Rajone plečiasi trečiojo amžiaus universitetas


Vyresnio amžiaus Alytaus rajono gyventojams – gera žinia. Greitai jie galės mokytis ir laisvalaikį leisti Trečiojo amžiaus universiteto filialuose, kurie steigiami Simne ir Dauguose.
Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas susitiko su Alytaus mieste jau dešimt metų veikiančio Trečio amžiaus universiteto vadove Janina Ingelevičiene ir būsimų filialų Simne ir Dauguose dekanėmis Simno specialiosios mokyklos direktore Janina Žeimiene bei Alytaus rajono meno ir sporto mokyklos direktore Dovile Jaciūniene.
Meras A. Vrubliauskas pasveikino iniciatyvą sudaryti galimybę žmonėms bendrauti ir tobulėti, taip pat dalintis turima patirtimi ir pažadėjo savivaldybės paramą.
„Palaikysime Trečiojo mažiaus universiteto veiklas, pasiūlysime dalyvauti ir mūsų įstaigų vykdomose veiklose, edukaciniuose užsiėsimuose, kuriuos galėtų lankyti ir rajono, ir miesto universiteto studentai“, – sakė rajono meras A. Vrubliauskas.
Kaip sakė Alytaus trečiojo amžiaus universiteto vadovė J. Ingelevičienė, mieste užsiėmimus lanko maždaug pusė tūkstančio žmonių. Paskaitos vyksta įvairiomis temomis, nuo meno iki finansinio, kompiuterinio raštingumo, keliaujama tiek po Lietuvą, tiek ir Europą.
Po kelių metų studijų studentams įteikiami simboliniai Trečiojo amžiaus universiteto bakalauro ir magistro diplomai. Pasak J. Ingelevičienės, universitetą lankantys senjorai tampa aktyvūs ir geros nuotaikos, jie mažiau serga, mažiau reikia ir vaistų.
„Pakelti žmogaus savivertę – tai svarbiausia“, – sako dešimt metų universiteto veiklose dalyvaujanti J. Ingelevičienė.
Alytaus trečiojo amžiaus universiteto ir filialų Dauguose bei Simne vadovės aptarė veiksmus, kad vasarį veikla būtų pradėta ir Alytaus rajone.


Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą