnaudžia, plečia savo dirbamos žemės laukus, bendruomenės mąsto apie sutvarkytų teritorijų pritaikymą viešiesiems poreikiams“, sako Alytaus rajono Butrimonių seniūnas Andrius Karlonas. Šioje seniūnijoje  jau sutvarkyta 13 bešeimininkių apleistų objektų, buvusių valstybinėje žemėje.

„Dėl sutvarkytų teritorijų esame kreipiasi į Nacionalinę žemės tarnybą, kad jos prioriteto tvarka būtų naudojamos viešiesiems poreikiams ir tik vėliau laikinam naudojimui kitų asmenų interesams tenkinti, turime minčių sutvarkytų teritorijų infrastruktūrą pritaikyti verslui“ , – sakė Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė.

Šiuo metu savivaldybės administracija iš projekto metu įvykdytų viešųjų pirkimų sutaupytų lėšų ruošia dokumentaciją dar ne mažiau 9 bešeimininkiams pastatams nugriauti ir sutvarkyti jų teritorijas.

Darbus planuojama pradėti dar šiais metais.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą