Namas ant ratų mokė tausoti aplinką

 

Varėnoje ir Merkinėje apsilankęs unikalus namas ant ratų sulaukė gyventojų dėmesio ir susidomėjimo. Renginio dalyviai apžiūrėjo nematytą namo interjerą, kuris sukurtas iš įvairių nebenaudojamų, bet perdarytų ir atnaujintų daiktų. Lankytojai galėjo pasisemti naujų idėjų, kaip kūrybingai iš turimų rakandų susikurti naują, įdomų namų interjerą.

Projekto „Darnūs namai“ namo ant ratų apžiūrėti užsukę gyventojai taip pat dalyvavo ir kūrybinėse dirbtuvėse. Savo žinias aplinkosaugos srityje jie galėjo pasitikrinti viktorinoje, diskutavo apie atsakingą vartojimą, atliekų prevenciją ir tvarkymą. Taip pat lankytojai aktyviai įsitraukė į interaktyvias veiklas – varžėsi, kas greičiau ir teisingai išrūšiuos atliekas į atitinkamus konteinerius, taip pat domėjosi, ką skanaus galima pasigaminti iš maisto likučių.

Varėnoje sutikta ekologė Danutė Grigaitė labai apsidžiaugė savo mieste išvydusi šį aplinkosauginį projektą. „Nuostabios idėjos, tiesiog fantastika! Viskas čia taip gražu, skoninga ir man taip artima. Kiekvienas daiktas, kuris yra šiame name ant ratų man labai patinka ir ne vieną jų mielai priglausčiau į savo namus“– teigia ekologė iš Varėnos raj. Marcinkonių kaimo.

Unikalios namo ant ratų ekspozicijos kelionės po 60 Lietuvos savivaldybių ir 120 vietovių organizuojamos Aplinkos ministerijos iniciatyva. Ministerija siekia skleisti atsakingo vartojimo idėjas, paprastais gyvenimiškais pavyzdžiais parodydama, kaip kiekvienas galime prisidėti prie aplinkos išsaugojimo ir sukauptas senienas paversti naujais, vertingais daiktais.

Darnus namas ant ratų liepos 5 d. dar aplankys Prienus ir Jiezną, o liepos 6 d. Simną ir Daugus.

Lietuvos gyventojams aktuali informacija apie aplinkosauginį projektą „Darnūs namai“ ir namo ant ratų kelionių po Lietuvą tvarkaraštis yra socialiniame tinkle https://www.facebook.com/projektas.darnus.namai/.

Projekto „Darnūs namai“ organizatorių informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą