Į aukštąsias mokyklas įstojo daugiau nei trys šimtai Alytaus miesto mokyklų abiturientų

Šiais mokslo metais gimnazijų duris užvėrę abiturientai rugsėjo 1-ąją pradės naują gyvenimo etapą – studijas šalies ar užsienio aukštosiose mokyklose: universitetuose arba kolegijose. 

Preliminariais duomenimis iš 451 Alytaus miesto savivaldybės gimnazijų abituriento į šalies aukštąsias mokyklas įstojo 314 abiturientų.  Iš jų 217 studijoms  pasirinko šalies universitetus, 10 abiturientų – užsienio, 97 abiturientai profesiją ketina įgyti šalies neuniversitetinėse aukštosiose mokyklose - kolegijose. Praėjusiais metais iš 485 abiturientų į aukštąsias mokyklas įstojo 316 abiturientų.  Šiais metais neįstojo ar tiesiog nestoti į aukštąsias mokyklas nusprendė 109 abiturientai. 

„Šiais mokslo metais abiturientams pasiruošti brandos egzaminams mokantis nuotoliniu būdu buvo ypatingai sunku. Džiaugiuosi, kad šį nemenką iššūkį jie įveikė ir daugelis iš jų sėkmingai įstojo į aukštąsias mokyklas. Linkiu, kad pasirinktos studijos pateisintų viltis, o studentiškos idėjos sulauktų palaikymo ir, svarbiausia – pasibaigus studijoms sugrįžkite į savo gimtąjį miestą. Jūs čia esate visuomet laukiami֧“, – abiturientų sėkme džiaugiasi ir nepamiršti gimtojo miesto juos ragina Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.

Daugiausiai – 100  Alytaus miesto abiturientų įstojo į Vilniaus universitetą. 27 abiturientai studijoms pasirinko Kauno technologijos universitetą, 25 – Vilniaus Gedimino technikos universitetą (VILNIUS TECH).

Kiek daugiau nei šimtas abiturientų pasirinko kitą kelią – tarnauti Lietuvos kariuomenėje, ieškoti darbo šalyje ar užsienyje, stoti į Medininkų pasieniečių mokyklą ar tęsti mokymąsi  Alytaus profesinio rengimo centre.

AMS, Komunikacijos skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą