Pivašiūnų gimnazijos vasaros stovykla „Aitvaras ir jo draugai“

Išėję atostogų kai kurie vaikai lieka be aktyvaus užimtumo, taigi vasaros užimtumo stovykla yra vieta kur jie tobulina bendravimo įgūdžius, plečia savo akiratį, turi galimybę atsiskleisti įvairiose veiklose.

Birželio 18–22 d. Pivašiūnų gimnazijos mokiniai leido laiką vasaros stovykloje „Aitvaras ir jo draugai“. Pirmąją dieną visi kartu sukūrėme stovyklos taisykles, atnaujinome aitvarą, vykome į šv. Benedikto baseiną, kur labai puikiai praleidome laiką, išmokome atsipalaiduoti vandenyje, pajausti savo kūną ir jį valdyti.

19 d. „Amatukas“ vyko edukacinė programa Pivašiūnų amatų centre. Susipažinome su vienu seniausių amatų – puodžiaus amatu, turėjome galimybę ir patys lipdyti iš molio savo molinuką. Aplankėme fotografijos parodą.

20 d. buvome išvykę į Kauną. Aplankėme zoologijos sodą, kur gidė mums papasakojo apie jo gyventojų kilmę, pomėgius, turėjome galimybę šerti ruonį ir pelikanus. Grupėje buvo mokinių, kurie pirmą kartą lankėsi zoologijos sode, todėl visa tai jiems paliko neišdildomą įspūdį. Lankėmės ir IX forte. Ekskursijos metu susipažinome su IX forto gynybinių įtvirtinimų struktūra: apsilankėme požeminėse susisiekimo galerijose, susipažinome su buvusiomis artilerijos pabūklų ir įgulos pozicijomis, artilerijos ginkluote. Turėjome galimybę išvysti IX forto įgulos naudotą geriamojo vandens šulinį, amunicijos sandėlius, artilerijos pabūklų ir įgulos slėptuves. Žaidėme žvalgus, ieškojome pagal žemėlapį užuominų, dėliojome dėlionę, kurios pagalba išėjome iš požemio.

21 d. – „Nuotaikos diena“. Vyko orientacinės varžybos gamtoje. Mokiniai gavo užduotis pagal užuominas, kuriose buvo nuoroda surasti objektus, įveikiant kelyje aptiktus kliūčių ruožus.

22 d. – „Aitvaro ir jo draugų diena“. Gaminome aitvarus, juos laidėme. Vyko nuotaikinga stovyklos uždarymo šventė.

Stovyklos veiklas organizavo ir veiklas vykdyti padėjo gimnazijos mokytojos (kūno kultūros mokytoja Jolanta Tartenienė, prancūzų kalbos mokytoja Aušrinė Kazlauskaitė-Vainickienė, socialinė pedagogė Giedrė Aranauskienė).

 

Socialinė pedagogė Giedrė Aranauskienė

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą